Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 11

ul. Grochowa 36/38, 53-424 Wrocław
tel. (71) 360-40-20, tel./fax (71) 360-40-30
www:   http://www.zs11.wroclaw.pl
e-mail:   zsnr11@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9848 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 43

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- szkolne imprezy cykliczne
- osiągnięcia uczniów na konkursach
- współpraca z wieloma instytucjami

GIMNAZJUM INTEGRACYJNE NR 50

- Szkoła z Klasą
- różnorodność zajęć pozalekcyjnych
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna
- Szkoła Promująca Zdrowie

Zespół Szkół nr 11 jest największą placówką integracyjną na terenie Wrocławia. Zespół Szkół mieści się w dwóch budynkach, połączonych nowo dobudowanym łącznikiem. Oba budynki wyposażone są w windy, które umożliwiają swobodne poruszanie się po szkole uczniom z dysfunkcją narządu ruchu.

Uczniowie mogą korzystać na terenie szkoły z różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej świadczonej przez zatrudnionych w szkole specjalistów: pedagogów specjalnych, pedagogów szkolnych, psychologów, logopedów oraz nauczycieli ze specjalnym przygotowaniem w zakresie odpowiednich form terapii. Uczniowie mają możliwość rozpoznawać i rozwijać swoje zainteresowania i zdolności.

Nasi uczniowie uczą się, że różnice między ludźmi stanowią czynnik wzbogacający kontakty. Pomagają sobie, bo są koleżanki i koledzy z klasy. Razem spędzają czas na zajęciach szkolnych, razem chodzą na wycieczki, razem bawią się na imprezach szkolnych. Każdy uczeń jest ważną osobą w klasie, każdy z nich ma coś do zaoferowania innym, a my – nauczyciele staramy się stworzyć warunki do tego, aby mogli osiągać sukcesy, żeby dobrze się czuli w szkole, żeby byli dla siebie życzliwi.

SZKOŁA PODSTAWOWA


Misja Szkoły
Naszym zadaniem jest stworzenie warunków, w których młodzi ludzie będą uczyli się dbać o rozwój własny oraz w sposób świadomy i odpowiedzialny żyć z innymi i dla innych. Specyfiką szkoły jest kształcenie integracyjne, stwarzające warunki do wszechstronnego rozwoju wszystkich uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb.

Nasza szkoła promuje uniwersalne wartości związane z szacunkiem dla drugiego człowieka, poszanowania jego godności, otwartości na różnice między ludźmi. Szkoła przeciwstawia się agresji i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Absolwent naszej szkoły jest tolerancyjny, szanuje odmienność innych, postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami i wartościami moralnymi. Utożsamia się z kulturą swojego regionu i kraju oraz pielęgnuje tradycje rodzinne, szkolne, środowiskowe i narodowe.

Zajęcia pozalekcyjne:
  • koła sportowe (koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka)
  • koła artystyczne: muzyczne, plastyczne, taneczne, informatyczne, teatralne
  • koła języków obcych
  • koło szachowe
  • koła redakcyjne gazetek szkolnych "Plusk Rybki"," Drużyna"
  • zajęcia rewalidacyjne dla uczniów o potrzebie kształcenia specjalnego
  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze na poziomie wszystkich klas
  • zajęcia gimnastyki korekcyjno-rehabilitacyjnej

GIMNAZJUM


"Szkoła równych szans, przyjazna uczniowi"


Specyfiką szkoły jest kształcenie integracyjne, stwarzające warunki do wszechstronnego rozwoju wszystkich uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Szkoła nasza promuje uniwersalne wartości związane z szacunkiem dla drugiego człowieka, poszanowania jego godności, otwartości na różnice między ludźmi.

Absolwent naszej szkoły przygotowany jest do kontynuowania nauki na wyższych etapach kształcenia i podejmowania decyzji dotyczącej własnej przyszłości. Szanuje drugiego człowieka i jego godność. Potrafi radzić sobie w zmieniającej się rzeczywistości, identyfikuje się z wartościami własnego kraju, europy i świata.

Współpraca międzynarodowa
Gimnazjum Integracyjne nr 50 współpracuje ze szkołą integracyjną partnerską Stephen Hawking Schule Neckorgemünd mieszczącą się w Niemczech. Celem spotkań obu szkół jest wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli obu szkół integracyjnych, komunikowanie się w języku niemieckim, nawiązanie przyjaźni, zaprezentowanie historii i kultury obu państw, stworzenie nowego rzeczywistego obrazu "Polska w oczach Niemca" i odwrotnie.

Realizowane są projekty międzyprzedmiotowe dotyczące: historii, wiedzy o społeczeństwie i nauczania języka niemieckiego. Dzięki pozyskaniu dofinansowania z Organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży możliwe są wymiany uczniowskie pomiędzy obiema szkołami partnerskimi.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie