Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Studium Policealne Akademii Viessmann

Oddział we Wrocławiu

ul. Karkonoska 65, 53-015 Wrocław
tel. (71) 360-71-00, fax (71) 360-71-01
www:   http://www.viessmann.edu.pl
e-mail:   akademia@viessmann.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4608 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOLENIA DLA INSTALATORÓW, PROJEKTANTÓW, DORADCÓW HANDLOWYCH

 

POLICEALNA SZKOŁA NOWOCZESNYCH TECHNIK GRZEWCZYCH (2 lata)

- Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

- Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann kształci słuchaczy w 1,5-letnim trybie nauki w specjalizacji wyposażenie budynków w nowoczesne systemy grzewcze. Jest to jedyna szkoła w Polsce o tym profilu prowadzona przez producenta branży grzewczej – firmę Viessmann. Absolwenci zyskują wyjątkową pozycję na rynku pracy.

Studium Policealne Akademii Viessmann specjalizuje się w kształceniu wyłącznie w jednym kierunku. Idea założenia naszego studium zrodziła się w 2002 roku. Szkoła Policealna Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann to jedyna szkoła w Polsce o tym profilu prowadzona przez producenta branży grzewczej - firmę Viessmann, która specjalizuje się w zaawansowanych technologiach branży grzewczej i jest obecna w ponad 30 krajach świata. Jest to zarazem jedyna szkoła policealna firmy Viessmann na świecie. Absolwenci zyskują wyjątkową pozycję na rynku pracy.

Szkoła policealna w 2009 roku została wyróżniona godłem "Teraz Polska" w kategorii przedsięwzięć innowacyjnych, stając się jedyną szkołą policealną w Polsce wyróżnioną tą prestiżową nagrodą.

Naszym słuchaczem może zostać osoba, która ukończyła min. szkołę zawodową (matura nie jest wymagana). Nazwa zawodu: Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.
Program kształcenia: podstawa programowa kształcenia w zawodach, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 10 stycznia 2012r.

Kwalifikacje
  • K1. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (B.21)
  • K2. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (B.22)

Przedmioty znajdujące się w programie nauczania:

  • podstawy energetyki
  • systemy energetyki odnawialnej
  • dokumentacja techniczna
  • technologia
  • prowadzenie działalności gospodarczej
  • język obcy zawodowy: angielski
  • pracownia systemów energetyki odnawialnej
  • pracownia technologii urządzeń energetyki odnawialnej

Szkoła Policealna we Wrocławiu prowadzi zajęcia w Centrum Nowoczesnej Techniki Grzewczej firmy Viessmann. Baza dydaktyczna wyposażona jest w salę wykładową oraz kotłownię szkoleniową dla prowadzenia zajęć praktycznych. Część zajęć odbywa się również poprzez wykłady on-line na żywo (e-learning).

REKRUTACJA

Co należy zrobić, aby zostać słuchaczem?

Zapisanie się do szkoły możliwe jest poprzez wypełnienie formularza zapisów on-line.

UWAGA: prosimy o telefoniczne potwierdzenie przyjęcia ankiety -->tel. kom. 505 036-015, 694 506-672

ŚWIADECTWA I CERTYFIKATY

Absolwenci Szkoły Policealnej Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann otrzymują szereg świadectw i certyfikatów. Szkoła łączy w sobie formę kształcenia zgodną z programem ministerialnym z kształceniem opartym na doświadczeniu firmy Viessmann w zakresie nowoczesnych systemów grzewczych. Wobec tego nasi słuchacze otrzymują zarówno dokumenty państwowe poświadczające naukę w szkole, jak i dokumenty firmy Viessmann poświadczające przede wszystkim nabycie kwalifikacji zawodowych w danym zakresie.

Nauka w szkole to wobec deficytu fachowej kadry w Polsce i zagranicą, gwarancja podjęcia atrakcyjnej pracy w branży grzewczej. Wielu Słuchaczy i Absolwentów podjęło pracę w Firmach Partnerskich firmy Viessmann, które w ten sposób zyskały fachowych pracowników. Nasi Absolwenci znajdują również pracę na rynkach zagranicznych, dzięki uzyskaniu uznawanego zagranicą dyplomu zawodowego EUROPASS.

W ramach procesu kształcenia umożliwiamy również nabycie wymaganych świadectw kwalifikacji, tzw. uprawnień energetycznych niezbędnych do wykonywania zawodu. Kursy i egzaminy prowadzone są przez zewnętrzną komisję egzaminacyjną.

PRAKTYKI ZAWODOWE

Miesięczne praktyki zawodowe realizowane są przez naszych słuchaczy w 2-im i 4-tym semestrze nauczania. Mają one na celu nabycie podstawowych umiejętności montażu, uruchamiania i serwisowania urządzeń grzewczych, które będą stanowiły podstawę do stałego doskonalenia kwalifikacji już podczas pracy zawodowej naszych absolwentów.

Nasi słuchacze pracujący zawodowo w branży grzewczo-instalacyjnej mogą się ubiegać o zapisanie na poczet praktyki zawodowej, wykonywanej już przez siebie pracy zawodowej, co w przypadku pracujących osób jest korzystne ze względu na oszczędność czasu nauki.

Praktykę zawodową można realizować przede wszystkim w jednej z wielu Firm Partnerskich firmy Viessmann, których pełny wykaz zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce "Najbliższy Partner". Zaliczenie praktyki zawodowej odbywa się na podstawie dziennika praktyki jaki słuchacz składa po jej odbyciu w sekretariacie szkoły policealnej.

SZKOLENIA

Szkolenia fachowe prowadzone są przez wykładowców Akademii Viessmann w ciągu tygodnia roboczego. Są one przeznaczone dla instalatorów, projektantów, doradców handlowych i obejmują szereg zagadnień teoretycznych i praktycznych.

Zajęcia praktyczne oraz wykłady z przedmiotów zawodowych prowadzone dla naszych słuchaczy, obejmują zagadnienia ze szkoleń w sposób poszerzony, jednak dla zainteresowanych słuchaczy, możliwe jest uczestnictwo w szkoleniach Akademii Viessmann jako w dodatkowej ponadprogramowej formie kształcenia

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie