Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Kliś"

ul. Kijowska 49, 40-754 Katowice
tel. kom. 605-301-818
ul. Goetla 2, Katowice Murcki; tel. (32) 206-32-78
www:   http://www.l-klis.pl
OSK Kliś na Facebook
e-mail:   biuro@l-klis.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18732 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


- wykwalifikowana kadra szkoleniowa
- skuteczne, solidne,
  bezstresowe szkolenie

- indywidualny system szkolenia
- nauka bezpiecznej jazdy
- wysoki poziom szkolenia
- wysoka zdawalność
 

OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW
"KLIŚ"

- kurs prawa jazdy kategoria A
- kurs prawa jazdy kategoria A1, A2, AM
- kurs prawa jazdy kategoria B
- kurs prawa jazdy kategoria B1
- kategoria B automat (pojazd
  z automatyczną skrzynią biegów)

- kategoria B dla osób niepełnosprawnych
- kurs prawa jazdy kategoria C
- kurs prawa jazdy kategoria C+E
- kurs prawa jazdy kategoria B+E
- kurs prawa jazdy kategoria D

SZKOLENIA ZAWODOWE

- kwalifikacja wstępna
- kwalifikacja wstępna przyspieszona
- szkolenia okresowe (przewóz rzeczy
  lub osób)

Ośrodek Szkolenia Kierowców "KLIŚ"

Ośrodek Szkolenia Kierowców "KLIŚ" działa od 1989 roku i jest jedną z najstarszych szkół szkolenia kierowców w Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Mikołowie. Do dyspozycji kursantów są dwa place manewrowe: Katowice Ligota, ul. Śląska oraz Ruda Śląska Kochłowice, ul. Weteranów.

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, iż posiadanie prawa jazdy jest w dzisiejszych czasach sprawą kluczową. Spójrzmy prawdzie w oczy - coraz częściej prawo jazdy figuruje na listach wymagań pracodawców. A na co dzień - prawo jazdy ułatwia życie, pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze, czyni nas niezależnymi.

Badania statystyczne mówią, że kursanci po naszym szkoleniu maja jeden z największych współczynników zdawalności egzaminu na prawo jazdy. Zapewniamy komfortowe warunki nauki jazdy wszystkim kursantom. Nasi instruktorzy mają kilkuletnie doświadczenie, talent przekazywania wiedzy i pasję, przez co nauka jazdy samochodem oraz przepisów ruchu drogowego będzie przyjemnością.

Jesteśmy szkołą nauki jazdy, która najlepiej troszczy się o swoich podopiecznych podczas kursu oraz podczas egzaminu. Na życzenie - instruktorzy nasi uczestniczą w praktycznym egzaminie państwowym jako obserwatorzy (z doświadczenia wiemy, że to pomaga).

Uczysz się i zdajesz TYM SAMYM samochodem. Od dzisiaj kursanci OSK KLIŚ mają możliwość zdawania egzaminu tym samym samochodem, którym prowadzone jest szkolenie. Do każdego kursanta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego tempa nauki i przyswajania nowych umiejętności. W ciągu 30 godzin teoretycznych zapoznamy Cię m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz postępowania w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.


W przypadku kategorii A nauka jazdy odbywa się na motocyklu Suzuki Gladius 650, dodatkowo do dyspozycji kursantów udostępniamy motocykl Kawasaki ER 500 Honda CBF 250. Natomiast dla zupełnie początkujących polecamy motocykl Yamaha SR 125. Nauka jazdy w kat. AM odbywa się na motorowerze Romet ZK 50, a dla A1 na Romecie ZK 125.
Plac manewrowy


Szkolenie (nauka jazdy) na kat. B przeprowadzamy na wzorcowo przygotowanym placu manewrowym, identycznym z tym, który jest wykorzystywany w WORD podczas egzaminu. Łuki na placu egzaminacyjnym w WORD-zie w Katowicach są namalowane równolegle do siebie i w bardzo bliskiej odległości, co często skutkuje błędem popełnianym przez kursantów na egzaminie państwowym. Kursanci przez pomyłkę przejeżdżają z jednego łuku na drugi co wiąże się z oblaniem egzaminu.

Po nauce jazdy w naszym ośrodku nie będziesz miał tego problemu, ponieważ jako jedyny ośrodek w okolicy mamy tak samo jak w WORD namalowane łuki. W czasie zimy dbamy o to, aby nasz plac był zawsze odśnieżony. Nasi kursanci mogą korzystać z placu manewrowego bezpłatnie. Na każdym z tych placów są 3 łuki.


Kategoria B dla osób niepełnosprawnych


Szkolenie praktyczne przeprowadzane jest na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów z dodatkowym oprzyrządowaniem przystosowanym do rodzaju schorzenia. Pojazd ten spełnia wymagania kodów podanych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 21.04.2004r.
  • » 10.02 - automatyczna zmiana biegów
  • » 20.06 - ręcznie sterowany hamulec roboczy
  • » 25.04 - przyspieszenie sterowane ręcznie
  • » 40.01 - zwykły układ kierowania ze wspomaganiem
  • » 40.11 - gałka na kierownicy z lewej lub prawej strony

Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny - w szczególności dostosowując kadrę instruktorów szkolących osoby niepełnosprawne.

Z uwagi, iż Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach nie posiada samochodu przystosowanego do egzaminowania osób niepełnosprawnych, na życzenie klienta nasz ośrodek może udostępnić samochód szkoleniowy, w celu przeprowadzenia państwowego egzaminu praktycznego. Tak więc zdajesz egzamin na tym samym samochodzie, na którym się szkoliłeś.

Osoby niepełnosprawne zdające egzamin na pojeździe przystosowanym do rodzaju schorzenia, podstawionym przez nasz ośrodek wnoszą 50% opłaty za egzamin praktyczny - państwowy.

Samochód szkoleniowy - kategoria B dla osób niepełnosprawnych
Opel Agila II (2011r.) wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, ABS, klimatyzację, kierownicę ze wspomaganiem, 4 poduszki powietrzne, elektrycznie opuszczane szyby, elektrycznie starowane lusterka, oprzyrządowanie dla osób niepełnosprawnych (ręczny gaz, hamulec) oraz dodatkowy pedał gazu z lewej strony pedału hamulca.


Kategoria B1


Jeśli marzysz aby mieć prawo jazdy i jeździć samochodem już w wieku 16 lat - w naszym ośrodku masz możliwość odbycia szkolenia na kategorię B1. Szkolimy na samochodzie Microcar.

Kategoria B1 uprawnia do prowadzenia samochodu, którego masa własna nie przekracza 400 kg. Nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń np. obowiązek jazdy pod opieką osoby pełnoletniej.

Wojewódzki Ośrodek Egzaminacyjny nie posiada samochodu na kategorię B1, dlatego istnieje możliwość podstawienia naszego samochodu OSK „KLIŚ” na egzamin państwowy, a co za tym idzie - zdajesz egzamin na tym samym samochodzie, na którym się szkoliłeś.

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie