Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Chojnicach

ul. Świętopełka 3, 89-620 Chojnice
tel./fax (52) 397-36-12
www:   http://szkolamedyk.ple-mail:   medyk@chojnice.pl
wzsp@vp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9739 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

WOJEWÓDZKA SZKOŁA POLICEALNA
(system dzienny, dzienny, wieczorowy lub zaoczny)

Szkoła jest szkołą publiczną bezpłatną. Prowadzona jest przez Marszałka Województwa Pomorskiego.
Nauka w szkole kończy się egzaminem zewnętrznym i wydaniem certyfikatu w języku polskim i angielskim.
Osoby kończące naukę otrzymują świadectwo ukończenia szkoły uznawane wśród pracodawców!
Mamy wśród szkół o podobnych profilach bardzo dobrą zdawalność egzaminów zewnętrznych. Nasi absolwenci znajdują pracę w Polsce i za granicą.

Szkoła oferuje:
 • wsparcie pedagogiczne i psychologiczne
 • profesjonalną kadrę
 • dogodne położenie w centrum miasta
 • bezpłatne odbywanie praktyk zawodowych
 • stypendia za wyniki w nauce
 • dobrze wyposażoną bibliotekę
 • wycieczki dydaktyczne
 • współprace z różnymi instytucjami sprawującymi opiekę nad dziećmi i osobami niepełnosprawnymi w ramach praktyk zawodowych i wolontariatu
 • prowadzenie edukacji zdrowotnej
 • umożliwia rozwijanie zainteresowań i doskonalenie swoich umiejętności

W czerwcu 2008 r. nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie nowoczesną pracownię komputerową oraz Multimedialne Centrum Informacyjne (MCI). Pracownia została przyznana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizacji projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W sali informatycznej zainstalowano kilkanaście nowoczesnych komputerów, serwer oraz skaner i drukarkę laserową.

Nowa pracownia pomoże w przygotowaniu słuchaczy do życia w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej, w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.

Biblioteka - jest to biblioteka specjalistyczna, gromadzi książki i czasopisma zgodnie z profilem szkoły. W bibliotece znajduje się wiele interesujących książek głównie z działów: medycyny, fizjoterapii, psychologii, pedagogiki, socjologii, pracy socjalnej itp...
Ze zbiorów korzystają nasi słuchacze, nauczyciele, pracownicy, a także absolwenci szkoły, studenci i pracownicy służby zdrowia. Biblioteka mieści się w dwóch sąsiadujących ze sobą salach na pietrze naszego budynku. W jednym pomieszczeniu znajduje się wypożyczalnia i wszystkie zbiory biblioteczne. W drugim - sala multimedialna, pełniąca jednocześnie funkcję czytelni. Multimedialne Centrum Informacyjne wyposażone w kilka komputerów, skaner i drukarkę. Otrzymaliśmy również przenośny komputer i projektor multimedialny. Wszystkie komputery posiadają system operacyjny Windows Vista i pakiet biurowy Office.

WOLONTARIAT

Początki wolontariatu w naszej szkole w formie pracy społecznej sięgają roku 1974, tj. rozpoczęcia kształcenia pielęgniarek. W procesie nauki praca społeczna w środowiskach domowych była ważną częścią szkolenia i wychowania przyszłych pielęgniarek. Działania społeczne przenosiły się również na środowisko całego miasta w postaci "białych sobót" w ramach, których nauczyciele wraz z uczniami promowali wiedzę o zdrowiu i zapobieganiu chorobom.

Również w trakcie kształcenia techników fizjoterapii szkoła wzbogaciła kształcenie praktyczne oraz oddziaływania wychowawcze organizując pracę na rzecz środowiska. Były to:
 • pomoc rodzicom w rehabilitacji dzieci z MPD w szkole i domach
 • zajęcia usprawniające w Domu Dziennego Pobytu
 • gimnastyka korekcyjna w szkołach
 • rehabilitacja kobiet po mastektomii

Z inicjatywy nauczycieli a szczególnie pani dyrektor powstał klub Amazonek w Chojnicach. Szkoła udostępniła pomieszczenia szkolne oraz organizowała ćwiczenia rehabilitacyjne Stowarzyszeniu chorych na SM "SEMAKO".

Wraz z uruchomieniem kształcenia w zawodach opiekuńczych stało się dla szkoły oczywistym uzupełnienie programu nauczania o pracę na rzecz środowiska. Rozpoczęliśmy to w formie pracy społecznej. Poszukując środowisk chorych, osób do opieki we współpracy z pielęgniarkami rodzinnymi, MOPS-em, parafiami, okazało się, że zapotrzebowanie na pomoc jest bardzo duże.

Aktualnie opiekujemy się środowiskami ludzi starszych, chorych, samotnych oraz dziećmi. Wolontariat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły. Działamy we współpracy z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu "Nadzieja", którego siedziba mieści się w naszej szkole.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie