Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Językowa English Colours

ul. Sienkiewicza 5, 15-092 Białystok
tel. (85) 869-15-05
www:   http://www.englishcolours.pl
e-mail:   ec@englishcolours.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2263 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

RODZAJE KURSÓW

- język angielski na wszytkich pozimach
- niemiecki, hiszpański, rosyjski

- kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- angielski przez sztukę dla dzieci już od 4 roku życia
- ogólny angielski + kultura krajów angloamerykańskich

- kursy dla firm
- kursy semestralne
- kursy maturalne
- specjalna pferta dla studentów
- kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego
- kursy egzaminacyjne: FCE, CAE, CPE, IELTS, egzaminy Goethe-Institut oraz Certificado de Espanol
- kursy specjalistyczne: dla firm, dla presonelu medycznego, zawodowe
- intensywne kursy dla wyjeżdzających
- kursy indywidualneTŁUMACZENIA

- tłumaczenia z następujących języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski, rosyjski
- z polskiego na język obcy i z języka obcego na polski
- tłumaczenia symultaniczne

Angielski dla dzieci - NOWOŚĆ!! - dla dzieci już od 4 roku życia!!

Dziecko z natury uczy się języków obcych bardzo łatwo. Dzieckiem jednak nie jest się na zawsze. Warto więc wykorzystać ten okres jak najefektywniej. Warto też, żeby w parze z nauką szła zabawa, bo przecież dzieciństwo powinno mimo wszystko za podstawę mieć radość. "Angielski przez Sztukę" - chyba warto spróbować?
"Angielski przez Sztukę" to dużo więcej niż tylko nauka języka i rozwijanie zdolności plastycznych. Zajęcia wspomagają rozwój wielu innych pożytecznych umiejętności, między innymi:

 • pracy w grupie,
 • kreatywności,
 • pewności siebie,
 • rozwiązywania problemów,
 • wyrażania opinii,
 • samoświadomości,
 • nazywania emocji,
 • dzielenia się z innymi,
 • pomagania innym,
 • nawiązywania kontaktów,
 • abstrakcyjnego myślenia,
 • obserwacji.

Treści nauczania zawarte w programie ułożone są w kręgi tematyczne (Zakresy tematyczne). Rozpoczynamy naukę od kręgu zainteresowań najbliższych dziecku (tj. zabawki, dom, rodzina) i stopniowo poszerzamy krąg zainteresowań o kolejne tematy z dalszego otoczenia (szkoła, miejscowość itp.). Zakresy tematyczne, materiał gramatyczny i słownictwo wprowadzane są spiralnie. Oznacza to cykliczne powtarzanie materiału z jednoczesnym poszerzaniem go o nowe elementy . W doborze treści kierujemy się przydatnością słownictwa i zwrotów w sytuacjach bliskich dzieciom. Dlatego też w pierwszej kolejności wprowadzane są rzeczowniki konkretne i zwroty funkcjonalne oraz słownictwo bajek, opowiadań czy historyjek.

Rodzice, pomimo iż nie są bezpośrednimi odbiorcami ani użytkownikami programu, odgrywają ważną rolę w jego realizacji. Nieoceniona będzie ich pomoc jako osób wspierających niedojrzałego i nieprzyzwyczajonego do systematycznej pracy ucznia. Rodzice mogą pomóc w procesie dydaktycznym np:

 • sprawdzając, czy dzieci odrobiły pracę domową,
 • okazując zainteresowania tym, co działo się na lekcji i czego dzieci się nauczyły (np. odpytywanie z wierszyków czy piosenek),
 • sprawdzając, czy zabierają zeszyty i książki na lekcje,
 • kontaktując się z nauczycielem w przypadku pytań czy wątpliwości.

Metody

 • TPR - Metoda Reagowania Całym Ciałem)
 • metoda audiolingwalna
 • metoda komunikacyjna
 • zajęcia plastyczne.

Metody nauczania

Uczymy metodą komunikatywno-aktywizującą, uznaną za jedną z najskuteczniejszych, która pozwala na sprawne przyswajanie i poszerzanie wiedzy gramatycznej, umiejętności pisania, słuchania a przede wszystkim mówienia. Oprócz zajęć z polskim lektorem oferujemy gratisowe konwersacje z native speakerem. W naszej szkole mówimy w języku obcym już od pierwszej lekcji. Posiadamy bibliotekę i wideotekę do dyspozycji słuchaczy. Stosujemy również metodę nauki przez ruch (TPR - Total Physical Response). Wykorzystujemy także bardziej "rozrywkowe" formy, takie jak: nauka poprzez zabawę, gry, quizy, piosenki czy konkursy językowe (z atrakcyjnymi nagrodami!). Korzystamy z najbardziej aktualnych publikacji wydawnictwa Oxford, wykorzystując także materiały audiowizualne oraz własne programy autorskie.

Istotną częścią nauczania jest systematyczne utrwalanie materiału poprzez liczne powtórki na każdych zajęciach, a także regularne testy sprawdzające opracowany materiał. Pracujemy w małych grupach (maksymalnie 10 osób), co pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu. Zakwalifikowanie do grupy poprzedza test sprawdzający oraz rozmowa. Przy tworzeniu grup najważniejszy jest stopień zaawansowania, a także wiek uczących się. Ze strony słuchaczy oczekujemy systematyczności i zaangażowania w proces nauki. Bez tego oraz bez ścisłej współpracy słuchacza z lektorem i metodykiem oraz bez stałego monitorowania przebiegu nauki trudno jest osiągnąć zamierzony cel. Z pewnością regularne testy, możliwość konsultacji z metodykiem i lektorem pomogą każdemu słuchaczowi w osiągnięciu założonego poziomu językowego.Wyjazdy językowe

English Colours jest przedstawicielem językowych szkół zagranicznych w Polsce. Obecnie współpracujemy ze szkołami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie, Hiszpanii, Meksyku i na Kubie. Każda z tych szkół funkcjonuje z sukcesem od co najmniej 20 lat.

Oferujemy Państwu kursy językowe na wysokim poziomie, w szkołach z tradycjami i renomą. Kontakt z tak odległymi krajami, ich egzotyką, kulturą i wspaniałą przyrodą może być źródłem dodatkowej motywacji przy wyborze miejsca nauki. Podczas tych wyjazdów można również nawiązać wiele długotrwałych przyjaźni z ludźmi różnych narodowości.

Oprócz różnorodnych kursów językowych na wszystkich poziomach zaawansowania, proponujemy Państwu naukę na uniwersytetach, naukę połączoną z możliwością pracy lub odbycia stażu w firmach, kursy indywidualne, kursy szyte na miarę, kursy specjalistyczne takie jak np. kursy biznesu, bankowości, finansów, informatyki, turystyki, hotelarstwa i wiele innych.

Pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniej szkoły, kursu i miejsca nauki oraz w załatwieniu wszelkich formalności związanych z wyjazdem:

 • skompletowanie dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o przyjęcie na wybrany kurs
 • załatwienie formalności związanych z zapisaniem się do wybranej szkoły
 • pomoc w przygotowaniu dokumentacji wymaganej przy ubieganiu się o wizę wjazdową oraz o inne formalne dokumenty niezbędne podczas pobytu
 • pomoc w rezerwacji biletów lotniczych, autokarowych (na życzenie), rezerwacji miejsca zakwaterowania, pomoc w zaplanowaniu podróży i pobytu, wykupieniu ubezpieczenia NNW i KL (na życzenie)

W przypadku kursów wakacyjnych dla młodzieży informujemy, że każda zagraniczna szkoła językowa jako organizator ponosi pełną odpowiedzialność za opiekę nad dziećmi i młodzieżą od momentu odebrania ich z autokaru/samolotu. We wszystkich ośrodkach dzieci i młodsza młodzież mają obowiązek uzyskać zezwolenie na samodzielne wyjście poza teren szkoły u opiekuna. Dzieci i młodzież znajdują się pod opieką opiekunów przez całą dobę. Większość ośrodków posiada również ochronę przez 24 godziny.

Aktualny cennik oraz rabaty można zobaczyć klikając tutaj.

OFERTA DLA FIRM

Wiadomo, że znajomość języków obcych jest niezbędna w obecnych czasach, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Dlatego też stawiamy na współpracę z firmami, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji językowych swoich pracowników. Oferujemy naszym klientom kursy indywidualne, dwuosobowe oraz grupowe. Zajęcia prowadzimy na wszystkich poziomach zaawansowania. Przed przystąpieniem do organizacji kursu szczegółowo analizujemy potrzeby językowe naszych słuchaczy. Każda osoba przechodzi bezpłatny test oraz rozmowę kwalifikacyjną. Następnie wraz z kierownictwem firmy ustalamy cel szkolenia, metody i środki dydaktyczne oraz podział na grupy i harmonogram zajęć. Zajęcia mogą prowadzić lektorzy polscy (absolwenci filologii) i/lub native speakers posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w nauczaniu.
Pomożemy Państwu zorganizować profesjonalne kursy, dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań. Zajęcia mogą odbywać się w Państwa firmie lub w naszej szkole. Języki, których uczymy to: angielski, niemiecki, hiszpański i rosyjski.

Zapraszamy przedstawiciela Państwa firmy na gratisowe zajęcia do naszej szkoły. Proponujemy również przeprowadzenie zajęć pokazowych w siedzibie Państwa firmy.

Zapraszamy też do naszej fili: ul. Królowej Rodzin 6

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie