Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole Anglojezyczne
ABC Play & Learn

ul. Genewska 27, 03-940 Warszawa
tel. (22) 616-20-66
www:   http://www.abc.org.pl
e-mail:   info@abc.org.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1924 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Naszym dzieciom oferujemy zestaw zajęć dodatkowych, rozwijających dziecięce talenty:

- klubik plastyczny
- teatralny
- kulinarny
- przyrodniczy


Każde małe dziecko posiada niezwykły dar - wrodzoną zdolność językową do nauczenia się języków, które je otaczają. Od nas, dorosłych, zależy, czy podarujemy mu szansę na wykorzystanie tych zdolności, wprowadzając w świat innych dźwięków i znaczeń niczym otwierając zaczarowaną księgę.
Nasze przedszkole jest przedszkolem anglojęzycznym, w którym dzieci mają kontakt z językiem angielskim przez cały dzień. Wykorzystując dziecięcą otwartość na naukę języków obcych i ogromną chłonność umysłu małych dzieci, stwarzamy naszym wychowankom możliwość poznania języka angielskiego w sposób naturalny. W zwyczajnych, codziennych sytuacjach, w nauce i w zabawie, nauczycielki zwracają się do dzieci w języku angielskim. Spontanicznej nauce języka angielskiego sprzyja fakt, że w jednej grupie przebywają ze sobą dzieci polsko - i angielskojęzyczne, bawiąc się razem i szybko ucząc rozumienia nowych słów i zwrotów. Zajęcia prowadzone są w atmosferze zabawy. Bardzo dbamy o przyjazną atmosferę, otaczamy dzieci serdecznością i wsparciem. Obok nauczycieli anglojęzycznych pracują nauczyciele znający język polski, zawsze uśmiechnięci i gotowi do służenia pomocą.
Przedszkole posiada znakomite warunki lokalowe. Słoneczne, przestronne sale wyposażone są w kolorowe mebelki i bogate, urozmaicone zestawy zabawek i materiałów dydaktycznych. Ułożone na wysokości wzroku i w zasięgu ręki, zachęcają do samodzielnych zabaw i eksperymentów. Do dyspozycji dzieci przygotowana jest piękna, kolorowa sala gimnastyczna, wyposażona w atestowany sprzęt do zabaw ruchowych dla małych dzieci. Do wzrostu dzieci dostosowane jest również wyposażenie eleganckich łazienek.
Oferujemy dzieciom cztery smaczne posiłki dziennie przygotowywane na miejscu, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Uwzględniamy diety indywidualne dla dzieci alergicznych. Po obiadku, maluszki mające naturalną potrzebę snu, będą mogły przytulić główkę do poduszki i odpocząć na leżaczkach w przytulnej sypialni. Dla starszych dzieci czas po obiedzie przeznaczony jest na odpoczynek, wyciszenie, słuchanie bajek i opowiadań.
W naszym przedszkolu szanujemy prawa dzieci. W czerwcu organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które nie miały kontaktu z przedszkolem. Zapraszamy dzieci i rodziców do zapoznania się z misiami i lalkami, z klockami i torem samochodowym. Zachęcone miłą zabawą, z przyjemnością wrócą do przedszkola we wrześniu. Praca z dziećmi jest naszą pasją. Wspólnie zabiegamy o to, aby w naszym przedszkolu panowała rodzinna atmosfera i każde dziecko czuło się tu dobrze. Radość, która odbija się w ich oczach, jest dla nas nagrodą i inspiracją do dalszych działań. Czy jest coś piękniejszego niż uśmiech dziecka?

METODA NAUCZANIA

W procesie edukacji nie skupiamy się wyłącznie na nauce języka angielskiego, dbamy o pełny rozwój dziecka w sferze intelektualnej, społecznej, emocjonalnej i fizycznej. Kładziemy duży nacisk na rozwój wyobraźni dziecka, kształtowanie twórczego myślenia i rozumienia świata. W czasie zajęć i zabaw dzieci uczą się zgodnej współpracy, tolerancji i szacunku dla innych. Rozwijają indywidualne uzdolnienia, samodzielność i wiarę we własne siły. Dużo czasu poświęcamy na indywidualną pracę z dziećmi dostosowując ją do potrzeb i możliwości dziecka. Jednym z naszych nadrzędnych celów jest bardzo dobre przygotowanie dzieci do nauki szkolnej.
Działalność edukacyjną opieramy na podstawie programowej MENiS, pracując z programem "Rośnij z Didasko". W procesie pracy dydaktyczno - wychowawczej wykorzystujemy również inne programy, wspierające wszechstronny rozwój dziecka, m.in. takie jak:

  • Program Dziecięcej matematyki E. Gruszczyk - Kolczyńskiej
  • Elementy pedagogiki zabawy Klanza
  • Elementy Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • Elementy kinezjologii edukacyjnej

W programie zajęć obowiązkowych przewidziany jest ciekawy cykl zajęć przyrodniczych, w tym liczne wycieczki po bliższej i dalszej okolicy, których celem jest bezpośredni kontakt dzieci z naturą, obserwacja, działanie i eksperymentowanie (np. sprawdzenie metodą doświadczalną, czy biały śnieg jest czysty?)

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie