Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Miejskie Nr 20

ul. Pszczyńska 18, 44-100 Gliwice

www:   e-mail:   pm20.gliwice@oswiata.org.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4879 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 20 PRZEDSZKOLE O PROFILU ARTYSTYCZNYM

- własny ogród
- zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat
- bardzo dobre warunki lokalowe
- trzy smaczne, domowe posiłki
- festyny rodzinne
- ścisła współpraca z rodzicami
- bardzo wysokie kwalifikacje i stopnie
  zawodowe kadry nauczycielskiej

- bezpłatne kółka zainteresowań
- bardzo dobra opinia w środowisku

Przedszkole Miejskie Nr 20 posiada profil artystyczny. Głównym celem przedszkola jest dążenie do wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez realizację założeń przedszkola artystycznego – jako wizji i misji.

Dla realizacji głównego celu przedszkole wypełnia zadania dydaktyczno-wychowawcze, realizując podstawy programowe przy użyciu nowoczesnych metod ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do nauki w szkole.

Misją naszego przedszkola jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju jego talentów i zdolności, rozbudzenie jego ciekawości i zaspokajanie naturalnej potrzeby poznawania otaczającego świata.


Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Liczba dzieci w oddziale obejmującym dzieci w zbliżonym wieku z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, zdolności nie przekracza 25.

Przedszkole zapewnia:
  • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
  • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
  • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
  • poszanowanie praw dziecka
  • funkcjonalne i estetyczne sale zajęć

Baza przedszkola
Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki. Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe: 6 sal do zabaw dla dzieci i 2 przestronne hole, szatnie, własną kuchnię. Hole spełniają wielorakie funkcje. Odbywają się w nich zajęcia gimnastyczne, ćwiczenia rytmiczne, spotkania z rodzicami, przedstawienia.

Sale wyposażone w pomoce dydaktyczne: zabawki, sprzęt audio-wizualny zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój. Do budynku przylega ogród, gdzie oprócz zabaw dzieci, odbywają się festyny rodzinne.

W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny, rozszerzony o urozmaicone zajęcia dodatkowe. W ramach zarejestrowanej innowacji pedagogicznej, prowadzimy poza podstawą programową bezpłatne kółka zainteresowań dla dzieci takie jak:
  • kółko plastyczne
  • kółko ekologiczne
  • zabawy ruchowe na basenie
  • zabawy i zajęcia dla rodziców z dziećmi nowo przyjętymi do przedszkola (odbywające się podczas wakacji)

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Programy przedszkolne
Właściwe przygotowanie dziecka do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej osiągamy poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno-emocjonalnych.

Przedszkole realizuje swoje zadania dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze na podstawie programu wychowania przedszkolnego pt. "Moje Przedszkole" – Czesława Cyrańskiego i Małgorzaty Kwaśniewskiej oraz "Programu wychowania i kształcenia sześciolatków" Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Programy wychowania przedszkolnego oparte są na Podstawie Programowej MEN. Dobór i układ treści zawartych w tych programach odpowiada założeniom "Podstawy programowej" czyniąc z każdego jej postulatu istotny problem edukacyjny.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.

Placówka przez cały czas swojego istnienia realizuje cele wychowawcze i dydaktyczne w codziennej pracy z dziećmi poprzez zabawę i naukę. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowują programy okolicznościowe, biorą udział w licznych konkursach, zarówno wewnątrz przedszkolnych, jak i na forum miasta, osiągając znaczące sukcesy.

Głównym celem przedszkola jest dążenie do wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez realizację założeń przedszkola artystycznego – jako wizji i misji. Dla realizacji głównego celu przedszkole wypełnia zadania dydaktyczno-wychowawcze, realizując podstawy programowe przy użyciu nowoczesnych metod ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do nauki w szkole.

Zadania wychowawcze przedszkole realizuje w ścisłym współdziałaniu z rodzicami, uwzględniając wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie