Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Samorządowe

w Mietniowie

Mietniów 60, 32-020 Wieliczka
tel./fax (12) 278-16-00
www:   http://www.psmietniow.szkolnastrona.ple-mail:   ps_mietniow@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2075 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
  w MIETNIOWIE

- placówka artystyczna
- dbanie o tradycje
- realizowanie podstawy programowej
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- stopniowanie trudności w nauce
- zajęcia dodatkowe

Jesteśmy placówka rozśpiewaną i roztańczoną. Bardzo chętnie prezentujemy swoją działalność w naszym środowisku włączając się w różne uroczystości i obchody jubileuszowe. Tradycją naszego przedszkola są przedstawienia w wykonaniu wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola oraz wszystkich pracowników.

Przekazujemy dzieciom nasze polskie i regionalne tradycje, kształtując w ten sposób miłość, szacunek i przywiązanie do tego co każdemu człowiekowi najbliższe: rodzina, dom, przedszkole, nasza mała ojczyzna Mietniów, Polska, Europa, cały świat i każdy człowiek, który żyje blisko i daleko nas.

Zestaw programów
Program wspomagania rozwoju, wychowania i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym został opracowany zgodnie z aktualnymi tendencjami pedagogiki przedszkolnej i psychologii rozwojowej oraz z zaleceniami podstawy programowej wychowania przedszkolnego zatwierdzonej przez MEN (Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 r., Dz. U. z dnia 15. 01. 2009 r.
Nr 4, poz. 17). Konsekwencją tego jest łączenie procesu wychowania i kształcenia ze wspomaganiem dzieci w ich rozwoju i zapewnieniem im lepszych szans edukacyjnych.

Program służy doskonaleniu procesu wychowawczo-dydaktycznego, poprawie jakości pracy nauczyciela, a tym samym sprzyjaniu rozwojowi dziecka.
W programie nie ma podziału na grupy wiekowe. W obrębie każdego z obszarów edukacyjnych uwzględniono zagadnienia szczegółowe, których układ jest odzwierciedleniem zasady stopniowania trudności. Taki podział został podyktowany tym, że w obrębie jednej grupy wiekowej znajdują się dzieci o różnym poziomie intelektualnym, sprawności manualnej, dostosowaniu społecznym.

Podstawa programowa
Celem wychowania przedszkolnego jest: wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji, budowanie systemu wartości, kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych, troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym, wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne, kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej, zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych.

Zajęcia dodatkowe: katecheza, rytmika, zajęcia komputerowe.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie