Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Samorządowe Przedszkole Nr 119

im. Jana Brzechwy

ul. Za Targiem 4, 30-057 Kraków
tel./fax (12) 633-71-17
www:   http://www.przedszkole119krakow.dlaprzedszkoli.eu
e-mail:   przedszkole119@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5066 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE nr 119
  im. JANA BRZECHWY

- sala gimnastyczna
- gabinet psychologiczno-logopedyczny
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- placówka z tradycjami
- zajęcia dodatkowe
- dobra baza dydaktyczna
- bogata oferta literatury dziecięcej

Samorządowe Przedszkole Nr 119 im. Jana Brzechwy jako placówka oświatowa funkcjonuje od 2 stycznia 1967 roku. Posiadamy ponadto salę gimnastyczną w zaadaptowanym na ten cel pomieszczeniu. W naszym przedszkolu znajduje się gabinet psychologiczno-logopedyczny, w którym odbywają się dyżury psychologa,pedagoga i logopedy.

Wszystkie
nauczycielki posiadają odpowiednie wykształcenie pedagogiczne o kierunku: wychowanie przedszkolne. Dużą zaletą jest to, iż budynek przedszkola znajduje się w zacisznym zakątku, w znacznej odległości od głównych ulic. Posiada piękny ogród, w którym jest dużo zieleni oraz drewniane urządzenia do zabaw.

Wizja
"Przedszkole nasze zamierza odkryć i właściwie ukierunkować potencjał twórczy, tkwiący w każdym dziecku w oparciu o tradycję, kulturę i piękno naszego regionu".

Misja
Jesteśmy przedszkolem, które: wspiera rodziców w procesie wychowania dziecka, dba o zapewnienie dziecku opieki i poczucia bezpieczeństwa, uczy elementarnych zasad wychowania, kształci umiejętność współżycia i współdziałania z innymi ludźmi, organizuje sytuacje edukacyjne, dające dziecku możliwość zdobywania wiadomości i nabywania umiejętności, jako podstaw do dalszych etapów kształcenia.

W naszym przedszkolu dziecko: znajduje możliwość indywidualnego rozwoju, rozwija aktywność twórczą, zdobywa wiedzę i umiejętności, dzięki aktywnym metodom pracy, poznaje swoje prawa, obcuje ze sztuką.

Jesteśmy placówką regionu krakowskiego i jako taka dbamy, aby nasi wychowankowie od najmłodszych lat poznawali dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Przybliżamy dzieciom historię naszego miasta, związane z nią tradycje, legendy oraz charakterystyczne zabytki i pomniki wielowiekowej kultury. Współdziałamy w tym zakresie z innymi placówkami, instytucjami i organizacjami.

W
oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia pedagogiczne i pomoc specjalistów pomagamy rodzicom w rozwiązywaniu problemów związanych z wychowaniem i rozwojem dziecka.

Pracujemy wg programów wychowania przedszkolnego (zatwierdzonych przez MEN) oraz w oparciu o uznane koncepcje wychowawczo-dydaktyczne: min. prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, Z. Bogdanowicz, M. Montesorii. Stosujemy metody promujące twórczą i aktywną postawę dziecka, a w szczególności metody twórczej aktywności ruchowej C. Orffa, R. Labana, W. Sherborne, Kniessów, pedagogika zabawy "Klanza".

Jednocześnie nie rezygnujemy ze sprawdzonych sposobów wychowania, poznawania i rozumienia otaczającej rzeczywistości przez dziecko, w tym w szczególności poprzez korzystanie z bogatej oferty literatury dziecięcej.

Umożliwiamy dziecku uczestnictwo w zajęciach dodatkowych - na miarę możliwości dziecka, naszych i rodziców.

Posiadamy
doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, systematycznie doskonalącą swoje umiejętności i warsztat pracy. Nasze działania aktywnie wspiera zespół pracowników administracji i obsługi.

Jednym
z walorów naszej placówki jest korzystne usytuowanie - z daleka od zgiełku komunikacyjnego, dające możliwość spokoju i wypoczynku, jednocześnie blisko centrum kulturowego Krakowa.

Dobra baza dydaktyczna daje możliwości edukacyjne, a zadbany ogród pozwala dzieciom na aktywny pobyt na świeżym powietrzu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie