Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Domowe Przedszkole

ul. Pachońskiego 8, 31-223 Kraków
tel. (12) 415-30-07, (12) 416-88-60
www:   http://www.domowe-przedszkole.com.pl
e-mail:   info@domowe-przedszkole.com.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12754 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Nasze Oddziały:

- ul. Mieczykowa 30
- ul. Miłkowskiego 7
 

DOMOWE PRZEDSZKOLE

- czynne w godzinach 6:30 - 18:00
- wykwalifikowana kadra
- dbamy o wszechstronny rozwój dzieci
- nauka poprzez zabawę
- aktywne metody pracy
- bogata oferta zajęć dodatkowych
- własna kuchnia - 6 posiłków
- miła i przyjazna atmosfera
- pełne poczucie bezpieczeństwa

Nasza oferta

 • 5 godzin podstawy programowej wychowania przedszkolnego bezpłatnie, w godzinach 9:00 – 14:00
 • w ramach wyżej wymienionych godzin realizowane będą następujące zajęcia:
  • zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • język angielski
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia muzyczne
 • zajęcia realizowane w ramach podstawy programowej przeprowadzane są na takich samych zasadach i z taką samą dbałością o szczegóły jak w pozostałych naszych oddziałach
 • 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę (między godzinami 7:00 – 9:00 oraz 14:00 – 18:00)
 • wyżywienie: I śniadanie, II śniadanie, obiad złożony z dwóch dań, podwieczorek, kolacja (płatność tylko za te posiłki, z których dziecko korzysta)

Koncepcja pracy

Koncepcja pracy naszego przedszkola opiera się na 4 podstawowych filarach, które wyznaczają kierunki naszych działań. Podczas wykonywania codziennych obowiązków, pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej, dążymy do tego aby w naszym przedszkolu dziecko było:

ZDROWE – RADOSNE – TWÓRCZE – PRZEDSIĘBIORCZE

Dziecko zdrowe - gwarantuje to:
 • nasza własna kuchnia – w każdym z trzech przedszkoli
 • codzienna aktywność fizyczna: spacery, wycieczki do parku czy do znajomego nam gospodarstwa agroturystycznego, zielone i białe przedszkola, różnorodne zawody sportowe
 • zajęcia SI
 • bezpieczeństwo - nad grupą dzieci zawsze czuwa trzyosobowy zespół, a wszyscy nasi pracownicy odbywają okresowe szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy
 • profilaktykę - osiadamy nowoczesne lampy bakteriobójcze, a w okresie jesienno-zimowym stawiamy na niezastąpioną, „babciną klasykę”: pyszny, naturalny syrop poprawiający odporność (miód, czosnek i cytryna)

Dziecko radosne
W Domowym Przedszkolu liczy się atmosfera. Nie ma „Pani” – jest „ciocia”. Ta drobna zmiana pozwala na to, aby dzieci zawiązały ze swoimi opiekunami przedszkolnymi wyjątkową, bliską więź, opartą na przyjaźni i zaufaniu. Ta domowa atmosfera pozwala również na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów ze swoimi rówieśnikami. Oprócz uczenia się podstawowych rzeczy takich jak umiejętność czytania, pisania czy liczenia, muszą nauczyć się również rozumienia i panowania nad swoimi emocjami. Uczymy się nazywać i wyrażać te emocje.

Dziecko twórcze
Podczas codziennych zajęć dążymy do tego, aby dzieci były bystrymi obserwatorami, zachęcamy do indywidualnej burzy mózgów, zadawania samemu sobie pytań i poszukiwania do tych pytań odpowiedzi. Uczymy wyrażania swojego własnego zdania, rozbudzamy w nich ciekawość do świata i do najbliższego otoczenia. Wspieramy je, ale nie wyręczamy. Działamy na wielu płaszczyznach, wszystko po to, by każdy nasz podopieczny rozwijał swoją kreatywność, zarówno tą, w działaniu i w myśleniu, ale również i kreatywność artystyczną – poprzez plastykę, taniec, śpiew czy teatr.

Dziecko przedsiębiorcze
Organizujemy odpowiednie zabawy, stawiamy na kreatywne zadania i żonglujemy tematami zadań w taki sposób, aby temat przedsiębiorczego myślenia cały czas się przez te zajęcia przewijał. To wszystko sprawia, że nasi podopieczni są stale przygotowywani do wyzwań, z jakimi przyjdzie się im mierzyć w przyszłości.

Nasze Atuty

 • własna kuchnia – wszystkie nasze placówki posiadają profesjonalną kuchnię i wykwalifikowanych kucharzy, którzy przygotowują wszystkie posiłki od podstaw, korzystając jedynie z naturalnych i nieprzetworzonych produktów.
 • więź dziecka z nauczycielem – dla naszych podopiecznych jest „ciocia” – osoba, która nie tylko nauczy i przypilnuje, ale również wytłumaczy, pocieszy, czy rozwiąże problem dziecka. To jedno słowo sprawia, że pomiędzy dzieckiem, a naszą kadrą tworzy się wyjątkowa, bardzo bezpośrednia więź.
 • elastyczność – zawsze staramy się dostosować do potrzeb dziecka oraz próśb rodziców, niezależnie od tego czy dotyczy to czasu jaki dziecko spędza w przedszkolu, programu, który planujemy realizować czy nawet możliwości zapisania dziecka w każdym momencie roku szkolnego.
 • bliska współpraca z MEN - nasz program przygotowania przedszkolnego jest w pełni zgodny z podstawą wychowania przedszkolnego przygotowaną przez MEN.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie