Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Poziomkowa Przedszkole Niepubliczne

Kamionka/Piaseczno

Kamionka, ul. Główna 60, 05-502 Piaseczno
tel. (22) 757-45-06, tel. kom. 696-418-114
www:   http://www.akademiapoziomkowa.pl
e-mail:   info@akademiapoziomkowa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2373 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Zapraszamy do oddziału Przedszkola Poziomkowa Akademia w Piasecznie - ul. Orężna 8a

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE
"POZIOMKOWA AKADEMIA"

- ciekawy program edukacyjny wzbogacany
  nowymi, wartościowymi metodami
  nauczania

- wiele zajęć dodatkowych
- opieka logopedyczna i psychologiczna
- czynne cały rok (bez przerwy wakacyjnej)
- zajęcia z języka angielskiego
- lokalizacja w zacisznym miejscu
- profesjonalna opieka, edukacja
  i wychowanie dzieci w wieku od 2,5
  do 6 lat

- rozwijanie wrażliwości estetycznej,
  tworzenie warunków do rozwoju
  wyobraźni, fantazji oraz ekspresji
  plastycznej, muzycznej i ruchowej

- Glottozabawy

Nasze przedszkole jest bezpiecznym miejscem gdzie zapewniamy naszym dzieciom na radosne i twórcze bycie sobą. Ciepła, radosna atmosfera, uśmiechnięty, życzliwy i wykwalifikowany personel pomaga rodzicom i dziecku przy rozstaniu. Mamy świadomość, że każde dziecko jest niepowtarzalne i rozwija się we własnym tempie. Dlatego zapewniamy takie warunki i atmosferę, które zaspakajają ich indywidualne potrzeby wczesnej edukacji. Pomagamy rozwinąć ich możliwości pozwalające sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu.

Niepubliczne Przedszkole Poziomkowa Akademia działa od 2005 roku na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Gminy Piaseczno. Placówka mieści się przy zacisznej uliczce z dala od zgiełku miasta. Otacza nas duży, piękny ogród, który jest ukochanym miejscem zabaw dla dzieci. W upalne dni przed słońcem chronią nas, duże, piękne dęby. W przedszkolu znajdują się sale zabaw oraz sala do zajęć dodatkowych. Każda grupa ma swobodny dostęp do łazienki dostosowanej do potrzeb maluszków.

Dzieci muszą mieć jak najwięcej możliwości widzenia i odkrywania wszystkiego, co je otacza. Tego rodzaju doświadczenia kształtują rozwój umysłowy dziecka w wieku przedszkolnym. Dlatego odkrywanie świata obrazu, dźwięków, liczb i literek zapewniamy dzieciom przez cały czas.

Program edukacji

Program edukacji przedszkolnej Poziomkowej Akademii jest zgodny z założeniami aktualnej podstawy programowej wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej (Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku, Dziennik Ustaw z dnia 15 stycznia 2009r.). Autorkami realizowanego programu "Nasze przedszkole" jest Małgorzata Kwaśniewska i Wiesława Żaba-Żabińska. Został on wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za stworzenie możliwości twórczego zaangażowania nauczyciela, w tym także poszukiwania metod i form pracy zgodnie z możliwościami i potrzebami każdego dziecka.

Treści programowe są skoncentrowane
wokół form aktywności dziecka
:
 • aktywności społecznej
 • aktywności językowej
 • aktywności poznawczej
 • aktywności artystycznej
 • aktywności ruchowej i zdrowotnej

Program zapewnia dzieciom przygotowanie do ekspresji w nowym środowisku szkoły i odnoszenie sukcesów w realizacji obowiązku szkolnego. Wspomagamy rozwój dziecka poprzez świadome podejmowanie zorganizowanych działań edukacyjnych, przyczyniających się do aktywnego nabywania przez nie doświadczeń.

Program wzbogacony jest o nowatorską metodę nauki czytania dr Ireny Majchrzak „Odimienna Metoda Nauki Czytania” oraz program prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”.

Dzieci rozwijają się zgodnie z ich indywidualnym tempem, potrzebami, rodzajem inteligencji oraz wyzwalaniem postawy twórczej. Warunkiem osiągnięcia sukcesu w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym jest stworzenie poczucia bezpieczeństwa, przyjaznej atmosfery oraz indywidualizacji pracy z dzieckiem.

Plac zabaw

W Poziomkowej Akademii mamy plac zabaw na którym dzieci znajdą bezpieczne, atestowane zabawki ogrodowe. Dzieci mogą czuć się komfortowo i swobodnie korzystając z zabawy na powietrzu również w upalne dni, ponieważ plac zabaw znajduje się na terenie zacienionym, cichym, przyjaznym, bezpiecznym i zielonym oddalonym od ruchliwej ulicy. Dzieci nie są narażone na przebywanie w pełnym słońcu.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Przedszkole Poziomkowa Akademia zapewnia dzieciom szereg podstawowych i fakultatywnych zajęć dodatkowych, które prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, mających przygotowanie do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zajęcia dodatkowe wplecione są w harmonogram pracy przedszkola.
 • język angielski
 • gimnastyka umysłu dla przedszkolaków
 • zajęcia rytmiczno-muzyczne
 • gimnastyka korekcyjna
 • zajęcia logopedyczne
 • kuchcikowo - zajęcia kulinarne
 • religia
 • warsztaty plastyczne
 • taniec
 • rękodzielnia -zajęcia dla dzieci, które pobudzają wyobraźnię, usprawniają rączki, zaskakują i bawią
 • ceramika
 • Glottozabawy - niezwykle skuteczna, oryginalna nauka czytania i pisania do tańczenia i śpiewania!
  Zajęcia glottozabawy to zabawy dydaktyczne z muzyką dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Zajęcia prowadzi autorka płyty z książeczką GLOTTOZABAWY Z PIOSENKĄ oraz właścicielka firmy edukacyjnej GLOTTOZABAWA, lektorka języków obcych, specjalista edukacji językowej dzieci - Magdalena Wojewoda – pasjonatka, współpracuje z twórcą metody glottodydaktyki – Prof. B. Rocławskim – wybitnym specjalistą edukacji dziecięcej , prowadzi zajęcia w Centrum Kultury Piaseczno i w wielu placówkach oświatowych!

POSIŁKI, WYPOCZYNEK

Dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Prawidłowe żywienie w wieku przedszkolnym jest jednym z najważniejszych czynników umożliwiających utrzymanie pełnej sprawności intelektualnej i ruchowej. Dlatego też przygotowujemy dzieciom domowe posiłki. Dzieci jedzą w ciągu dnia cztery posiłki. Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu. Dzieciom z alergiami pokarmowymi zapewniamy menu dostosowane do ich potrzeb.

Nie współpracujemy z firmami cateringowymi. Posiłki przygotowywane są na miejscu w przedszkolnej kuchni doskonale przystosowanej do żywienia dzieci w placówce przedszkolnej. Pani kucharka przygotowuje dzieciom domowe jedzenie. Stara się podawać lubiane przez nie posiłki, które zawsze są smaczne, prawidłowo zestawione, urozmaicone i estetycznie podane.

Po obiedzie jest czas na słuchanie muzyki relaksacyjnej, czytanie bajek, odpoczynek i zregenerowanie sił przed dalszą zabawą w przedszkolu. Maluszki w czasie poobiedniego odpoczynku mają możliwość snu, z której bardzo chętnie korzystają.


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie