Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 1

im. Czesława Janczarskiego

ul. Klonowa 4, 07-100 Węgrów
tel. (25) 792-33-14
www:   http://przedszkole.nr1.serwus.ple-mail:   przedszkole.nr1@serwus.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5053 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NR 1
im. Czesława Janczarskiego
ZAPRASZAPrzedszkole Nr 1 oddane zostało do użytku w lipcu 1964 r. Od początku działalności w przedszkolu przygotowano do dalszego życia i nauki ok. 2 tys. wychowanków, zatrudnionych było 26 nauczycielki i 4 dyrektorów. Obecnie personel pedagogiczny liczy 8 nauczycielek, w tym 6 z wykształceniem wyższym magisterskim, 2-wyższym zawodowym. Personel administracyjno-techniczny liczy 10 osób.

W chwili obecnej jest to placówka czterooddziałowa i wg orzeczenia organizacyjnego posiada 100 miejsc dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole czynne jest przez pięć dni w tygodniu od 630-1630.

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.

Przedszkole zapewnia:
 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
 • poszanowanie praw dziecka
 • funkcjonalne i estetyczne sale zajęć

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki. W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny, rozszerzony o urozmaicone zajęcia dodatkowe.

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Właściwe przygotowanie dziecka do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej osiągamy poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno - emocjonalnych.

Przedszkole
 • wspiera rozwój osobowości w zgodzie z własnym systemem wartości, który respektuje prawa innych, wartości uniwersalne, przyjęte normy, daje możliwość samorealizacji
 • jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców
 • wspiera aktywność poznawczą i twórczą
 • uczy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka
 • wspiera rozwój wrażliwości emocjonalnej i wyobraźni
 • wspiera samowychowanie, samokształcenie i kierowanie własnym rozwojem
 • wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami
 • wspiera prospołeczne i prozdrowotne działania dziecka
 • otwarte jest na propozycje rodziców, ich udział w życiu przedszkola – partnerska współpraca z rodziną dziecka
 • umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia potrzeby środowiska

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.


Przedszkole to miejsce dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości.

DZIECI TRZYLETNIE

Dla najmłodszych dzieci w naszej placówce zarezerwowane jest 25 miejsc. W czasie tego okresu edukacyjnego chcielibyśmy im przekazać jak najwięcej informacji łącząc to z zabawą, która jest dla nich tak ważna w tym wieku. Pragniemy przede wszystkim, pokazać i pomóc im poznać, je same oraz otaczający je świat. Chcemy nauczyć dzieci nazywania: części ciała, ubioru, emocji, zabawek, sprzętu oraz innych najprostszych przedmiotów z którymi będą miały jakąkolwiek styczność.

DZIECI CZTEROLETNIE

Dla grupy czterolatków przewidziane jest 25 miejsc w naszej placówce. W czasie tego rocznego okresu chcemy przybliżyć dzieciom środowisko społeczno-kulturowe oraz technikę. Pragniemy pomóc im poznać samych siebie. Chcemy doskonalić umiejętności części ciała oraz posługiwania się nim w zabawach i wykonywanych na co dzień czynnościach. Będziemy podejmować próby nazwania części twarzy, ubioru damskiego i męskiego, cech charakteru oraz zmysłów zaangażowanych w aktualny proces poznania (patrzę, słyszę, dotykam, wącham).

DZIECI PIĘCIOLETNIE

Dla dzieci pięcioletnich przewidziane jest 25 miejsc w naszej placówce. W tym wieku posiadają one pewną wiedzę na temat siebie samych oraz otaczającego je środowiska. Naszym zadaniem w dużej mierze będzie więc doskonalenie umiejętności wcześniej już nabytych. Podejmiemy próby określenia cech własnego charakteru i charakteru rówieśników. Postaramy się odróżnić i nazwać atrybuty typowe dla wieku dziecięcego i dorosłego. Rozpoznamy emocje oraz uczucia i postaramy się nauczyć dzielenia własnymi przeżyciami z innymi. Wprowadzimy pojęcie adresu na przykładzie adresu domowego oraz przedszkolnego.

Bardzo ważnym elementem edukacji, w tych młodych latach, jest matematyka. W tej grupie wiekowej dzieci poznają liczby od jednego do sześciu, jak również podstawowe pojęcia określające kierunki, wielkości, długości, szerokości, ciężary oraz objętości. Nie zabraknie także podstawowych figur geometrycznych jak również pojęć zbioru i liczebności zbioru. Postaramy się poprzez liczne ćwiczenia i zajęcia plastyczne przygotować dzieci do pisania. Przeprowadzać jak najwięcej zajęć relaksacyjnych oraz kształtujących właściwą postawę ciała. Będziemy chcieli również rozwinąć aktywność muzyczną dzieci.

W naszym przedszkolu nigdy nie zabraknie śpiewania, słuchania piosenek oraz zadań mających na celu pogłębienie wiedzy na tematy muzyczne. Postaramy się, aby ten okres przyniósł im jak najwięcej korzyści edukacyjnych równocześnie będąc czasem wspaniałej zabawy.

DZIECI SZEŚCIOLETNIE

Sześciolatki są najstarszą grupą w przedszkolu. Przewidziano dla nich 25 miejsc. Na tym etapie edukacji będziemy starali się jak najlepiej przygotować dzieci do nauki w szkole podstawowej jak również życia w całym otoczeniu poza szkolnym. Pogłębimy ich wiedzę na temat człowieka, jego ciała, zachowań, a także poznamy zarówno te dobre jak i złe cechy charakteru.

W grupie sześciolatków wprowadzamy naukę czytania. Dzieci będą miały szansę poznać małe i wielkie litery, zarówno pisane jak i drukowane. Podejmiemy też próby czytania krótkich zdań i wyrażeń. Z czytaniem wiąże się także nauka pisania. Poprzez różne ćwiczenia i zabawy postaramy się w pełni przygotować dzieci do tej czynności.

Jednym z czołowych elementów edukacji jest matematyka. Nauczymy liczenia od 1 do 10 i podstawowych symboli matematycznych, określających czynności: porównywania(<,>), dodawania(+) i odejmowania(-). Będziemy doskonalić wiedzę na temat figur geometrycznych i pojęć zbioru i liczebności zbioru. W ciągu całego roku zapewnimy dzieciom stały kontakt z przyrodą poprzez organizowanie zabaw na świeżym powietrzu, wykonywanie prac w kąciku przyrody i w ogrodzie przedszkolnym oraz liczne spacery i wycieczki. Omówimy zjawiska zachodzące na ziemi w związku ze zmianą pór roku oraz spróbujemy wzbudzić w przedszkolakach potrzebę działania na rzecz przyrody i niesienia pomocy innym ludziom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie