Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Angielsko-Polskie Przedszkole Niepubliczne "Oliver"

ul. Kwiatowa 5 b, 05-091 Ząbki
(22) 799-73-76; 602-770-179; fax.(22) 781-62-58
www:   http://www.oliver.com.pl
e-mail:   info@oliver.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6841 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ANGIELSKO-POLSKIE PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "OLIVER"

- obejmuje opiekę nad dziećmi w wieku
  od 2 do 6 lat

- grupy liczą maksymalnie od 16-18 dzieci
- placówka jest czynna od 7.00 do 18.00
  od poniedziałku do piątku przez cały rok

- smaczne i typowo domowe posiłki
  przygotowywane na miejscu w naszej
  przedszkolnej kuchni

- dzieci młodsze 2 i 3 latki mają możliwość
  leżakowania

- w grupach starszych prowadzone są
  zajęcia wyciszające - relaks przy muzyce,
  słuchanie bajek czy ciche zabawy
  w kącikach zabaw

Placówka została założona na początku 2000 roku przez angielsko-polskie małżeństwo i znalazła siedzibę w Ząbkach koło Warszawy. W ten sposób chcieliśmy stworzyć dzieciom z sąsiadujących podwarszawskich miejscowości możliwość kontaktu z naturalnym językiem angielskim bez konieczności uciążliwych dojazdów do Warszawy. Od początku działalności głównym naszym przesłaniem było zaznajamianie dzieci z istnieniem innego niż ojczysty - języka, a mianowicie - języka angielskiego. Ogromną rolę w tym procesie miały codzienne kontakty z nauczycielem pochodzenia angielskiego, wspomagające zajęcia prowadzone przez polską nauczycielkę. Kontakty te powodowały nie tylko szybkie oswajanie się dzieci z brzmieniem języka i jego strukturami, ale również pomagały w procesie rozumienia i przyswajania słownictwa, a także pozwalały na jego codzienne utrwalanie.

Zajęcia w języku angielskim
Edukacja w języku angielskim prowadzona jest m.in. w oparciu o programy Oxford University Press i Longman w zakresie rozszerzonym oraz programy autorskie uwzględniające specyfikę przedszkola.

Na zajęciach języka angielskiego także wykorzystywana jest metoda komunikacyjna i dramy, poprzez tworzenie sytuacji imitujących te z życia codziennego. Dzięki czemu dzieci mogą posługiwać się językiem angielskim w sposób naturalny, traktując go jako narzędzie do porozumiewania się. Poprzez stwarzanie dzieciom najbardziej naturalnych i wiarygodnych form komunikacji-uświadamiamy im istnienie innych kultur oraz wzbogacamy ich ogólną wiedzę o świecie.

Edukacja w języku polskim
Edukacja w języku polskim odbywa się zgodnie z przepisami zatwierdzonymi przez MEN oraz wytycznymi Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w opraciu o programy nauczania zgodne z nową podstawą programową.
 • edukacja prowadzona w oparciu o program „Ku dziecku” autorstwa Barbary Bilewicz-Kuźni i Teresy Parczewskiej
 • dodatkowo wprowadzamy elementy elementy glottodydaktyki prof. Bronisława Rocławskiego, które wdrażamy już począwszy od grup najmłodszych
 • w trakcie zajęć korzystamy z „Dziecięcej matematyki" prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej

Ponadto w codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy elementy "ruchu rozwijającego" Veroniki Sherborne, „pedagogiki zabawy” KLANZY, twórczego myślenia itp.

Przedszkole ma swoją siedzibę w nowym wolnostojącym budynku specjalnie zaadoptowanym dla potrzeb dzieci. Znajdują się tutaj m.in. obszerne i kolorowe sale zabaw (dobrze wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt gimnastyczny), jadalnia, szatnia oraz specjalna dla dzieci łazienka z mini toaletami. Dysponuje również dużym placem zabaw wyposażonym w bezpieczne, atestowane zabawki.

Właściwe przygotowanie dziecka do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej osiągamy poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno - emocjonalnych.

W ramach czesnego przedszkole proponuje:
 • zajęcia programowe w języku polskim
 • codzienne zajęcia z j. angielskiego
 • pełne wyżywienie - posiłki przygotowywane we własnej kuchni
 • zajęcia dodatkowe - gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, ogólnorozwojowa, taniec nowoczesny (w grupach starszych), rytmika, zajęcia umuzykalniające, plastyka, zabawy w teatr, bajkoterapia, "Kulinarne inspiracje z Oliverem"
 • Klub Kreatywnego Przedszkolaka: "Mali Badacze", "Plastyczne inspiracje", Kółko małego przyrodnika, Podróże z Oliverem czyli przygoda z j. angielskim
 • koncerty, teatrzyki, spotkania z ciekawymi gośćmi
 • badania logopedyczne - przesiewowe
 • inne atrakcje na terenie przedszkola - bale, wizyty Mikołaja, liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka, upominki „Mikołajkowe” itp.

Oprócz zajęć, które są zawarte w czesnym dzieci mają możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dodatkowo płatnych:
 • balet
 • karate
 • indywidualne zajęcia logopedyczne
 • dodatkowe zajęcia z języka angielskiego

Dzieci uczestniczą ponadto w zajęciach edukacyjnych odbywających się poza przedszkolem. Organizowane są wycieczki dydaktyczno-poznawcze do muzeów, teatrów, kin, ogrodu zoologicznego oraz wycieczki rekreacyjne m.in. do lasu, gospodarstw agroturystycznych, skansenów.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.

Placówka zatrudnia wykwalifikowanych młodych wychowawców po studiach licencjackich i magisterskich z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz podyplomowych (np. logopedia, reedukacja), ponadto posiadających licencje na prowadzenie zajęć z glottodydaktyki prof. B. Rocławskiego, "Dziecięcej Matematyki" prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, logopedii czy reedukacji.

PROFIL PRZEDSZKOLA

Przedszkole realizuje rozszerzony zakres nauczania języka angielskiego. Angielsko-Polskie Przedszkole "OLIVER" dba ponadto o rozwój artystyczny swoich wychowanków, poprzez rozwijanie ich wrażliwości estetycznej, tworzenie warunków do rozwoju wyobraźni, fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.

Naszym celem jest wychowanie dzieci śmiałych, pewnych siebie, otwartych na zmiany, te cechy bowiem pozwolą im łatwiej wkroczyć w dorosłe życie.
Dzieci mają możliwość uczestnictwa codziennie w zabawach ruchowych i zajęciach sportowych zarówno w salach, jak również w przedszkolnym ogrodzie. Dodatkowo raz w tygodniu dzieci uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zajęciach tanecznych, balecie oraz karate, które są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Celem zajęć z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej jest nie tylko korekcja wad postawy, ale przede wszystkim zapobieganie wystąpieniu nieprawidłowości postawy ciała, np. spowodowanych brakiem aktywności fizycznej czy też złymi nawykami. Dla każdej z grup dobierany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Zajęcia taneczne prowadzone są w formie radosnej i spontanicznej zabawy z tańcem, w czasie której dzieci nie tylko poznają układy taneczne i podstawowe kroki, a przede wszystkim świetnie się bawią i poruszają przy muzyce.

JAK DOJECHAĆ DO PRZEDSZKOLA

Angielsko-Polskie Przedszkole Niepubliczne "OLIVER" mieści się przy ulicy Kwiatowej 5B w Ząbkach k/Warszawy) ok. 400 m od trasy Warszawa-Wołomin, pomiędzy ul. Księdza Skorupki a Szwoleżerów. Z Warszawy można do nas dojechać ul. Łodygową, która odchodzi od ul. Radzymińskiej (dojazd trwa ok.8 min.).

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie