Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Publiczne Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Janusza Korczaka

ul. Powstańców Śląskich 9, 26-600 Radom
tel. (48) 344-71-62, fax (48) 344-30-86
www:   http://pp24.radom.pl
PP nr 24 na Facebooku
e-mail:   pp24radom@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13357 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE Nr 24
z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- opieka specjalistów: psycholog, logopeda rehabilitant ruchowy, terapeuta SI, tyflopedagog, oligofrenopedagodzy oraz pedagodzy z uprawnieniami do dodatkowych zajęć: muzykoterapia, logorytmika, gimnastyka korekcyjna
- bogata oferta zajęć dodatkowych
- przedszkole czynne od 6:00 do 17:00

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Przedszkole Publiczne Nr 24 z oddziałami integracyjnymi jest placówką opiekuńczo-wychowawczo-kształcącą i terapeutyczną przeznaczoną przeznaczoną dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w wieku przedszkolnym.

Oddziały integracyjne zorganizowane zostały w celu umożliwienia wychowankom niepełnosprawnym zdobycie wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości, zaś zdrowym wychowankom w celu uświadomienia istnienia w ich otoczeniu niepełnosprawnych rówieśników.

Placówka zlokalizowana jest na osiedlu Gołębiów I w budynku wolno stojącym, otoczonym ogrodem. Budynek posiada podjazd dla niepełnosprawnych, przestronne sale, salę gimnastyczną i 2 jadalnie, w których podawane są smaczne, zdrowe posiłki (również dla dzieci ze specjalną dietą).

Zajęcia dodatkowe:
 • rytmika
 • logorytmika
 • język angielski
 • profilaktyka logopedyczna
 • zajęcia taneczne

Język angielski
Celem zajęć jest wprowadzanie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, w korelacji z wszystkimi obszarami edukacji. Do wprowadzenia i utrwalenia słówek i zwrotów wykorzystywane są również, w miarę możliwości, sytuacje z dnia codziennego (zabawy dowolne, posiłki, spacery itp.).

Podczas zajęć kształtowane są sprawności słuchania i mówienia. Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez: osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego, reagowanie na proste polecenia i pytania. Rozwijanie sprawności mówienia odbywa się poprzez: powtarzanie za nauczycielem, nagraniem, konstruowanie prostych wypowiedzi, recytacja wierszyka, śpiewanie piosenki, opowiadanie historyjki obrazkowej.

Zajęcia wzbogacane są pracami plastycznym i ćwiczeniami przygotowującymi do nauki sprawności pisania.

Wiemy, że najważniejszym dobrem jest dobro dziecka. Pragniemy przygotować je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Stworzymy każdemu dziecku szansę rozwoju, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Zrobimy wszystko, aby w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Wczesne wspomaganie rozwoju

Zajęcia prowadzone są przez zespół specjalistów posiadających przygotowanie do pracy z małymi dziećmi o zaburzonym rozwoju psychoruchowym:
 • psychologa
 • logopedę/neurologopedę
 • oligofrenopedagogów
 • surdopedagoga
 • tyflopedagoga
 • rehabilitanta
 • terapeutę Integracji Sensorycznej

Zajęcia:
 • opieka i poradnictwo psychologiczne
 • terapia pedagogiczna
 • terapia logopedyczna
 • rehabilitacja ruchowa
 • terapia integracji sensorycznej
 • terapia behawioralna
 • terapia ręki
 • dogoterapia

KADRA PEDAGOGICZNA

Naszą kadrę tworzą osoby świetnie przygotowane do pracy z dziećmi. Świadczą o tym nie tylko ukończone studia pedagogiczne, czy liczne kursy doszkalające. Dla wychowawców w naszym przedszkolu praca z dziećmi to przede wszystkim pasja w którą wkładają wiele pracy i osobistego zaangażowania.

W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań wychowawczo-dydaktycznych i terapeutycznych w przedszkolu zatrudniona jest odpowiednio wykwalifikowana kadra pedagogiczna stanowiąca zespół wychowawczo-terapeutyczny. Zatrudnieni są następujący specjaliści: psycholog, logopeda, rehabilitant ruchowy, nauczyciel od gimnastyki korekcyjnej oraz nauczyciele wspomagający integrację z uprawnieniami do dodatkowych zajęć: muzykoterapia, logorytmika, terapii ręki.

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie