Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Miejskie Przedszkole Nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi

w Siedlcach

ul. Karpacka 2, 08-110 Siedlce
tel. (25) 794 33-76, (25) 794 33-77, (25) 794 33-78
www:   http://www.mp27siedlce.ple-mail:   przedszkole27@op.pl
przedszkole27@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17919 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Nr 27 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- grupy dla dzieci od 3 do 6 lat - grupy
  ogólnodostępne, integracyjne i specjalne

- przedszkole czynne jest w godzinach
  6:00 -17:00 w dni robocze

- opieka specjalistów (logopeda,
  psycholog, rehabilitant ruchowy,
  terapeuta integracji sensorycznej,
  pedagog, tyflopedagog, surdopedagog)

- plac zabaw przy przedszkolu
- zajęcia dodatkowe: religia, basen,
  zajęcia rytmiczno - taneczne, j. angielski,
  terapia logopedyczna


Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

„Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w Przedszkolu”
Robert Fulghum

Działalność edukacyjna opiera się na Podstawie programowej wychowania przedszkolnego MENiS. Miejskie Przedszkole Nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach jest placówką publiczną. Organem prowadzącym przedszkole jest Urząd Miasta Siedlce, zaś organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Siedlcach. Placówka rozpoczęła swoją działalność 8.10.1990 roku.

Placówka zapewnia swoim wychowankom przede wszystkim wychowanie, edukację przewidzianą w podstawie programowej, opiekę, bezpieczeństwo, poszanowanie praw dziecka i rodziców.

Przedszkole oferuje dzieciom zajęcia dodatkowe uwzględniając życzenia rodziców. Każde dziecko ma prawo do korzystania z dwóch form bezpłatnych zajęć dodatkowych.

Placówka zapewnia dzieciom właściwe warunki dla zdrowia, wypoczynku i bezpieczeństwa. Przedszkole posiada:
 • salę do ćwiczeń gimnastycznych i rytmicznych
 • gabinety terapeutyczne

KADRA I PERSONEL

W naszym przedszkolu preferujemy model pracy nastawiony na wspomaganie rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału i możliwości rozwojowych.

Nauczycielki są kompetentne, życzliwe otwarte na potrzeby dziecka i rodziców, zwracają uwagę na rozwój indywidualnych zainteresowań i talentów dzieci. Są dynamiczne, wciąż szukające nowych dróg rozwoju i udoskonalania warsztatu pracy, stosują tradycyjne oraz nowatorskie metody i formy pracy pedagogicznej. Ustawicznie podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach, kursach i innych formach doskonalenia zawodowego.

Kadra naszego przedszkola posiada pełne kwalifikacje pedagogiczne do pracy z dziećmi. Proces edukacyjny wspierają specjaliści z zakresu:
 • logopedii
 • psychologii
 • rehabilitacji ruchowej
 • terapii sensorycznej

Nie można zapomnieć o paniach dbających o nasze posiłki, starają się aby były one dobrze przyrządzone urozmaicone, na czas i estetycznie podane, a przede wszystkim były zdrowe i smakowały naszym małym degustatorom.

Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział gdzie dzieci dobierane są pod względem wieku. Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25 dzieci. Od grudnia 2006 działa w przedszkolu Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Od 1 września 2007 roku w przedszkolu funkcjonuje oddział integracyjny dla dzieci młodszych, gdzie uczą się i bawią wspólnie dzieci zdrowe i te o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Liczba dzieci w tej grupie wynosi max. 20 dzieci w tym od 3 do 5 dzieci niepełnosprawnych. Dzieci przebywają przez cały okres przedszkolny z tymi samymi nauczycielkami (jeśli tylko względy organizacyjne na to pozwalają).

OFERTA EDUKACYJNA

W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne osiągnięcia dydaktyki i nowatorskie rozwiązania. Każda grupa pracuje na podstawie wybranego programu wychowania przedszkolnego z zestawu programów dla przedszkoli zatwierdzonych przez MEN.

Programy przedszkolne: Wszystkie grupy pracują wg. programu „Kocham przedszkole” Autorki: Mirosława Anna Pleskot, Agnieszka Staszewska-Mieszek Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Warszawa 2016 Wydanie II zmienione (2017) ISBN 978-83-02-17115-4.

Praca wychowawczo - dydaktyczna organizowana jest w oparciu o dwutygodniowe plany każdej grupy opracowywane przez nauczycielki. Uwzględniając w nich zajęcia organizowane z dziećmi (blok zajęć, oferty, zróżnicowany stopień trudności, praca indywidualna), kontakty z rodzicami.

Programy wspomagające:
 • "Odmienna metoda nauki czytania"
 • "Dziecięca matematyka"
 • oraz programy własne przedszkola:
  • Aktywne słuchanie muzyki wg. Batii Strauss
  • Program wychowawczy
  • „Bawimy się w teatr”

Zajęcia dodatkowe
 • religia
 • basen
 • zajęcia rytmiczno – taneczne
 • j. angielski
 • terapia logopedyczna


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie