Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 105

"Wesoła Stopiątka"

ul. Kochanowskiego 10, 01-864 Warszawa
tel./fax (22) 633-01-19
www:   http://www.przedszkole105.waw.pl
e-mail:   p-105@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2751 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NR 105
W WARSZAWIE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- zajęcia dodatkowe
- miła atmosfera
- dobre wyposażenie
- konkursy, imprezy, wycieczki
- innowacje pedagogiczne

Przedszkole istnieje od 1972 roku. Przez wiele lat było „ćwiczeniówką” dla wielu pokoleń nauczycieli kształcących się w Studium Nauczycielskim. Stanowiło w końcowych latach 80-tych i początkowych 90-tych tzw. „wzorcową placówkę oświatowo – wychowawczą”. Przedszkole położone jest w centrum osiedla Piaski w dzielnicy Warszawa Bielany. W pobliżu mieści się Szkoła Podstawowa Nr 293, w której nasze dzieci kontynuują naukę.

Placówka zajmuje duży obszar o powierzchni 1036,74 m, na którym stoi murowany piętrowy budynek /parter i I piętro/. Teren jest dobrze zagospodarowany, przystosowany do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, otoczony zielenią, bogaty w sprzęt do zabaw. Ogród przedszkolny jest podzielony na odrębne place zabaw dla danych grup wiekowych oraz wyposażony w atrakcyjny i bezpieczny sprzęt.

Dbamy o to, aby nasze przedszkolaki rozwijały się we wszystkich kierunkach, dlatego dajemy im możliwość korzystania z zajęć dodatkowych: umuzykalnienia, gimnastyki korekcyjnej, zajęć plastycznych, zajęć teatralno – muzycznych, nauki języka angielskiego oraz zajęć logopedycznych.

Przez wiele lat przedszkole realizuje program adaptacyjny dla dzieci 3-letnich.

Nasze zalety to:
  • wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  • pomoc specjalistyczna – logopeda, psycholog
  • bardzo dobra, zapewniająca bezpieczeństwo baza lokalowa
  • bardzo dobra współpraca z rodzicami, środowiskiem lokalnym
  • wspomaganie rodziców w wychowywaniu ich dzieci (zebrania szkoleniowe, warsztaty, spotkania z logopedą i psychologiem)
  • duży wybór zajęć dostosowanych do zainteresowań i możliwości dzieci
  • liczne wycieczki autokarowe, wyjścia do teatru, imprezy plenerowe, udział w konkursach
  • zewnętrznych zgodnie z zainteresowaniami dzieci (muzyczne, plastyczne)

Dbamy by atmosfera w przedszkolu była przyjazna a dzieci otoczone troskliwą opieką. Realizujemy program adaptacyjny dla trzy- i czterolatków idących po raz pierwszy do przedszkola. Bawiąc się razem z rodzicami – dzieci poznają przedszkole i swoje przyszłe „Panie”. Chcemy by były radosne, uśmiechnięte, chętne do zabaw i takie pozostawały przez cały pobyt w przedszkolu.

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych pociech i ich bezpieczeństwo. Spełniamy potrzeby ruchu, zabawy, pogłębiania wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim ciekawości świata. Zapewniamy dobry humor i uśmiech każdego dnia.

Wszystkie przedszkolaki biorą udział w różnorodnych zajęciach. Sala rekreacyjna, dobrze wyposażona sala zabaw i pracownia plastyczna umożliwiają zaspokojenie wszelkich potrzeb małych dzieci a także służą rozwojowi zdolności i zainteresowań.

Chętni mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych takich jak: rytmika, gimnastyka korekcyjna, tańce, język angielski, plastyka. Mimo, że zajęcia te są dodatkowo płatne, stosujemy zasadę powszechnej dostępności i zwalniamy z opłat rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej.

Organizujemy plastyczne konkursy rodzinne i zajęcia otwarte dla rodziców. Są to chwile, kiedy wszyscy mogą wspólnie przeżywać radość tworzenia i dzielić się tą radością z innymi.

W naszym przedszkolu dużo się dzieje. Uczestniczymy w przedstawieniach teatralnych i koncertach muzycznych. Wyjeżdżamy na całodniowe wycieczki. Organizujemy wspólne zajęcia i zabawy z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 293, a także zapraszamy dzieci z sąsiednich przedszkoli na coroczny plener gliniany. Bierzemy udział i odnosimy sukcesy w konkursach organizowanych przez bielańskie przedszkola, domy kultury i inne instytucje. Uczestniczymy w akcjach charytatywnych o ogólnopolskim zasięgu. Nasze dzieci uczą się w ten sposób, jak niewielkim wysiłkiem można sprawić radość innym.

Zapewniamy kadrę znakomicie przygotowanych nauczycieli – wychowawców, którzy wspierają każde dziecko w realizacji jego indywidualnej drogi rozwojowej.

Nauczycielki posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi, swoje umiejętności rozwijają uczęszczając na warsztaty, kursy oraz studia podyplomowe. Pełnią funkcję wspierającą i integrującą działania wychowawcze. W tym celu opracowały swój własny „Program wychowawczy przedszkola”. Stosują indywidualne metody i zróżnicowany stopień trudności zadań dydaktyczno – wychowawczych.

Kadra prowadzi zebrania, warsztaty i zajęcia otwarte dla rodziców naszych dzieci, mające na celu pomoc w problemach wychowawczo – pedagogicznych i logopedycznych.

Nauczycielki tworzą klimat i warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka poprzez wskazywanie drogi do nabywania doświadczeń i umiejętności ułatwiających im funkcjonowanie w szkole. Nasze przedszkole wyróżnia się świetnym przygotowaniem dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych.

INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Nauczycielki w naszym przedszkolu prowadzą zajęcia według różnych form i metod pracy pedagogicznej. Wykorzystują elementy Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne oraz Kinezjologię Edukacyjną Dennisona. Od najmłodszych grup wprowadzane są elementy „Dobrego Startu” Bogdanowicz oraz program edukacji matematycznej wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Od roku 2001 uchwałą Rady Pedagogicznej wprowadzone zostało przedsięwzięcie „Wspomagania rozwoju mowy u dzieci 3-5 letnich”. Jest ono wynikiem długoletnich obserwacji wzrastającej liczby wad wymowy u dzieci. Nauczycielki wykorzystują wiedzę i umiejętności zdobyte na kursach i warsztatach, prowadzą zajęcia wg programu profilaktyczno – zdrowotnego „Spójrz inaczej”, wykorzystują technikę origami i pedagogikę zabawy.

W naszym przedszkolu prowadzone są również zajęcia adaptacyjne dla dzieci trzyletnich. Bierzemy również udział w ogólnopolskich programach: Program Edukacji Zdrowotnej „Domestos – Tu Byłem”, program zdrowia emocjonalnego „Cała Polska czyta dzieciom”, program profilaktyki WZW typu A – „Mamo masz wybór”, „Klub Pancernika”.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie