Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 319

w Warszawie

ul. Powstańców Śląskich 14, 01-381 Warszawa
tel./fax (22) 664-21-00
www:   http://przedszkole319.edupage.org
e-mail:   p319@edu.um.warszawa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13686 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE nr 319
w WARSZAWIE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- nowatorskie metody pracy
- dobrze wyposażone sale zabaw
  przystosowane do potrzeb dzieci

- zewnętrzny plac zabaw
- bogata oferta zajęć dodatkowych
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach

- nauka poprzez zabawę
- dbamy o wszechstronny rozwój dzieci

NASZE PRZEDSZKOLE

Nasze przedszkole otwarte jest od 6:30 do 17:30 od poniedziałku do piątku. Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach 8:00 - 13:00. Życie w naszym przedszkolu dostarcza dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i wrażeń. Cechuje je wzmożona aktywność ruchowa i umysłowa.

Przedszkole posiada dogodne połączenia komunikacyjne zarówno dla zmotoryzowanych jak również poruszających się komunikacją miejską. W przedszkolu opiekę nad dziećmi sprawuje piętnaście nauczycielek. Wszyscy posiadają kwalifikacje pedagogiczne gwarantujące wysoki poziom pracy wychowawczej.

Realizujemy zajęcia dodatkowe z gimnastyki korekcyjnej oraz angielskiego. Zajęcia te prowadzone są dwa razy w tygodniu. Dla dzieci wymagających dodatkowego wsparcia organizowane są zajęcia z logopedą. Przedszkole objęte jest opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wszystkie dzieci są pod opieką psychologa, który dodatkowo prowadzi konsultacje dla rodziców.

BAZA LOKALOWA

Budynek przedszkolny wyposażony jest w pięć sal zabaw przystosowanych adekwatnie do potrzeb dzieci, cztery szatnie, salki przystosowane do zajęć dodatkowych i logopedycznych, kuchnię oraz pomieszczenia gospodarcze. W salach znajdują się odpowiednio dobrane meble, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Każda sala wyposażona jest w wideodomofon, aby dzieci były bezpiecznie odbierane przez swoich rodziców.

Budynek otoczony jest przestronnym, częściowo zacienionym placem zabaw. Zewnętrzny plac zabaw jest dobrze zorganizowany, bezpieczny i wyposażony w estetyczne, kolorowe urządzenia do gier i zabaw. Do dyspozycji dzieci pozostają m.in.: huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie oraz dwie zadaszone piaskownice.

Na terenie przedszkola działa system monitoringu. Posiadamy sprawne systemy przeciwpożarowe i zabezpieczenia przy wyjściu z terenu przedszkola na ulicę zapobiegające wypadkom z udziałem dzieci.

METODY PRACY Z DZIEĆMI

 • metody aktywności ruchowej i tańca (m.in.: metoda aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, metoda gimnastyki twórczej Rudolfa Labana)
 • metody aktywne ożywiające działania pedagogiczne (m.in.: pedagogika zabawy Klanza, metoda projektu)
 • techniki parateatralne (m.in.: drama, technika zmiany ról)
 • metody z zakresu edukacji matematycznej (edukacja matematyczna według Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej)
 • metody wspomagające naukę czytania (m.in.: metoda Dobrego Startu, glottodydaktyka)
 • naturalna nauka języka
 • techniki relaksacyjne (masaż relaksacyjny, muzyka relaksacyjna)

PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ PRZEDSZKOLE W OSTATNICH LATACH
 • „Kocham przedszkole” - koncentruje się na zrównoważonym rozwoju dzieci
 • "Matematyka dziecięca" Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej - celem jest wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci, zwłaszcza w zakresie kształtowania pojęć matematycznych
 • „Czyste powietrze wokół nas” - program edukacji antytytoniwej, chroniącym dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego
 • „Więcej wiem mniej choruje” - dotyczy profilaktyki chorób zakaźnych
 • "Chronimy dzieci" - program profilaktyki przemocy wobec dzieci
 • "Varsavianistyczna szkoła" - certyfikat przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy za upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o Warszawie, promowanie aktywności twórczej, integrowanie społeczności lokalnej wokół działań na rzecz Warszawy

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie