Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 12

ul. Niska 9, 00-176 Warszawa
tel/fax. (22) 831-72-09
www:   http://www.przedszkole12.waw.pl
e-mail:   przedszkole-nr12@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4202 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NR 12
W WARSZAWIE

- dobre wyposażenie
- zajęcia dodatkowe
- udział w wielu akcjach
- współpraca z rodzicami
- miła atmosfera

Przedszkole Nr 12 w Warszawie, to placówka z tradycjami. Wrośliśmy w krajobraz, klimat i historię Muranowa. Przedszkole zmieniało się wraz z nim i staje się, jak wszystko dookoła, coraz nowocześniejsze. Można powiedzieć, że nasza placówka ma charakter wielopokoleniowy. W jej murach dorastają teraz wnuki pierwszych absolwentów, ale cieszymy się również dobrą opinią wśród nowych mieszkańców niedawno powstałych osiedli. Tradycyjnie przyjmujemy młodsze rodzeństwo dzieci kończących u nas edukację przedszkolną lub uczących się już w szkole. Dzięki temu od lat jesteśmy zaprzyjaźnieni z wieloma rodzinami mieszkającymi w otoczeniu naszego przedszkola.

Pięćdziesięcioletni budynek przedszkolny został kilka lat temu gruntownie wyremontowany i zmodernizowany. Posiadamy jasne, przestronne, bogato wyposażone sale zabaw, teraz w nowych barwach z nowymi podłogami, estetycznymi łazienkami, wygodną szatnią dla dzieci, funkcjonalnymi holami i korytarzami, nowoczesną kuchnię przygotowującą smaczne, zbilansowane pod względem żywieniowym posiłki.

Starannie ogrodzony i zamykany ogród przedszkolny ma bogatą szatę roślinną oraz nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

Ogromną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo wychowanków - zarówno w budynku, jak i na terenie. Dzieci w salach i w ogrodzie bawią się swobodnie, ale pod troskliwą i czujną opieką całego personelu przedszkola.

Przedszkole organizuje pracę w oparciu o zadania edukacji ekologicznej i ogólnie pojęty, zindywidualizowany twórczy rozwój każdego dziecka. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna organizuje wiele ciekawych, innowacyjnych zajęć plastycznych, słowno - muzycznych, ruchowych i przyrodniczych wynikających z programu wychowania przedszkolnego i wpisanych w codzienny rozkład zabawy i pracy dzieci. Oprócz wyżej wymienionych form dziecięcej aktywności, w placówce są organizowane zajęcia dodatkowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzieci biorą udział w zabawach muzyczno-rytmicznych, w lekcjach języka angielskiego i tańca, w zajęciach gimnastycznych i treningach judo.

Kadrę pedagogiczną i rodziców wspierają na stałe specjaliści: psycholog i logopeda. Dzieci, za zgodą opiekunów, są objęte obserwacjami psychologicznymi i indywidualnymi zajęciami logopedycznymi. Rodzice w każdej chwili mogą skorzystać z porad i konsultacji.

Przedszkole
zapewnia swoim wychowankom na miejscu regularne kontakty z żywą muzyką w czasie koncertów instrumentalistów i wokalistów z Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego oraz z różnymi formami teatralnymi za sprawą zespołów objazdowych sprawdzonych pod względem poziomu repertuarowego i artystycznego. Organizujemy także karnawałowe bale przebierańców, rodzinne pikniki ogrodowe oraz uroczystości i spotkania świąteczne.

Nasze przedszkole uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych:
  • zbiórka makulatury
  • zbiórka plastikowych korków i zakrętek
  • pomoc dla Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów
  • akcja "Góra grosza"
  • zbiórka zużytych baterii
  • akcja Segregujesz - Pomagasz - Fundujesz
  • zbiórka odzieży używanej

Jesteśmy dumni z bogatej i prężnej współpracy z rodzicami. Organizujemy dla nich zajęcia otwarte z udziałem dzieci, starając się zaktywizować i wciągnąć wszystkich do wspólnej zabawy. Rodzice i inni członkowie rodzin chętnie uczestniczą w nastrojowych wieczorach wigilijnych, w uroczystych spotkaniach z okazji Dnia Babci i Dziadka, w zakończeniach roku szkolnego i pożegnaniach "starszaków" oraz w rodzinnych piknikach ogrodowych. Często realizujemy propozycje zajęć podsunięte przez samych rodziców, na przykład: spotkania z reprezentantami różnych profesji lub czytanie i opowiadanie bajek. Oprócz wyznaczonych dni otwartych, rodzice mają swobodny, codzienny kontakt z nauczycielkami. Realizujemy również program adaptacyjny dla dzieci trzyletnich, które dopiero staną się przedszkolakami - dziecko z mamą, tatą może poznać przedszkole i panie nieco wcześniej i oswoić się z nowym miejscem.

Jednym z naszych najnowszych zadań jest nawiązanie ściślejszej współpracy ze środowiskiem lokalnym i miejskim. Tradycyjnie od lat współpracujemy ze Szkołą Podstawową Nr 32, ale tego rodzaju kontakty rozszerzyłyśmy na Szkołę Podstawową Nr 210 i pobliskie gimnazjum.

Co roku zdobywamy nowych sprzymierzeńców naszych działań, jak również sponsorów - w tych staraniach bardzo pomocni są rodzice.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie