Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Publiczne Nr 289

ul. Twarda 60a, 00-818 Warszawa
tel. (22) 620-47-96
www:   http://www.przedszkole289.ple-mail:   p289@edu.um.warszawa.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3267 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 289
W WARSZAWIE

- zajęcia dodatkowe
- miła atmosfera
- współpraca z rodzicami
- wszechstronny rozwój dziecka

Przedszkole nr 289 w Warszawie działa od 1973 roku. Nasze przedszkole to duży, wolno stojący budynek, otoczony pięknym ogrodem pełnym atrakcji. W przestronnych, jasnych salach dzieci znajdą u nas świetne warunki do zabawy i nauki.

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Przedszkole realizuje program pt."Zanim będę uczniem" autorek E.Tokarska, J.Kopała. W naszej pracy korzystamy też z rozmaitych nowatorskich metod edukacyjnych i wychowawczych, jak np. "Metoda dobrego startu" M. Bogdanowicz, "Pedagogika zabawy" KLANZY czy "Dziecięca matematyka" E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Chętni mogą uczestniczyć w dodatkowych lekcjach angielskiego, zajęciach plastycznych, tanecznych, gimnastycznych. Wszystkie przedszkolaki objęte są opieką psychologa i logopedy.

U nas dzieci nigdy się nie nudzą! Organizujemy przedstawienia teatralne, koncerty, a nawet spotkania z weterynarzem, w których uczestniczą różne zwierzęta. Bierzemy udział w najrozmaitszych lokalnych konkursach, turniejach i przeglądach, i odnosimy liczne sukcesy. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 26. Tam nasze dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach starszych kolegów, poznają funkcjonowanie szkoły - dzięki temu są lepiej przygotowane do podjęcia szkolnego obowiązku. W ramach programu "Biblioszansa, czyli 25 sposobów na poznanie książki" najstarsze dzieci zachęcane są do aktywnego czytania.

W naszym przedszkolu jest miło, przyjaźnie i rodzinnie. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców. Chcąc ułatwić maluchom przedszkolny start, w drugiej połowie sierpnia realizujemy program adaptacyjny. Przyszłe przedszkolaki i ich rodzice mogą w tym czasie poznać nasze przedszkole.

Przedszkole pracuje w oparciu o:
  • W. Sherborne – Ruch rozwijający"
  • R. Laban – „Gimnastyka twórcza”
  • M.Denison – „Kinezjologia edukacyjna”
  • Majchrzak – „Naturalna nauka języka”
  • Prof. Gruszczyk-Kolczyńska „Edukacja matematyczna”
  • Program autorski E. Matuszak – „Edukacja Europejska”

Wobec rodziców naszych wychowanków pełnimy funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze. Rodzice współuczestniczą również w organizacji życia przedszkola. W placówce działa Rada Rodziców składająca się z przedstawicieli rodziców z każdej grupy wiekowej, która współpracuje z Dyrektorem oraz Radą Pedagogiczną. Rada Rodziców wyraża również swoje zdanie w zakresie poziomu jakości pracy placówki oraz współpracuje w zakresie opiniowania awansu zawodowego nauczyciela.

Wychowanie w przedszkolu obejmuje wspomaganie rozwoju i wczesną edukację dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Przedszkole nasze zapewnia wychowanie, uczenie się i opiekę dzieci w miłej atmosferze akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Tworzymy warunki do osiągnięcia gotowości szkolnej przez wszystkie dzieci sześcioletnie. Głównym naszym celem jest przygotowanie dzieci do przyjęcia sukcesu jak również do radzenia sobie z porażkami oraz dążeniu by przedszkole było drogowskazem dla przyszłego człowieka do życia w zgodzie ze światem ludzi, zwierząt i roślin.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie