Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Specjalne Nr 245 dla Dzieci Słabowidzących

"Sowy Mądrej Głowy"

ul. Pruszyńskiego 1, 01-870 Warszawa
tel. (22) 834-06-89
www:   http://www.przedszkole245.waw.pl/e-mail:   przedszkole245@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4867 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Dzieci bawią się i uczą w czterech grupach wiekowych:

- 3-latków
- 4-latków
- 5-latków
- 6-latków

Nasze przedszkole

 • Ogromną zaletą naszej placówki są małe grupy, liczące od 10 do 15 dzieci. Umożliwia to indywidualne i dokładne poznanie każdego dziecka i jego potencjału rozwojowego.

 • Posiadamy pięknie wyposażone sale i zielony ogród, w którym dzieci bawią się na świeżym powietrzu.

 • Obok zadań, jakie spełnia każde przedszkole, czyli sprawowania opieki nad dziećmi i prawidłowego przygotowania ich do podjęcia nauki szkolnej, nasze przedszkole pełni funkcję profilaktyczno-leczniczą. Prowadzimy rewalidację dostosowaną do potrzeb psychofizjologicznych i zdrowotnych każdego dziecka. Głównie wyprowadzamy dzieci z niedowidzeń i zeza, tj. usprawniamy widzenie obuoczne.

 • Nasze dzieci objęte są fachową opieką lekarza okulisty, pani ortoptystki, która usprawnia wzrok dzieci poprzez odpowiednie ćwiczenia ortoptyczne i pleoptyczne, a także opieką logopedy, psychologa i rewalidatora.

 • W pracy z dziećmi stosujemy różne formy wyzwalania ich aktywności, wykorzystując nie zaburzone sfery rozwoju, bądź aktywizując sfery opóźnione w związku z istniejącą wadą wzroku.

 • Kochamy i akceptujemy wszystkie dzieci. Promujemy podmiotowe i bardzo indywidualne podejście do każdego dziecka. Dla nas najważniejszy jest ten Mały Człowiek, powierzony nam pod opiekę.

 • Dzięki ścisłej współpracy zespołu medycznego z kadrą pedagogiczną szczycimy się dużymi osiągnięciami w dziedzinie leczenia zeza i bardzo dobrym przygotowaniem dzieci do podjęcia nauki szkolnej. Nasze dzieci kontynuują edukację w szkołach masowych i mimo swoich problemów zdrowotnych, związanych ze wzrokiem (często bardzo poważnych), świetnie sobie w nich radzą.

Oferta edukacyjno - wychowawcza
 • Proponujemy każdemu dziecku bogaty wachlarz zajęć i ćwiczeń usprawniających zarówno wzrok jak i rozwój psychomotoryczny. Duży nacisk kładziemy na indywidualność dziecka.

 • W pracy z dziećmi wykorzystujemy w szerokim zakresie elementy pedagogiki zabawy oraz umiejętności komunikacji interpersonalnej.

 • Posiadamy doskonale wyposażony gabinet okulistyczno -ortoptyczny, w którym pod fachową opieką ortoptystki, dzieci uczestniczą w ćwiczeniach ortoptycznych na specjalistycznym sprzęcie medycznym.

 • W ramach zajęć dodatkowych oferujemy dzieciom zajęcia rytmiczne i gimnastykę ogólnorozwojową, w których uczestniczą wszystkie dzieci. Proponujemy również gimnastykę korekcyjną, w której uczestniczą dzieci zakwalifikowane przez lekarza ortopedę po uprzednim badaniu oraz plastykę, tańce, język angielski, katechezę.

 • Raz w miesiącu dzieci biorą udział w koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych.

 • Szczególną opieką i wsparciem obejmujemy rodziców naszych dzieci, z którymi staramy się ściśle współpracować i ujednolicać działania wychowawcze wobec dzieci. Tylko wtedy nasza praca i praca rodziców przynosi oczekiwane efekty.

Galeria zdjęć
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie