Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Specjalne Nr 291

im. prof dr med Zofii Falkowskiej

ul. Siennicka 19b, 04-394 Warszawa
tel./fax (22) 810-54-59
www:   http://www.przedszkole_291.webpark.ple-mail:   p291@edu.um.warszawa.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4301 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE SPECJALNE NR 291
ZAPRASZANasze przedszkole dla dzieci słabo widzących jest jedyną tego typu placówką po prawobrzeżnej stronie Warszawy. Zostało założone w 1973 roku decyzją Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Wydziału Oświaty. Inicjatorką założenia placówki była prof. dr med. Zofia Falkowska-zasłużony pracownik Kliniki Okulistycznej Akademii Medycznej i założycielka Szkoły Leczenia Zeza w Warszawie.

Fundamenty opieki okulistycznej w przedszkolu stworzyła dr Elżbieta Műller - lekarz okulista oraz Barbara Pilc - ortoptystka. W organizacji bazy okulistycznej pomocy udzielał nam:

  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • Oddział Okulistyczny Szpitala Dziecięcego im prof. J. Bogdanowicza
  • Resort Zdrowia w Warszawie.

Podstawową opiekę dydaktyczno-wychowawcza i terapeutyczną zorganizowała mgr Hanna Miętkowska-pedagog i pierwszy dyrektor placówki. Nasze działania popierali i wspierali pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w dzielnicy Praga -Południe, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W 2003 roku obchodziliśmy jubileusz 30-lecia istnienia przedszkola. Na przestrzeni 30 lat wychowywaliśmy, uczyliśmy i leczyliśmy 521 dzieci z których 20% uzyskało bardzo dobre i dobre wyniki leczenia patologii układu wzrokowego.

Nestorka szkolnictwa specjalnego Maria Grzegorzewska powiedziała "nie ma kaleki jest człowiek" - hasło, które przyświecało założycielom i pierwszym nauczycielom przedszkola, kieruje także nami - obecnymi nauczycielami i terapeutami w trosce o dobro dzieci słabo widzących...

MISJA

"Jesteśmy przyjaźni dzieciom, istniejemy po to by wyleczyć je z zeza i niedowidzenia. Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci z zachowaniem ich podmiotowości. Ustawicznie podnosimy swoje kwalifikacje i jakość pracy. Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym".

REKRUTACJA

Dzieci z problemami wzrokowymi są przyjęte do przedszkola po przedłożeniu orzeczenia lekarza okulisty o stanie wzroku, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Zespół Orzekający przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz decyzję Komisji Kwalifikacyjnej.

W skład Komisji Kwalifikacyjnej wchodzi: Dyrektor przedszkola, który jest przewodniczącym komisji, przedstawiciel Rady Rodziców, przedstawiciel Rady Pedagogicznej, lekarz okulista i rehabilitantka widzenia - ortoptystka.

Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, przyznając priorytet dzieciom 6-letnim. Do przedszkola przyjmowane są także dzieci 6-letnie realizujące podstawę programową. Zasady przyjmowania dzieci ogłaszane są przez dyrektora na tablicy ogłoszeń przedszkola. W miarę wolnych miejsc jest możliwość przyjęcia dziecka do przedszkola w ciągu roku szkolnego. Statut Przedszkola nr. 291 określa inne warunki przyjęcia dzieci.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie