Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 14

ul. Senatorska 24 a, 00-095 Warszawa
tel./fax (22) 827-02-40
www:   http://www.p14w-wa.wikom.ple-mail:   senatorek14@vp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19302 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE Nr 14
w Warszawie

- nowatorskie metody nauczania
  (W. Sherborne, P. Dennisona, J. Ayres,
  M.Frostig)

- zabawy poprawiające jakość widzenia
- program adaptacyjny
- program prozdrowotny
- psycholog, logopeda
- terapeuta integracji sensorycznej

- język angielski
- rytmika, tańce
- zajęcia plastyczne
- gimnastyka rozwojowa
- pyszne i zdrowe posiłki

"Wszelkie nauczanie jest najlepiej osiągalne w formie rozrywki. Pozwólmy, aby dziecięca praca i nauka były rodzajem zabawy".
Platon
Zapewniamy dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Stwarzamy lepsze szanse edukacyjne poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtujemy te wiadomości i umiejętności, które są ważne w przyszłej edukacji szkolnej.

Obok nowatorskich metod (W. Sherborne, P. Dennisona, J. Ayres, M. Frostig), którymi pracujemy od wielu lat, wzbogaciliśmy naszą ofertę
o zabawy poprawiające jakość widzenia oraz profilaktykę zdrowotną w zakresie prawidłowej postawy we współpracy z rehabilitantem i lekarzem ortopedą. Jeżeli zależy ci na zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju to znalazłeś odpowiednie przedszkole. Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie, podejmujemy działania, na rzecz zdrowia, które sprzyjają dobremu samopoczuciu społeczności przedszkolnej.

Jesteśmy jednym z nielicznych przedszkoli w Warszawie, gdzie obiad rozłożony jest na dwie tury. O godzinie 12.00 dzieci zjadają zupę i "małe co nie co". O godzinie 14.00 dzieci otrzymują II danie. Podział ten został podyktowany bardziej racjonalnym rozłożeniem posiłków w ciągu dnia.

Należymy do placówek, które przyjęły nowe rozwiązania modyfikujące i wzbogacające sposoby pracy z dziećmi. Zapewniamy naszym wychowankom wszechstronny rozwój dostosowując się do indywidualnych potrzeb dziecka. Programem wiodącym jest u nas program autorski, który polega na wprowadzeniu trzech metod, których podstawą jest ruch. Są nimi:
 • ruch rozwijający - W.Scherborne
 • gimnastyka mózgu – P.Dennisona
 • integracja sensoryczna – J.Ayres

Obok programu autorskiego realizujemy:
 • Program dydaktyczno-wychowawczy
 • Program rozwijający percepcję wzrokową – M.Frostig
 • Program adaptacyjny
 • Program prozdrowotny

BAZA LOKALOWA

Każda grupa wiekowa w naszym przedszkolu ma swoja salę, która wyposażona jest w nowoczesne, bardzo funkcjonalne mebelki, w kolorze przyporządkowanym danej grupie. Czas wolny od zajęć dydaktycznych dzieci spędzają na zabawach edukacyjnymi zabawkami, grami i klockami w kącikach zainteresowań.

Ze względu na specyfikę programu autorskiego opracowanego i realizowanego w naszym przedszkolu dużo zajęć odbywa się w sali gimnastycznej, która została przystosowana i bogato wyposażona w specjalistyczny sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej (S.I). W sali odbywają się również zajęcia umuzykalniające, lekcje języka angielskiego, tańców, wszystkie bale, teatrzyki, koncerty muzyki poważnej i uroczystości.

Sale dzieci starszych wyposażone są w system monitoringu i domofony. Dzięki kamerom nauczycielki mają możliwość obserwować kto odbiera dziecko z przedszkola, dzięki czemu wzrosło poczucie bezpieczeństwa.

Szatnia dla dzieci podzielona jest na dwie części, z osobnym wejściem dla dzieci młodszych i drugim dla dzieci starszych. Kolorystyka szafek w szatni dobrana jest do koloru każdej grupy. Dziecko ma indywidualną półkę na ubranie i buty zaznaczoną własną fotografią.

W przedszkolu mamy też pokój do pracy indywidualnej z dziećmi przez poszczególnych terapeutów. Odbywają się tam zajęcia z logopedii oraz spotkania z psychologiem. Pokój wyposażony jest w ogromne szafy z lustrami, za którymi mieszczą się różnorodne pomoce dydaktyczne i fachowa literatura z zakresu psychologii i pedagogiki.

Ogród przedszkolny podzielony jest na dwie części, dla dzieci młodszych i starszych. Podział spowodowany jest lepszym dostosowaniem sprzętu terenowego dla dzieci.
Od jesieni 2004 roku ogród przedszkolny i taras posiada nową, bezpieczną nawierzchnię. Zamiast asfaltu położona jest syntetyczna, kolorowa nawierzchnia. Podłoże to zabezpiecza dzieci przed niebezpiecznymi kontuzjami podczas upadku. Na kolorowej nawierzchni zaznaczone są koła, które aktywizują dzieci do zabaw ruchowych.

Dużo uroku ogrodowi dodaje pięknie ukwiecona konwaliami górka znajdująca się na terenie dzieci starszych. Na terenie dzieci młodszych usytuowane jest oczko wodne ze strumyczkiem porośnięte kaczeńcami, tatarakiem, liliami i innymi drobnymi kwiatami.

Cały ogród wyposażony jest w różnego rodzaju sprzęt do zabaw: huśtawki, bujawki, drabinki, przeplotnie i piaskownice.

Na tarasie pod osłoną pergoli z winorośli dzieci mogą odpocząć przy małych stoliczkach rysując, malując lub oglądając książeczki. Ogród nasz jest oazą ciszy i zieleni w samym centrum Warszawy.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez instruktorów:
 • j. angielskiego
 • tańca
 • zajęć rytmiczno - słuchowych
 • gimnastyki rozwojowej
 • integracji Sensorycznej (S.I.)
 • plastyki

Ponadto dzieci mają możliwość oglądania spektakli teatralnych w wykonaniu profesjonalnych artystów i uczestnictwa w koncertach muzycznych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie