Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Angielsko-Polskie Przedszkole Niepubliczne Oliver S.C.

ul. Transportowców 1, 02-650 Warszawa
tel / fax / (22) 894-35-52 , tel. kom. 602-770-179
www:   http://oliver.com.pl
e-mail:   info@oliver.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2707 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ANGIELSKO-POLSKIE PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE OLIVER

- opieka logopedy
- opieka psychologa
- opieka pediatry i stomatologa
- miła domowa atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- dzieci w wieku od 2 do 6 lat
- posiłki przygotowywane na miejscu
- plac zabaw
- grupa dwujęzyczna - 50 % zajęć w języku angielskim
- grupa podstawowa - codzienne zajęcia z języka angielskiego (30 minut)

O nas
Pierwsza placówka została założona na początku 2000 r. przez angielsko-polskie małżeństwo, Davida i Dorotę Smithson i znalazła siedzibę w Ząbkach koło Warszawy. Od początku swego istnienia promuje wśród dzieci wczesne nauczanie języka angielskiego.

Zapraszamy dzieci od 2 roku życia do naszej placówki na Ursynowie, usytuowanej w wolnostojącym budynku, spełniającym wszystkie standardy UE w zakresie wymogów budowlanych, sanitarnych i przeciwpożarowych. Rodzice w naszym przedszkolu mają możliwość wyboru grupy językowej w zależności od ilości języka angielskiego w ciągu dnia. Edukacja w języku angielskim odbywa się w dwóch rodzajach grup – w grupach dwujęzycznych oraz w grupach podstawowych.

Działalność przedszkola obejmuje opiekę nad dziećmi w wieku od 2 - 6 lat. Grupy liczą maksymalnie od 15-16 dzieci. Placówka jest czynna od 7:30-18:30. Dostosowaliśmy się w tym względzie do potrzeb przeważającej liczby pracujących rodziców, mogących bez dodatkowych stresów do nas dojechać - by odebrać swoje pociechy.

Dysponujmy dużymi kolorowymi salami zabaw ze specjalnie przystosowanymi do potrzeb dzieci toaletami (przy każdej sali). W budynku znajduje się ponadto, nowocześnie urządzone zaplecze kuchenne przygotowane do przyrządzania smacznych i domowych posiłków, pozwalające nam jednocześnie uwzględniać różnorodne diety dzieci.

Posiadamy duży (ponad 1100m2) plac zabaw dla dzieci, wyposażony w atestowane zabawki dostosowane do wieku i wzrostu dzieci.

Oprócz nauczania języka dbamy o bardzo dobre przygotowanie dzieci do edukacji szkolnej. W codziennej pracy wykorzystujemy m.in. programy autorskie Prof. Bronisława Rocławskiego "Glottodydaktyka" oraz Prof. Ewy Gruszczyk-Kolczyńskiej "Dziecięca matematyka", wprowadzające dzieci w świat dźwięków, liter i cyfr a ponadto wykorzystujemy elementy ruchu rozwijającego Veroniki Sherborne, pedagogiki zabawy "KLANZY", twórczego myślenia itp.

Oferta

Grupa "dwujęzyczna" - czesne miesięczne jest wyższe od oferty podstawowej - obejmuje zajęcia z glottodydaktyki, naukę języka angielskiego (w 50 % czasu pobytu dziecka w placówce). Edukacja w języku angielskim prowadzona jest w oparciu o programy Oxford University Press i Longman w zakresie rozszerzonym oraz programy autorskie uwzględniające specyfikę przedszkola. Nauczanie języka angielskiego odbywa się u nas w formie zabawy stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, z wykorzystaniem różnorodnych środków i pomocy: plansz tematycznych, gier dydaktycznych, zabaw ruchowych, słowników obrazkowych, środków audio, video oraz podręczników wspomnianych wydawnictw.

Grupa "podstawowa" - czesne miesięczne obejmuje zajęcia z glottodydaktyki, codzienne zajęcia z języka angielskiego (30 min).

Zarówno w grupie dwujęzycznej jak i podstawowej oferujemy:
  • pełne wyżywienie
  • zajęcia dodatkowe - gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, ogólnorozwojowa, taniec nowoczesny, rytmika, ceramika, plastyka, zabawy w teatr
  • comiesięczne spotkania z muzyką - koncerty muzyczne
  • comiesięczne spotkania ze sztuką - teatrzyki
  • spotkania z ciekawymi gośćmi
  • obserwacja psychologiczna
  • badania logopedyczne - przesiewowe
  • badania pediatryczne
  • przegląd stomatologiczny
  • inne atrakcje na terenie przedszkola - bale, Mikołaj, Dzień Dziecka, upominki na „Mikołajki”, itp.

Dodatkowo płatne są: zajęcia baletowe, sztuki walki, nauka gry na pianinie, wycieczki autokarowe poza przedszkole oraz indywidualne zajęcia z logopedą i psychologiem.

Dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych poza przedszkolem. Organizowane są wycieczki dydaktyczno-poznawcze do muzeów, teatrów, kin, ogrodu zoologicznego oraz wycieczki rekreacyjne do lasu, gospodarstw agroturystycznych, skansenów.

Angielsko-Polskie Przedszkole "OLIVER" dba ponadto o rozwój artystyczny swoich wychowanków, poprzez rozwijanie ich wrażliwości estetycznej, tworzenia warunków do rozwoju wyobraźni, fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.

Naszym celem jest wychowanie dzieci śmiałych, pewnych siebie, otwartych na zmiany, te cechy bowiem pozwolą im łatwiej wkroczyć w dorosłe życie. (Kilkoro naszych wychowanków wzięło udział w reklamach telewizyjnych, ponadto nasze dzieci biorą udział w audycjach realizowanych i emitowanych przez Polskie Radio BIS oraz w audycjach telewizyjnych.)

Placówka zatrudnia wykwalifikowanych młodych wychowawców po studiach licencjackich i magisterskich z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz podyplomowych (np. logopedia, reedukacja), ponadto posiadających licencje na prowadzenie zajęć z glottodydaktyki prof. B. Rocławskiego, "Dziecięcej Matematyki" prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, logopedii czy reedukacji. Kadra pedagogiczna na co dzień wspiera rozwój psychofizyczny dzieci, ich zdolności i zainteresowania.

Dyrektorem placówki jest Renata Kaliszewska, pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, znający ich wszelkie potrzeby i upodobania. Kadra pedagogiczna na co dzień wspiera rozwój psychofizyczny dzieci, ich zdolności i zainteresowania. Respektuje prawa dziecka i szanuje jego godność.

Nauczycielki otaczają opieką każdego ze swoich wychowanków i utrzymują dobry kontakt z ich rodzicami. Rodzice zaś mają możliwość codziennego kontaktu z nauczycielem swojego dziecka.


Serdecznie zapraszamy

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie