Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
"Baśniowy Świat Dziecka" Społeczne Przedszkole

ul. Dunikowskiego 4, 02-784 Warszawa
tel. (22) 644 66-32, fax (22) 408 66-32
www:   http://www.basniowy.waw.pl
Społeczne Przedszkole na Facebooku
e-mail:   przedszkole@basniowy.waw.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11924 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieZapraszamy na wiosenne zajęcia adaptacyjne!

 

SPOŁECZNE PRZEDSZKOLE
BAŚNIOWY ŚWIAT DZIECKA

- do przedszkola przyjmowane są dzieci
  od 2,5 do 6 roku życia

- realizujemy autorski program, który
  powstał na bazie naszych doświadczeń
  psychologicznych, wychowawczych
  i terapeutycznych, dzieci sześcioletnie
  oprócz programu autorskiego realizują
  program "zerówki"

- przedszkole jest czynne od początku
  września do końca czerwca

- opieka w godzinach od 8:00 do 17:00
- zajęcia muzyczne, plastyczne, rytmiczne,
  baśniowe

- różnorodne zabawy dydaktyczne
  zapoznające dzieci ze światem pisma,
  z elementami matematyki, poszerzające
  ogólną wiedzę dzieci
- nauka języka angielskiego

W przedszkolu odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne, rytmiczne, baśniowe, różnorodne zabawy dydaktyczne zapoznające dzieci ze światem pisma (metodą Ireny Majchrzak), z elementami matematyki, poszerzające ogólną wiedzę dzieci oraz język angielski.

Zajęcia są zintegrowane z rytmem dnia przedszkolaków, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, mają formę zabawy i nie wymagają dodatkowych opłat (oprócz jęz. angielskiego i terapii logopedycznej). Dzieci uczą się "przy okazji", w toku codziennych czynności, poprzez własne doświadczenie Tak organizujemy zajęcia aby uczenie się odbywało się w zabawie i poprzez własne doświadczenie. Szczególną formą jaką wykorzystujemy jest "Odimienna metoda nauki czytania" I. Majchrzak.

W Baśniowym Świecie codziennie czytamy, a wśród naszych lektur szczególne znaczenie mają baśnie. Wspólnie z dziećmi przygotowujemy teatrzyki, bawimy się w odgrywanie baśni, wykonujemy prace plastyczne na baśniowe tematy. Uważamy, że codzienny kontakt dzieci z mądrością i prawdami życiowymi zawartymi w tradycyjnych, ludowych baśniach jest bardzo korzystny dla psychiki dziecka, ułatwia budowanie dojrzalej osobowości oraz kształtowanie inteligencji emocjonalnej. Praca „z baśnią” w naszym przedszkolu to podejmowanie działań twórczych opartych na motywach baśniowych takich jak: zabawy parateatralne, ekspresja plastyczna, układanie własnych baśni przez dzieci indywidualnie lub grupowo.

Dzieci mają czas na swobodną, spontaniczną zabawę
Najważniejszą aktywnością wieku przedszkolnego jest spontaniczna zabawa dowolna. Dzięki niej dziecko poznaje swoje słabe i mocne strony, może odreagować przeżywane napięcia, rozwija wyobraźnię, kreatywność, umiejętności społeczne, poznawcze i ruchowe, może eksperymentować, poznawać świat, otoczenie fizyczne i ćwiczyć role społeczne. Staramy się stwarzać jak najlepsze warunki dla zaistnienia i czerpania korzyści z zabawy dowolnej. Dorośli uczestniczą w zabawach dzieci, pomagając w organizowaniu przestrzeni, podsuwając pomysły lub „wciągając” tych, którym trochę trudniej przyłączyć się do grupy. Uważamy, że zabawa wyzwala w dziecku radość, która jest podstawą dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

W przedszkoludwie grupy liczące od 16 - 20 dzieci. Każdą grupą opiekuje się 2 wychowawców z wykształceniem psychologicznym i pedagogicznym oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Traktują dzieci w sposób podmiotowy i starają się, aby każde dziecko mogło rozwijać swoje indywidualne zdolności i zainteresowania. Dbają także o przyjazne relacje między dziećmi, pomagają im rozwiązywać konflikty i codzienne trudności, w razie potrzeby przytulą, pocieszą. Aby zmniejszyć dystans między dorosłym a dzieckiem, przedszkolaki mogą zwracać się do wychowawczyń "ciociu".

W naszym przedszkolu:
  • dzieci mają czas na swobodną, spontaniczną zabawę
  • uczą się „przy okazji”, w toku codziennych czynności, poprzez własne doświadczenie
  • codziennie czytamy, a wśród naszych lektur szczególne znaczenie mają baśnie
  • dbamy o to by dzieci czuły się bezpieczne, świadome swojej wartości, by akceptowały siebie i innych
  • pokazujemy jak współpracować i rozwiązywać konflikty
  • rodzicom oferujemy pomoc i wsparcie

Adaptacja

Każdego roku na wiosnę, organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września będą uczęszczać do naszego przedszkola.

W naszym przedszkolu dzieci mają możliwość oswojenia się z nowym miejscem w zapewniającym poczucie bezpieczeństwa towarzystwie bliskiej osoby. Jesteśmy otwarci na obecność rodziców tak długo jak dziecko tego potrzebuje, o ile nie zaburza to funkcjonowania innych dzieci w grupie. Staramy się aby wejście w nową sytuację było zarówno dla dziecka jak i rodziców jak najłatwiejsze. W razie trudności wspólnie z rodzicami próbujemy znaleźć ich przyczynę i korzystne rozwiązanie.

Program przedszkola

W przedszkolu realizowany jest autorski program, który powstał na bazie naszych wieloletnich doświadczeń psychologicznych, wychowawczych i terapeutycznych. Umiejętności matematyczne dzieci rozwijamy korzystając z programu E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej "Dziecięca matematyka". Dzieci sześcioletnie oprócz programu naszego przedszkola realizują program "zerówki".

Ważne jest dla nas przede wszystkim nawiązanie autentycznego kontaktu z dzieckiem, poznanie jego świata, podążanie za jego potrzebami z zachowaniem zdrowych granic. Traktujemy dzieci w sposób podmiotowy, tzn. z poszanowaniem ich uczuć i potrzeb oraz uczymy je tego samego w stosunku do innych osób. Nasza praca wymaga od nas świadomości własnych uczuć ponieważ staramy się komunikować się w sposób jasny, niedwuznaczny, przyjazny, autentyczny i tym samym uczymy dzieci tego stylu porozumiewania się.

Zasadą naszą jest plastyczne podejście do realizowania programu, w zależności od potrzeb indywidualnych dzieci i grupy. Wiele z naszych celów programowych jest realizowanych nie podczas zajęć zorganizowanych, lecz w naturalnych sytuacjach np. podczas zabaw dowolnych, spaceru czy sprzątania.
Staramy się aby zajęcia zorganizowane miały formę zabawy, odbywały się w podgrupach, aby wiedzę dzieci poznawały nie w formie wykładu lecz przez doświadczenie.

Społeczne Przedszkole Baśniowy Świat Dziecka działa od 1998 roku na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy i jest kontynuacją Ośrodka Rozwoju Dziecka działającego już od początku lat osiemdziesiątych przy Pracowni Konsultacyjno-Wychowawczej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Przedszkole jest prowadzone przez Stowarzyszenie Świat Dziecka.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie