Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Przedszkole Estetyczne

ul. Kosowska 42, 60-464 Poznań
tel./fax (61) 842-25-44
www:   http://www.estetyczne.pl
e-mail:   marlena.gulewicz@estetyczne.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10554 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRYWATNE PRZEDSZKOLE ESTETYCZNE
ZAPRASZA

- proponujemy wychowanie estetyczne
  wyrabianie wrażliwości na wartości
  estetyczne w muzyce, plastyce i innych
  dziedzinach sztuki

- oferujemy rozszerzony program zajęć,
  których efektem jest ukształtowanie
  pewnego poziomu kultury estetycznej
  dziecka, są to zajęcia: plastyczne,
  muzyczne, taneczne, teatralne
  oraz poznawanie literatury

- nabór dzieci odbywa się w ciągu całego
  roku szkolnego

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Wychowując dzieci przez sztukę chcemy ukazać im wartości i cele w życiu, chcemy skłonić do angażowania się w życie społeczne, uwrażliwić na piękno świata i nauczyć się nim cieszyć, a także wzruszać, bawić i uczyć.

Prywatne Przedszkole Estetyczne zostało laureatem konkursu: Przedszkole Roku 2014 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej w Warszawie.

Nasze przedszkole otrzymało kolejny certyfikat "PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE DZIECIOM"! Wyróżnienie to przyznała nam Kapituła Programu DOBRE BO POLSKIE.

Pragniemy w dziecku stymulować ich rozwój poddając wielosensorycznym bodźcom, jednocześnie ucząc:
  
 • twórczych postaw
 • wiary w siebie i odwagi
 • zaufania i zdolności nawiązywania kontaktów
 • nowego sposobu wyrażania uczuć
 • samostanowienia i decydowania o sobie
 • odpowiedzialności i samokontroli
 • tolerancji
 • zdolności spostrzegania
 • wrażliwości

Przedszkole zapewnia:
 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
 • godziny otwarcia od 7:00-17:00
 • 17 osobowe grupy
 • 4 posiłki dziennie: I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
 • poszanowanie praw dziecka
 • funkcjonalne i estetyczne sale zajęć

Program wychowania przedszkolnego
Prywatne Przedszkole Estetyczne spośród realizuje program nauczania przedszkolnego "Rośnij z Didasko". Program jest zatwierdzonych przez MEN (nr dopuszczenia: DKW-4013-10/01).

Program wychowania przedszkolnego „Rośnij z Didasko” jest programem innowacyjnym, opartym na edukacji wspierającej rozwój każdego dziecka. Akcentuje takie właściwości rozwojowe jak: zdolność obserwacji, pamięć, koncentrację uwagi, ciekawość, wyobraźnię, zainteresowanie wyjaśnianiem zjawisk, potrzebę sprawdzania, twórczą postawę wobec świata, przeżywanie radości z rozwiązania problemów, indywidualny styl myślenia i działania.


Treści programowe „Rośnij z Didasko” stanowią logicznie spójną i metodycznie zorganizowaną całość dostosowaną do możliwości psychofizycznych dziecka w okresie przedszkolnym.

Program wychowania estetycznego
Przedszkole Estetyczne poza podstawowym programem nauczania przedszkolnego pracuje również autorskim programem o profilu estetycznym. Autorem programu estetycznego jest dr Lucyna Matuszak. Założenia profilu estetycznego określone zostały przez poszerzenie treści zawartych w planie dydaktyczno-wychowawczym i zawierają się w następujących stwierdzeniach: małe dziecko rozwija się przez działanie; dzięki własnej aktywności i kontaktom z otoczeniem zdobywa nowe informacje o świecie i prawach nim rządzących.

Nauczyciele kierujący rozwojem dziecka w przedszkolu mogą mieć wpływ na kształcenie umiejętności i modelowanie jego osobowości od najmłodszych lat. Postanowiliśmy więc w Przedszkolu Estetycznym poddać dzieci wpływowi jak najlepszemu, twórczemu, estetycznemu. Postawiliśmy na kontakt z pięknem we wszystkich możliwych aspektach. Poczucie piękna kształtujemy więc zarówno poprzez kontakt ze sztuką (muzyka, plastyka, taniec, teatr, literatura), jak i preferowanie postaw życiowych opartych o wartości estetyczne.

Poza codziennymi twórczymi zajęciami (dwa razy w tygodniu rytmika, umuzykalnianie, taniec, teatr, plastyka), dzieci mają kontakt ze sztuką podczas Święta Plastyki, kiedy pod kierunkiem artysty plastyka tworzą wspólne dzieła, Święta Muzyki, kiedy koncertują dla nas zaproszeni goście, Święta Teatru, kiedy aktorzy prowadzą warsztaty.

Zajęcia prowadzone w przedszkolu:
 • zajęcia rytmiczne
 • zajęcia plastyczne
 • język angielski (metodą Leo English przez lektorów szkoły Leader School Poznań)
 • Metoda Dobrego Startu
 • zajęcia umuzykalniające E. Gordona
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia teatralne
 • zajęcia metodą Marii Montessori
 • edukacja zdrowotna
 • bajko-terapia
 • logopedia
 • religia
 • gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

W Prywatnym Przedszkolu Estetycznym wprowadzamy dzieci w świat muzyki metodą rytmiki Emila Jaques-Dalcroze`a, jako najbardziej popularna w Polsce forma wychowania muzycznego, estetycznego i ogólnego. Włączamy także wybrane elementy z systemu Carla Orffa oraz Zoltana Kodaly`a.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki. W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Coroczne spektakle przygotowywane przez dzieci na zakończenie roku szkolnego, a wystawiane w prawdziwym teatrze pozwalają zaobserwować, jak radośnie przebiega u nich proces tworzenia. Dzieci są nie tylko widzami, ale przede wszystkim twórcami - aktorami, muzykami, tancerzami. Odbioru sztuki uczą się także w czasie wielu wypraw do poznańskich teatrów, sal koncertowych, kin.

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Przedszkole to miejsce dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie