Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Miejskie Przedszkole Nr 1

ul. Wigury 7a, 95-035 Ozorków
tel./fax (42) 710-31-76
www:   http://www.wikom.pl/mp1ozorkowe-mail:   mp1ozorkow@wikom.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4267 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Miejskie Przedszkole Nr 1

- Przedszkole obejmuje opieką dzieci od 2,5-6 lat
- Funkcjonują 4 oddziały z całodziennym
  wyżywieniem


Na terenie przedszkola pracują m.in.:

- logopeda
- psycholog
- ortopeda
- przedszkole oferuje także kontakt z innymi
  specjalistami, w zależności od ofert
  składanych przez firmy, a przede wszystkim
  zaproponowanych przez rodziców.


Nasze przedszkole położone jest na obrzeżach miasta, przy bardzo dobrym połączeniu komunikacyjnym, co niewątpliwie stanowi udogodnienie dla pracujących rodziców.

Budynek przedszkola, nie przypadkiem ma kolor zielony. Placówka znana jest bowiem pod nazwą „przedszkole na zielonym rynku”, a poza tym zielony kolor napawa nadzieją na lepszą przyszłość wszystkich zainteresowanych, tj. pracowników przedszkola, dzieci i rodziców. Dodatkową ozdobą frontu budynku są rysunki Misia Uszatka i jego przyjaciół.

Każda z 4 grup wiekowych mieści się w dużej, słonecznej sali z osobną łazienką. W salach zorganizowane są różnorodne „kąciki”, m.in. zabawek, książek, pisania, teatralny, przyrodniczy, badawczy, muzyczny, plastyczny, regionalny, ciszy, przyrodniczy, w miarę możliwości doposażane w ciągu roku szkolnego przez dyrektora placówki, nauczycielki, dzieci i ich rodziców. Warto przy tym zaznaczyć, iż przedszkole dysponuje osobną salą komputerową i drukarką do dyspozycji dzieci. Ponadto przedszkole wyposażone jest w skaner, kserokopiarkę i inne sprzęty.

Przestronny hol na piętrze pełni funkcję sali gimnastycznej i telewizyjnej. Atrakcyjność ćwiczeń, zabaw i gier ruchowych wzbogacana jest wykorzystaniem licznych przyborów gimnastycznych: woreczków, lasek, szarf, skakanek, kręgli, krążków, obręczy i piłek różnej wielkości oraz użyciem równoważni, zjeżdżalni, drabinek i ławeczek.

Po zajęciach dydaktycznych dzieci mają możliwość oglądania ulubionych bajek video. Za budynkiem przedszkola znajduje się okazałe podwórko z huśtawkami i innym sprzętem terenowym.

Rozłożyste lipy i kasztanowce pozwalają dzieciom swobodnie bawić się w słoneczne dni. Jest także piaskownica z wyposażeniem niezbędnym do zabaw w piasku.

Taras, bezpośrednio przylegający do budynku, to wymarzone miejsce do występów dzieci podczas różnych okazji, których w ciągu roku szkolnego nie brakuje.

No i powiedzcie sami:
Czyż można nie lubić naszego przedszkola?

Rozkład dnia

GodzinaOpis
6.30 - 8.00Schodzenie się dzieci.
Aktywność indywidualna, zróżnicowana, podejmowana z inicjatywy dzieci.
8.00 - 8.30Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe, ze śpiewem, kontakty indywidualne i okolicznościowe wynikające z potrzeb dzieci.
8.30 - 9.00Zabiegi higieniczne. Śniadanie.
9.00 - 11.30Aktywność zbiorowa, grupowa i indywidualna, jednolita i zróżnicowana, inspirowana przez nauczyciela w celu wspomagania rozwoju dzieci w sferze ruchowej, muzycznej, plastycznej, poznawczej, językowej, matematycznej, w sali lub ogrodzie.
Zabawy ruchowe, spacery, wycieczki, uroczystości.
Zajęcia dodatkowe.
11.30 - 12.30Zabiegi higieniczne. Obiad. Profilaktyka stomatologiczna.
12.30 - 14.30Aktywność indywidualna i grupowa, zróżnicowana, organizowana przez nauczyciela, o charakterze stymulacyjno-kompensacyjnym.
Zajęcia dodatkowe.
14.30 - 15.00Podwieczorek.
15.00 - 17.00Indywidualna aktywność zróżnicowana podejmowana z inicjatywy dzieci.
Prace porządkowe.
Rozchodzenie się dzieci.

Tematyka zajęć

Zakres tematyczny realizowanych zajęć w poszczególnych grupach wiekowych jest związany z najbliższym otoczeniem dziecka. Ośrodki tematyczne pozostają w zgodzie z kalendarzem przyrody i wydarzeniami społecznymi.

Treści edukacyjne każdego tematu są odpowiednio rozszerzane przez nauczyciela, w zależności od potrzeb dzieci, środowiska i wyposażenia przedszkola.

Zakres tematyczny integruje treści i zadania ze wszystkich obszarów edukacyjnych określonych w „Podstawie programowej wychowania przedszkolnego”. Takie ujęcie treści i zadań edukacyjnych umożliwia równoczesne oddziaływanie na wszystkie sfery rozwoju dziecka. Mogą one podejmować różne formy aktywności, natomiast nauczyciel ma możliwość dobierania różnych metod i form działalności edukacyjnej.

Oto bardzo ogólne przedstawienie sposobów realizacji tematów, które są modyfikowane, zmieniane, wzbogacane i upraszczane w zależności od kreatywności każdej nauczycielki:

Najczęściej tematy realizowane są na przestrzeni tygodnia:

  • w poniedziałek - dzieci zapoznawane są z tematem poprzez przekaz utworu literackiego za pomocą m.in.: ilustracji i opowiadania nauczycielki,przedstawienia teatralnego, zagadek;
  • we wtorek - dzieci wykonują pracę plastyczną i poznają piosenkę, utwory muzyczne związane z tematem;
  • w środę – dzieci poznają wybrane pojęcia matematyczne, w których występują elementy należące do tematu;
  • w czwartek – podobnie jak we wtorek dzieci utrwalają wiadomości i pogłębiają umiejętności artystyczne;
  • w piątek – dzieci wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności z danego tematu poprzez podejmowanie różnorodnych działań rozwijających myślenie, mowę i język.

Każdego dnia odbywają się zabawy i zajęcia ruchowe, które też są tematycznie związane z realizowanym ośrodkiem tematycznym.

Przykładowe tematy: „W naszym przedszkolu”, „Bezpieczna droga do przedszkola”, „Jesień w sadzie i w ogrodzie”, "Kolory wokół nas", "Zmysłowe poznanie świata", „Poznajemy pracę ludzi w naszej miejscowości”, „Kolory wokół nas” i inne.

Organizowane są zajęcia otwarte dla rodziców.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie