Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkołno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym

Borzęcin 563, 32-825 Borzęcin
tel. (14) 684-60-01
www:   http://www.zs-borzecin.edu.pl
ZS na Facebooku
e-mail:   zs@zs-borzecin.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13968 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Władysława Jagiełły

- języki angielski od klasy I
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- ciekawe zajęcia dodatkowe
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach szkolnych

- dbałość o wszechstronny rozwój
  uczniów

- miła i przyjazna atmosfera

HALA SPORTOWA

- hala sportowa o wymiarach olimpijskich

Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II

Nasze atuty:
 • atrakcyjny i skuteczny proces nauczania
 • pomagamy uczniom w ich wszechstronnym rozwoju
 • przygotowanie ucznia do aktywnego udziału w życiu społecznym
 • klimat życzliwości i akceptacji
 • nowocześnie wyposażone klasopracownie
 • doświadczona, wykwalifikowana kadra
 • uczniowie naszej szkoły odnoszą znaczące sukcesy tak w nauce jak i w życiu

Celem naszej szkoły jest ukształtowanie absolwenta wyposażonego w wiedzę i wszystkie niezbędne umiejętności, które pozwolą mu sprostać wymaganiom współczesnego świata oraz pozwolą osiągnąć sukces poparty pracą i wytrwałością.

W naszej szkole panuje bardzo dobra atmosfera, nasycona wzajemną życzliwością. Szkoła umożliwia rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez prowadzenie kółek zainteresowań, kół przedmiotowych, zespołów artystycznych, zajęć sportowych oraz innych form organizowanych przez nauczycieli w ramach zajęć nadobowiązkowych. Taka baza umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy z wielu dziedzin nauki, co przynosi nam liczne sukcesy grupowe i indywidualne. Nasi uczniowie startują w wielu konkursach przedmiotowych szkolnych jak i na wyższych szczeblach zdobywając czołowe miejsca.

Wszystkie klasy mają swoje izby lekcyjne. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do internetu, pracownię chemiczno-fizyczną, bibliotekę, gabinet higienistki, świetlicę dla uczniów dojeżdżających oraz wiele pomieszczeń, które umożliwiają swobodną organizację zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.

Uczniowie mogą w ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszczać na koła przedmiotowe, zajęcia sportowe, kółka rozwijające zainteresowania oraz wolontariat. W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który aktywnie udziela się w pracach na rzecz szkoły i społeczności lokalnej.

Hala sportowa

To pełnowymiarowy kryty obiekt sportowy zapewnia bardzo dobre warunki do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego dla obu szkół, jak również przeprowadzania zawodów sportowych z wielu dyscyplin sportowych oraz służy do rekreacji mieszkańcom gminy.

Zespół sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb, poprzez:

 • zorganizowanie zajęć świetlicowych
 • umożliwienie spożywania posiłków
 • prowadzenie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych
 • wsparcie pedagoga

Człowiek jest wielki nie przez to co ma nie przez to kim jest lecz przez to czym dzieli się z innymi
Jan Paweł II

Projekt edukacyjny

W roku szkolnym 2016/17 grupa uczniów realizowała projekt miłosierdzia ph. "Wstańmy z kanapy z Ojcem św". Wolontariusze SKC skupili się wokół niesienia pomocy niepełnosprawnym rówieśnikom, starszym i chorym mieszkańcom Borzęcina oraz podopiecznym Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Dodatkowo realizowano zadania, które na stałe wpisane zostały w harmonogram działań Szkolnego Koła Caritas. Projekt rozpoczęto od warsztatów przeprowadzonych przez opiekunów SKC, podczas których zapoznano uczestników z ideą wolontariatu oraz celami projektu MWM i zadaniami, które będą realizowane w jego ramach.

Międzynarodowy projekt edukacyjny

Uczniowie ZS przystąpili do dwóch projektów międzynarodowych eTwinning: "Watch out! There is an artist in our village!" oraz "Working together to stop bullying". Celem współpracy była wymiana doświadczeń między rówieśnikami na temat sztuki oraz artystów lokalnych. Uczniowie rozpoczęli projekt od zapoznania się z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich. W tym celu przygotowali prezentacje multimedialne na temat swoich szkół, miejscowości i hobby. Dzięki wideokonferencji mieli także okazję do rozmowy w języku obcym, podczas której uczniowie z Hiszpanii "oprowadzili" nas po swojej szkole.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie