Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów (OFM)

im. Św. Antoniego z Padwy i Bł. Krystyna Gondka

ul. Brata Alojzego Kosiby 31, 32-020 Wieliczka
tel. (12) 278 21-72
www:   http://www.franciszkanie.edu.pl
Prywatne LO Franciszkanów na FB
e-mail:   nsd@ofm.krakow.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 14183 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FRANCISZKANÓW (OFM)

- indywidualny charakter nauczania (klasy
  kilkunastoosobowe)

- wspomaganie rozwoju osobowego
  w oparciu o wartości chrześcijańskie

- przedmioty humanistyczne oraz języki
  obce na poziomie rozszerzonym

- możliwość poszerzania swej wiedzy
  i umiejętności

- dodatkowe zajęcia i konsultacje
- spotkania z pedagogiem szkolnym
- możliwość zamieszkania w internacie

Prywatne Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów – Kolegium św. Antoniego i bł. Krystyna Gondka w Wieliczce to męska szkoła średnia z internatem, która kontynuuje piękne tradycje Franciszkańskiego Kolegium św. Antoniego, działającego w latach 1913 – 1939 we Lwowie.

Jest to szkoła realizująca program trzyletniego liceum, zgodny z wymogami MEN i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Pracują tu nauczyciele świeccy, jednak kadrę kierowniczą stanowią Franciszkanie. Zakonnicy pełnią też obowiązki wychowawców w internacie. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 1991 roku placówka posiada uprawnienia szkoły publicznej.


Grono pedagogiczne stanowią nauczyciele świeccy, doświadczeni w pracy dydaktycznej oraz wychowawczej: pracownicy wyższych uczelni, autorzy podręczników dla szkół średnich oraz państwowi egzaminatorzy egzaminu maturalnego z różnych przedmiotów.

Uczniowie rekrutują się z całej niemal Polski, ale tutaj angażują się w działalność społeczności lokalnej. Uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, w uroczystościach kościelnych i państwowych, konkursach szkolnych i rywalizacji sportowej na szczeblu parafii, dekanatu, gminy, powiatu, diecezji i województwa.

Nasza szkoła zapewnia swoim uczniom bezpieczeństwo, przyjazną atmosferę oraz wspomaganie pełnego i integralnego rozwoju osobowego w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Uczniowie codziennie uczestniczą we Mszy świętej i raz w miesiącu w weekendowych dniach skupienia, pogłębiając w ten sposób swój rozwój duchowy i emocjonalny. Uczestniczą w życiu religijnym i liturgicznym miejscowej, franciszkańskiej parafii rzymskokatolickiej.

Kilkunastoosobowe klasy umożliwiają uczącym indywidualne podejście do swoich podopiecznych. Uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce szkoła zapewnia możliwość poszerzania swej wiedzy i umiejętności, udział w różnorodnych konkursach i olimpiadach oraz uczestnictwo w programie Akademii Siemaszki.

Chłopcom wymagającym indywidualnego podejścia szkoła daje możliwość dodatkowej pracy pod kierunkiem nauczyciela. W celu wyrównania zaległości, zapewniamy spotkania z pedagogiem szkolnym i diagnozowania ewentualnych problemów w miejscowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.


Szkoła dba także o rozwój kulturalny młodych ludzi: zapewnia karnety do filharmonii, dwa razy w miesiącu umożliwia wyjścia do teatru, wpisuje w program zajęć obowiązkowych zwiedzanie krakowskich muzeów, galerii i wystaw. W klasie I i II uczniowie realizują autorski program nauczania z zakresu wiedzy o teatrze. Co roku istnieje możliwość wyjazdu w dwóch terminach wakacyjnych śladami św. Franciszka do Włoch.

Szkoła i internat znajduje się na terenie rozległego ogrodu klasztornego z boiskami sportowymi i zapleczem do rekreacji.

W budynku szkoły i internatu znajduję się:
  • kaplica
  • biblioteka
  • skomputeryzowana czytelnia
  • pracownia komputerowa
  • sale lekcyjne wyposażone w sprzęt audio – video oraz komputery
  • aula dostosowana do projekcji multimedialnych
  • sala telewizyjna
  • siłownia
  • uczniowie korzystają z dwóch sal gimnastycznych i basenu


Młodzież mieszka w pokojach jedno- i dwuosobowych z dostępem do bezpiecznego Internetu. Cztery razy dziennie korzysta z posiłków. Codziennie może udać się na spacer poza obręb internatu. Ponadto, prócz programowo ustalonych dni skupienia, może wyjeżdżać na weekendy do domów rodzinnych. Także rodzice uczniów mogą bez przeszkód odwiedzać swych synów, a przyjeżdżając z odległych stron mają zapewniony nocleg w internacie.

Uczniowie w ramach zajęć w internacie mają codziennie ściśle wyznaczone godziny przeznaczone na naukę. Przez cały dzień przebywają pod opieką wychowawców i nauczycieli. W życzliwej atmosferze, poprzez spełnianie codziennych obowiązków, uczą się samodzielności i odpowiedzialności.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie