Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej

ul. Starowiślna 7, 31-038 Kraków
tel. (12) 423-20-54, fax (12) 421-16-98
www:   http://www.sp159.krakow.ple-mail:   sekretariat@sp159.krakow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8849 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 159 SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ

- język angielski od klasy I
- od klasy IV: j. niemiecki, francuski
- e-dziennik
- wszechstronna pomoc wychowankom
  potrzebującym i ich rodzinom

- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych oraz
  rekreacyjnych

- opieka nad dziećmi w świetlicy szkolnej
- dobra baza dydaktyczna
- sala gimnastyczna
- biblioteka z czytelnią
- bogato wyposażone sale lekcyjne
- lokalizacja w centrum miasta

Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek jest szkołą katolicką, publiczną realizująca ogólnopolski program dydaktyczno-wychowawczy. Placówka prowadzona jest przez zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie. Wspólnotę szkoły tworzą: uczniowie, nauczyciele, rodzice.

Szkoła znana jest w środowisku jako placówka ciesząca się dobrą opinią, oferująca wysoki poziom jakości, czego dowodem może być duże zainteresowanie rodziców i dzieci przy naborze do klas pierwszych. Zadania wyznaczone przez misję szkoły staramy się realizować przez cały proces wychowawczo-dydaktyczny. Pogłębieniu relacji z Bogiem służą, m.in.: katecheza, rekolekcje, msze pierwszopiątkowe, spowiedź, codzienna poranna modlitwa przed lekcjami. Towarzyszenie w trudzie samopoznania dokonuje się poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia i wychodzenie naprzeciw jego potrzebom. Kształtowaniu osobowości wychowanków służą lekcje wychowawcze, prelekcje i warsztaty organizowane w ramach realizacji tematu wiodącego

Szkoła jest miejscem, gdzie proces nauczania i uczenia się stanowi integralną część wspólnego i radosnego przebywania ze sobą nauczycieli i uczniów. Pomagamy każdemu dziecku, starając się rozwijać w nim ukryte czasem talenty i zdolności intelektualne.

Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez placówkę. Wykazują wiele zainteresowań i szeroką wiedzę z różnych dziedzin. Duży wpływ na rozwój intelektualny dzieci mają rodzice i nauczyciele, którzy na różne sposoby pobudzają zainteresowania uczniów.

Zajęcia pozalekcyjne - koła zainteresowań
- zajęcia wyrównawcze

- przedmiotowe koła zainteresowań
 • koło logopedyczne
 • koło matematyczne, informatyczne
 • koło plastyczne
 • koło przyrodnicze, historyczne
 • koło teatralne
 • koło języka angielskiego
 • koło taneczne
 • koło języka francuskiego
 • koło języka niemieckiego
 • koło misyjne
 • koło gitarowe
 • chór

- koła sportowe
(gimnastyka korekcyjna, basen, lodowisko, piłka nożna, koszykówka, siatkówka)

BAZA LOKALOWA SZKOŁY

Położenie szkoły w centrum miasta stanowi niewątpliwie jej zaletę. Bliskość różnego rodzaju ośrodków kultury, ułatwia wychowankom i prowadzącym ich nauczycielom dostęp do nich, a sąsiedztwo zabytków architektury sakralnej i świeckiej pozwala na obcowanie z historią.

Szkoła stanowi jednak odrębną całość. Jedynie klatka schodowa i podwórko szkolne (dzieci przedszkolne wychodzą na plac zabaw przez to podwórko) jest wspólnym terenem innych dzieł apostolskich prowadzonych przez Siostry Urszulanki.

Rozwijaniu pasji intelektualnych służą lekcje, prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Każda sala wyposażona jest w sprzęt umożliwiający pokaz prezentacji multimedialnych i filmów edukacyjnych.

Klasy I-III mają zajęcia zintegrowane na I piętrze, a klasy IV - VI na II piętrze. Pomieszczenia szkolne mają bardzo ciepły i schludny wygląd. Sprawiają wrażenie dopracowanych i estetycznych, co niewątpliwie pomaga do tworzenia przyjemnego nastroju i samopoczucia dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Porządne i staranne przedmioty codziennego użytku w zadbanych wnętrzach uczą szacunku do tego co wokół i zwracania uwagi na jakość naszego otoczenia.

Każda klasa posiada odrębną salę, za którą jest odpowiedzialna. Dodatkowo w szkole znajduje się: sala katechetyczna z oratorium, pracownia komputerowa, sala językowa, sala plastyczna, gabinet psychologiczno - pedagogiczny, biblioteka z czytelnią, świetlica, pomieszczenia na pomoce dydaktyczne, rekwizytornia, sala gimnastyczna, sala do gimnastyki korekcyjnej ze specjalnym nagłośnieniem do prowadzenia zajęć tanecznych, aula szkolna oraz sklepik szkolny.

Zaletą szkoły jest mała liczba uczniów. Ułatwia to indywidualne podejście do każdego dziecka, każde z nich znane jest przez nas po imieniu. Łatwiej również poznać dzieci, rozeznać ich talenty, dary i niedomagania. Sprzyja to owocnemu oddziaływaniu na wychowanka i znalezieniu odpowiedniej dla niego pomocy.

Do szkoły mogą uczęszczać dzieci z różnych dzielnic Krakowa. Umiejscowienie szkoły sprawia, że dojazd komunikacją publiczną jest dogodny (szeroko rozwinięta sieć tramwajowa, kilka linii autobusowych). Taka lokalizacja placówki niesie ze sobą także pewne trudności. Jedną z nich jest utrudniony dojazd do szkoły prywatnymi środkami transportu. Parkowanie przed szkołą jest praktycznie niemożliwe, co sprawia, że problemem jest odbieranie dzieci po zajęciach szkolnych. Dotyczy to głównie dzieci klas I - III. Innym minusem związanym z lokalizacją szkoły w centrumcodzienne "korki", uniemożliwiające w wielu przypadkach punktualne przybycie uczniów na zajęcia lekcyjne.

Budynek, w którym mieści się szkoła, jest miejscem funkcjonowania jeszcze innych dzieł apostolskich prowadzonych przez siostry urszulanki: przedszkola, Międzyzakonnego Wyższego Instytutu Katechetycznego i akademika dla studentek.

MISJA SZKOŁY

Misją szkoły jest wspieranie rozwoju osobowości każdego ucznia, by mogło objawić się w nim piękno człowieka, który został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Pragniemy, by uczniowie dostrzegali w sobie Boże dziecięctwo i z radością odpowiadali na powołanie do życia w komunii z Bogiem, do której zostali zaproszeni poprzez chrzest.

Podejmujemy wysiłki, by uczniowie umieli dostrzegać talenty, którymi zostali obdarowani przez Stwórcę. Zachęcamy do rozwijania ich poprzez pracę, wyrabiającą w uczniach: kreatywność, pracowitość, odpowiedzialność i wytrwałość. Pomagamy w dostrzeganiu wad i ich korygowaniu, by nie stawały na drodze w osiągnięciu wyznaczonych celów, a w relacji z innymi - nie stawały się źródłem konfliktów. Kładąc nacisk na kulturę osobistą, chcemy, by uczniowie umieli zawsze zachować się odpowiednio do sytuacji.

Pragniemy, by nasi uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę i umiejętności przewidziane programem nauczania, ale również rozwinęli intelektualne pasje oraz uwrażliwili się na świat wartości, stając się przez to świadomymi uczestnikami kultury, czerpali z bogactwa wielowiekowego dziedzictwa tradycji i rozumieli świat współczesny. Chcemy wreszcie, by uczniowie, hartując ducha, nie lękali się podejmować wyzwań życiowych.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna stanowi integralną i niezastąpioną część systemu wychowania naszej szkoły. Jest ważnym ogniwem, uczestniczącym w realizacji celów opiekuńczych i dydaktyczno–wychowawczych. Świetlica oferuje takie formy pracy jak: gra, zabawa, konkurs, zajęcia plastyczne i muzyczne, czytelnictwo, środki audiowizualne, formy ćwiczeń ruchowych. W życiu naszej świetlicy uczestniczą uczniowie klas I – VI.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie