Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Niepubliczna Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"

ul. Nowowiejska 39a, 02-010 Warszawa
tel./fax (22) 825-18-54
www:   http://www.nsp81.pl
e-mail:   sekretariat@nsp81.x.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6853 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NIEPUBLICZNA Nr 81

- pracownia języka angielskiego
- sala informatyczna
- boisko szkolne
- plac zabaw na terenie szkoły
- doskonale przygotowana kadra pedagogiczna
- przyjazna i życzliwa atmosfera
- przytulne sale
- obiady w stołówce szkolnej
- nieduża, kameralna i bezpieczna szkoła

Szkoła Podstawowa Niepubliczna Nr 81 jest małą, kameralną szkołą podstawową położoną w zacisznym miejscu w centrum Warszawy u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Krzywickiego. Istnieje od 1992 roku. Posiada uprawnienia szkoły publicznej. Od 2003 roku posiadamy tytuł "Szkoły z klasą" nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tworzymy szkołę opiekuńczą, w której żadne dziecko nie jest anonimowe.

Budynek nie należy do największych - może właśnie z tego powodu panuje w szkole niepowtarzalna atmosfera? Wszyscy się znają i pomagają sobie wzajemnie. Nikt nigdy nie jest osamotniony, łączą nas więzy przyjacielskie.

BAZA DYDAKTYCZNA

Szkoła posiada sale lekcyjne, bibliotekę, pracownię języka angielskiego, świetlicę i pracownię komputerową ze stałym łączem internetowym. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w szafki dla uczniów, są multimedialne ze stałym dostępem do Internetu.

Placówka posiada także małą salę gimnastyczną, gabinet psychologiczno-pedagogiczny, w którym dyżurują psycholog i pedagog, gabinet lekarski z lekarzem i pielęgniarką, gabinet reedukacyjny (reedukatorzy, logopeda) oraz własną kuchnię serwującą trzy posiłki dziennie. W ogrodzie szkolnym znajduje się plac zabaw i sportowe boisko wielofunkcyjne.

ATUTY SZKOŁY

Celem nadrzędnym pracy placówki jest stworzenie szkoły nastawionej na indywidualne potrzeby każdego ucznia, wczesne diagnozowanie problemów edukacyjnych i wychowawczych oraz poszukiwanie skutecznych metod ich rozwiązywania.

Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami, zaprasza ciekawych ludzi, podejmuje wyzwania. Jest szkołą otwartą na potrzeby i wymagania współczesnego świata, kultywującą tradycje, kształcącą młodych ludzi kompetentnych i wrażliwych, poszukujących własnych rozwiązań, ale zarazem pamiętających o ogólnie obowiązujących zasadach.

Do szkoły przyjmowane są również dzieci wymagające wsparcia specjalistów (dzieci dysfunkcyjne), którym szkoła, na miarę swoich możliwości, jest w stanie pomóc w pokonywaniu ich trudności przy ścisłej współpracy z rodzicami.

JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski w naszej szkole to jeden z priorytetowych przedmiotów. Klasy IV-VI spotykają się na lekcji języka angielskiego każdego dnia tygodnia. Klasy młodsze języka angielskiego uczą się 3 razy w tygodniu. Zajęcia prowadzone są w małych grupach.

Celem nauki języka angielskiego na etapie początkowym jest zapewnienie kontaktu z językiem obcym w formie stymulującej i zabawowej oraz uwrażliwienie dzieci na ten język. W klasach starszych przywiązujemy wagę do gramatyki. Uczniowie, co jakiś czas rozwiązują przekrojowe, gramatyczno - leksykalne testy predyspozycji językowych. Kładziemy też nacisk na rozwój rozumienia mowy, znajomość słownictwa oraz praktycznych umiejętności komunikowania się w sytuacjach życia codziennego.

INFORMATYKA W SZKOLE

Nauka informatyka w NSP81 odbywa się dwutorowo. Uczniowie klas 1-6 mają prawo do udziału w zajęciach koła komputerowego. Zajęcia te realizowane są raz w tygodniu (po blokach dydaktycznych), jako jedna z form zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie klas 1-3 mają możliwość uczęszczania na zajęcia koła komputerowego. Uczą się nie tylko podstaw korzystania z komputera, ale poznają w praktyce różnorodne formy jego wykorzystania. Uczniowie klas 4-6 uczestniczą w obowiązkowych zajęciach informatyki. Przedmiot ten jest realizowany w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Lekcje informatyki oparte są na programie nauczania INFORMATYKA EUROPEJCZYKA. Ponadto dla uczniów klas starszych mamy także ofertę zajęć dodatkowych w postaci koła komputerowego. Absolwent naszej szkoły to młody człowiek wykorzystujący informatykę w praktyce - w pracy i zabawie.

Pracownia komputerowa NSP81 to jedno z ulubionych miejsc naszych uczniów. Dzięki inwestycjom w sprzęt i oprogramowanie dysponujemy pracownią nowoczesną, opartą na komputerach przenośnych, wyposażonych w najnowsze procesory Intela oraz nowoczesne rozwiązania programowe firmy Microsoft - pracujemy w MS OFFICE PROFESSIONAL PLUS 2007. Starsi uczniowie poznają również środowisko Linux oraz pakiet biurowy OpenOffice. Nasze komputery pracują w sieci, dysponujemy szybkim łączem internetowym. Pracownia jest klimatyzowana. Uczniowie pracują w małych grupach i mają do swojej dyspozycji 11 stałych stanowisk pracy.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie