Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Żagle Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia Sternik

w Warszawie

ul. Pożaryskiego 28, 04-703 Warszawa
tel. (22) 815-90-31, fax (22) 398-05-55
www:   http://www.zagle.sternik.edu.pl
http://www.sternik.edu.pl
Szkoła ŻAGLE na Facebooku
e-mail:   szkola.zagle@sternik.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16499 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSerdecznie zapraszamy naszych uczniów na ciekawe zajęcia pozalekcyjne do "Akademii Żagli"

 

"ŻAGLE" SZKOŁA PODSTAWOWA
klasy IV-VIII

- szkoła tylko dla chłopców
- dziennik elektroniczny
- miła atmosfera
- nowoczesne wyposażenie

- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- nauczane języki obce: język angielski,
  hiszpański lub niemiecki

- ładne, kolorowe sale lekcyjne


"ŻAGLE" LICEUM

- nie ma sztywno określonych profili
- indywidualny dobór przedmiotów
  rozszerzonych i uzupełniających

- język angielski i historia nauczane na
  poziomie rozszerzonym

- elementem koncepcji szkoły jest edukacja
  językowa i otwarcie na kontakty
  międzynarodowe

O NAS

Szkoła "Żagle" to prywatna szkoła podstawowa dla chłopców, prowadzona przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny "Sternik". Szkoła oferuje edukację spersonalizowaną, całościową i spójną, opartą na poszanowaniu wolności i odpowiedzialności osobistej oraz na chrześcijańskiej wizji osoby ludzkiej. Szkoła formuje u chłopców dobre nawyki i cnoty, budzi pragnienie służenia Bogu i ludziom oraz uczy odważnego podejmowania wyzwań życia codziennego.

W "Żaglach" dużą wagę przywiązujemy do pracy nad dobrymi nawykami, które rozwijają szacunek dla człowieka. Nauczyciele – w szkole „Żagle” uczą wyłącznie mężczyźni; mężczyzna, który sam kiedyś był chłopcem rozumie specyficzne uwarunkowania chłopięcego dorastania, komunikuje w sposób charakterystyczny dla mężczyzn (jasne, krótkie komunikaty, jasne zasady), rozumie też i potrafi ukierunkowywać w pracy dydaktycznej takie naturalne cechy chłopców jak chęć walki, pragnienie ryzyka, przeżywania przygody. Nauczyciele starają się być dla uczniów wzorem chrześcijańskiego dżentelmena i pomagać im znajdować radość w pracy nad sobą, dzięki której można lepiej służyć innym. Chodzi przede wszystkim o dawanie męskich wzorców młodym mężczyznom.

Rok szkolny podzielony na trzy trymestry – częstsze ocenianie wpływa na wzrost motywacji uczniów, co dodatkowo mobilizuje ich do pracy; mężczyzna lubi szybko widzieć efekty swojego wysiłku, przywiązuje też wagę do jego mierzalności – dzięki trzem świadectwo cząstkowym jest to prostsze do osiągnięcia.

Nauka przez doświadczenie – dla chłopca duże znaczenie ma nauka przez uczestnictwo i doświadczenie oraz oglądanie efektów swojej pracy; sprzyja temu blokowanie lekcji z jednego przedmiotu, dzięki czemu możliwa staje się nauka w praktyce; m.in. przy szkole istnieje ogródek, przy którego tworzeniu i utrzymaniu pracują uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przyrody; w klasach młodszych stosuje się blokowanie zajęć plastyczno-technicznych; umożliwia to pracę projektową, której efekty widać w szybkim czasie; w program zajęć wpleciony jest program wycieczek, dzięki którym uczniowie w praktyce mogą zetknąć się z omawianymi tematami.

Jednym z celów naszej szkoły jest pomoc rodzicom w wychowaniu synów na takich mężczyzn, za których ich córki chciałyby wyjść za mąż. We wszystkich placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie obowiązuje odpowiedni strój - mundurek.

Duży nacisk kładziemy na dostarczenie chłopcom potrzebnej im dawki ruchu, co sprzyja ich skupieniu się na lekcjach. Specjalny nacisk kładziemy na czytanie, które coraz bardziej staje się piętą Achillesową młodzieży, a szczególnie chłopców. W ciągu dnia jedna godzina przeznaczona jest na lekturę osobistą uczniów. Organizowane jest też współzawodnictwo w czytelnictwie książek.

Nasza Szkoła pomaga rodzicom w wypełnianiu ich zadań. To oni bowiem są pierwszymi i niezastąpionymi wychowawcami. Podobnie jak w innych placówkach szkoła utrzymuje kontakt z rodzicami szczególnie poprzez opiekuna. Ponadto oferowane są wykłady z zakresu wiedzy o wychowaniu, kursy, konferencje, konsultacje w celu doboru odpowiednich lektur oraz inne środki pomocne w wychowaniu dzieci. Szkoła aktywnie zachęca do nawiązywania wzajemnych relacji między rodzinami i do wymiany doświadczeń wychowawczych.

Bardzo istotną rolę w procesie wychowawczo-edukacyjnym odgrywa opiekun, który utrzymuje regularny kontakt z uczniem i jego rodzicami. Jest to nauczyciel przyjmujący w ramach swojej pracy zawodowej odpowiedzialność za doradzanie rodzinie.

Szkoła aktywnie zachęca Rodziców do nawiązywania wzajemnych relacji między Rodzinami i wymiany doświadczeń wychowawczych.

WYCIECZKI OJCÓW I SYNÓW

Program wychowawczy Szkoły "Żagle" opiera się na współpracy z rodzicami. Dla chłopców szczególnie ważny jest kontakt z ojcem. W czasie wycieczki organizowane są ognisko, mecz piłki nożnej i inne zabawy, które umożliwiają wzmocnienie relacji ojciec-syn.

Jest to okazja, aby ojcowie zobaczyli, jak ich synowie bawią się z rówieśnikami oraz mogli zaprzyjaźnić się z ojcami przyjaciół swojego syna. W klasach gimnazjalnych, licealnych w miejsce wyjazdów Ojców i Synów organizowane są kilkudniowe wycieczki w Polsce i za granicą.

LICEUM "ŻAGLE"
W rankingu Perspektyw "Złota Szkoła 2018" Liceum Ogólnokształcące ŻAGLE zdobyło 12 miejsce wśród liceów ogólnokształcących w Warszawie.
Klasy w liceum Żagle nie mają sztywno określonych profili. Dobór przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających dokonywany jest indywidualnie przez ucznia w porozumieniu ze szkołą. Wybór dokonywany jest pod koniec II trymestru w I klasie. Warunkiem koniecznym utworzenia grupy jest zgłoszenie się co najmniej czterech chętnych. Przedmioty dzielimy na kategorie:
  • przedmioty obowiązkowe: realizowane przez całą klasę
  • przedmioty fakultatywne: realizowane według indywidualnego planu w małych grupach: rozszerzenia oraz przedmioty uzupełniające

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie