Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczne Gimnazjum nr 14

Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Bogusławskiego 6a, 01-923 Warszawa
tel./fax (22) 669-62-25, tel. 504-257-199
www:   http://www.gim14sto.ple-mail:   sekretariat@jaskolka100.org
sekretariatgim14sto@op.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13952 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Języki obce nauczane w szkole:

- język angielski (4 godz. tygodniowo)
- język niemiecki lub język hiszpański
  (2 godz. tygodniowo)

 

SPOŁECZNE GIMNAZJUM Nr 14 STO

- dwa języki obce
- zwiększoną liczbę lekcji z języka
  polskiego, matematyki
  i języka angielskiego

- ponadprogramowe lekcje filozofii
- liczne fakultety i koła zainteresowań
- testy semestralne podsumowujące wiedzę
  uczniów

- publiczne wystąpienia uczniów w ramach
  prezentacji prac samodzielnych

- częste kontakty z kulturą i sztuką,
  (teatr, kino, muzea, wystawy, koncerty)

- twórcze podejście do wychowania
- różnorodne zajęcia wychowania
  fizycznego (gry zespołowe, basen, zajęcia
  z tenisa stołowego, sporty zimowe)

- wyjazdy: integracyjny, na narty "biała
  szkoła", krajoznawczy wyjazd zagraniczny

- autorski program nauki
  przygotowujący uczniów do egzaminu
  gimnazjalnego

Społeczne Gimnazjum nr 14 Społecznego Towarzystwa Oświatowego powstało w 1999 roku. Na początku swej działalności szkoła zajmowała niewielki budynek przy ul. Sieciechowskiej 4 w Warszawie. W sierpniu 2005r. przeniosła się do znacznie większego i wygodniejszego lokalu mieszczącego się na piętrze pawilonu handlowego przy ul. Bogusławskiego 6a.

Kilka informacji o naszej szkole:
  • szkoła prezentuje wysoki poziom nauczania potwierdzony wynikami egzaminów gimnazjalnych i miejscami naszych absolwentów w szkołach średnich
  • wyróżniamy się miłą atmosferą, wyjątkowym programem imprez kulturalnych, promowaniem aktywności uczniów
  • kameralne warunki sprzyjają nauce, wzajemnym kontaktom, a przede wszystkim bezpieczeństwu uczniów - najwyższy poziom bezpieczeństwa stwierdzony po badaniach Kuratorium Oświaty

Otrzymaliśmy tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły nadany przez Fundację Państwo Obywatelskie

   Ponadto:
  • dzieci mają zapewnioną opiekę pedagoga, psychologa i reedukatora
  • dyrekcja i nauczyciele realizują program wychowawczy we współpracy z rodzicami
  • bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego osiągnięte przez naszych uczniów są efektem pracy wysoko kwalifikowanej kadry pedagogicznej. Nauczyciele są również autorami podręczników gimnazjalnych

Atuty szkoły
Niewątpliwym atutem szkoły jest wysoki poziom nauczania, potwierdzony wynikami egzaminów gimnazjalnych i miejscami naszych absolwentów w szkołach średnich. Nasze gimnazjum od kilku lat uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Lepsza szkoła". Korzystamy z bezpłatnych testów i raportów, dzięki którym obserwujemy osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami klas z całej Polski. W celu poznania tajników funkcjonowania naszej szkoły zachęcamy zarówno do lektury programu jak i do odwiedzin naszego gimnazjum. Wtedy zobaczycie Państwo jak w praktyce wygląda realizacja tego co sobie założyliśmy.

Szkoła posiada pracownię komputerową, laboratorium fizyczno-chemiczne, salę rekreacyjną wyposażoną w dwa stoły do tenisa stołowego z której uczniowie mogą korzystać również podczas przerw. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w hali sportowej i na basenie, oddalonych od szkoły o około 2 kilometry.

Misję Społecznego Gimnazjum stanowi zapewnienie możliwości kształcenia dzieciom, których rodzice w sposób szczególny zainteresowani są ich harmonijnym i wszechstronnym rozwojem, uwzględniającym zarówno wykorzystanie możliwości intelektualnych, jak również kształtowanie takich cech, jak aktywność społeczna i pozytywne podejście do świata.


Od pierwszych miesięcy istnienia szkoły zespół pedagogiczny pracował nad nadaniem jej indywidualnego charakteru. Powstał specyficzny program okresu adaptacyjnego, służący diagnozowaniu uczniów pierwszej klasy, wyrównaniu poziomu ich umiejętności szkolnych oraz łagodnemu wprowadzeniu w tajniki nauki gimnazjalnej. Duży nacisk położony został na zdobywanie przez uczniów gruntownej wiedzy potwierdzanej w testach semestralnych (konstruowanych na podobieństwo egzaminów gimnazjalnych), twórcze podejście do nauki (prace samodzielne), oraz indywidualne podejście do ucznia (konsultacje przedmiotowe).

Społeczne Gimnazjum Nr 14 STO mając na celu wszechstronny rozwój uczniów, realizuje program edukacyjny i wychowawczy stosując różne formy pracy z młodzieżą. Jedną z form realizacji programu szkoły są wspólne wyjazdy uczniów i nauczycieli. Wspólne spędzanie wolnego czasu wpłynęło na ukształtowanie życzliwej atmosfery. Do tradycji naszej szkoły należą wspólne wyjazdy: integracyjny, biały i krajoznawcza wycieczka zagraniczna. Ważnym elementem szkoły jest życie społeczne. Uczniowie regularnie biorą udział w imprezach kulturalnych i sportowych, korzystając z oferty różnych instytucji, ale również wykorzystując własna inicjatywę.

Nasze wyjazdy

Wyjazd integracyjny - trzy-, cztero- dniowa wycieczka odbywająca się na przełomie września i października, mająca na celu stworzenie możliwości lepszego poznania się wszystkim uczniom naszej szkoły. Wspólne spędzanie wolnego czasu jest doskonałą okazją do realizowania zadań ułatwiających integrację grupy.

Biała szkoła - siedmiodniowy wyjazd w okresie zimowym połączony ze startem naszych uczniów w Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w sportach zimowych. Celem wyjazdu jest nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Podczas białej szkoły uczniowie nie mają standardowych lekcji, ich nauka w tym okresie polega na wypełnianiu kart pracy i wykonywaniu specjalnie przygotowanych zadań, za które po powrocie otrzymają oceny.

Wyjazd zagraniczny - siedmio-, ośmio- dniowy wyjazd turystyczno-krajoznawczy, odbywający się w maju lub czerwcu. Celem wycieczki jest poznanie kultury, tradycji, zwyczajów innych narodów, oraz zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków kultury.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie