Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I
i II stopnia nr 3

im. Grażyny Bacewicz w Warszawie

ul. Tyszkiewicza 42, 01-172 Warszawa
tel. (22) 632-10-09, fax. (22) 632-20-48
www:   http://www.bacewicz.edu.pl
e-mail:   sekretariat@bacewicz.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17238 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Zapraszamy na zajęcia przedszkola muzycznego

- zajęcia rozwijające muzykalność dzieci
  i przygotowujące je do przyszłych
  egzaminów wstępnych

 

SZKOŁA MUZYCZNA I ORAZ II STOPNIA

- sześcioletni cykl kształcenia
  na pierwszym i drugim stopniu

- bogata baza dydaktyczna
- sukcesy na krajowych
  i zagranicznych konkursach muzycznych

- ciekawa oferta edukacyjna
- oferujemy naukę gry na wielu
  instrumentach

- liczne projekty edukacyjne
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- świetlica szkolna
- biblioteka szkolna

Kompozytor musi pisać z wewnętrzną satysfakcją i szczerze,
ale nie może zapominać o tym, że pisze dla ludzi...

GRAŻYNA BACEWICZ

Zapraszamy chętnych na kurs przygotowawczy do badań przydatności do klasy pierwszej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Uczniowie szkoły stale odnoszą wiele wspaniałych sukcesów w konkursach, festiwalach i przesłuchaniach międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. zdobywając kilkadziesiąt razy najwyższe I m-ce oraz wielokrotnie II, III i wyróżnienia - m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Austrii, Słowacji, na Litwie i Ukrainie oraz oczywiście w prestiżowych imprezach ogólnopolskich.

Nasza szkoła jest organizatorem poważnych festiwali połączonych z konkursami dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie ZPOSM I i II st. w Warszawie koncertowali w wielu krajach, godnie reprezentując sowją placówkę i zdobywając dla niej rozmaite nagrody i wyróżnienia.

Wymagania stawiane kandydatom:
  • słuch muzyczny
  • poczucie rytmu
  • zainteresowanie instrumentem
  • warunki rozwojowe
  • ogólna inteligencja dziecka – dojrzałość szkolna

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie został powołany 1.09.1999 r. W jego skład wchodzi Państwowa Podstawowa Szkoła Muzyczna oraz Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. Zespół wywodzi się z filii PPSM nr 1 im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Filia utworzona 1.09.1965 r. mieściła się gościnnie w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej (dzielnica Wola). Naszą szkołę tworzyła wówczas jedyna 27-osobowa pierwsza klasa. W latach następnych przybywały kolejne - aż w roku 1972 osiągnęliśmy pełny, 8 letni cykl nauczania. W czerwcu 1973 opuściła nas grupa pierwszych absolwentów.


W roku 1978 przyznano szkole budynek przy ul. Tyszkiewicza 42. Wtedy też została ona przekształcona z filii w jednostkę samodzielną: Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. nr 3. W rok później odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Grażyny Bacewicz. W roku 1999 szkoła została przekształcona w Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz. W roku szkolnym 2004/2005 odbył się pierwszy w historii Szkoły egzamin dyplomowy i pierwsza matura. Do tej pory wszyscy przystępujący zdali te egzaminy.

Wielu absolwentów naszej szkoły studiuje na Akademiach Muzycznych w Polsce, inni już pracują w zawodzie muzyka jako soliści lub członkowie renomowanych orkiestr i zespołów kameralnych w kraju i za granicą.

Dla nowo przyjętych uczniów istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu do nauki w domu (skrzypce, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon).

Wyjazdy zagraniczne
W 1996 roku szkoła nawiązała współpracę z Dithmarscher Musikschule (Niemcy). Od 1997 raz na rok chór szkolny i orkiestra szkoły II st. wyjeżdża na koncerty do Niemiec. Szkoła przyjmuje corocznie młodych adeptów muzyki z Niemiec. W 1998 chór kameralny i soliści dali 5 koncertów w Londynie m.in. w Royal Academy of Music.

W 2006 Szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Muzyczną we Lwowie (Ukraina), a w 2007r. ze Szkołą Muzyczną w Györ (Węgry). Z okazji 90 rocznicy Niepodległości w XI 2008 roku chór szkoły II st. koncertowali w Brukseli i Leuven (Belgia). Następnie został zaproszony przez Ambasadora RP w Belgii do dania koncertu z okazji 3 Maja.

Od kwietnia 2010r. kilkoro solistów bierze udział w corocznym koncercie Dzieci Wspólnej Europy. W 2013r. chór wyjechał do Kolonii w Niemczech. W tym samym roku kilkoro dzieci z VI klasy szkoły I st. reprezentowało nas na Litwie, podobnie jak w roku następnym. W 2016r. orkiestra szkolna wyjechała do Heide (Niemcy) gdzie wystąpiła w Teatrze w Heide.

Planowane są kolejne wyjazdy zagraniczne m.in. do Belgii i na Litwę. Planujemy rozszerzenie współpracy międzynarodowej.

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie