Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

im. Jana Pawła II

ul. Orłów Piastowskich 47, 02-496 Warszawa
tel. (22) 667-46-54
www:   https://sp2.edupage.org
SP nr 2 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@sp2.warszawa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15600 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieODDZIAŁY GIMNAZJUM NR 130

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 2
im. Jana Pawła II

- oddział przedszkolny
- klasa integracyjna
- klasa sportowa o profilu
  ogólnosportowym z przygotowaniem do
  piłki siatkowej
- klasy ogólne

- język angielski od klasy I
- ciekawe zajęcia dodatkowe
- opieka w świetlicy
- przyjazna atmosfera w szkole
- wykwalifikowana kadra
- pyszne obiady
- realizowanie ciekawych projektów
  oraz programów edukacyjnych
  i profilaktycznych

- pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Misja szkoły:
"Wartości nadają kierunek rozwojowi człowieka".

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 to przyjemne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Kształtujemy takie postawy, jak odpowiedzialność za siebie i najbliższe otoczenie. Pomagamy uczniom ujawniać zdolności, rozwijać talenty, równocześnie staramy się pomóc im w przezwyciężaniu trudności. Stwarzamy warunki do kształtowania osobowości uczniów. Kształcimy młodzież, która wyposażona w wiedzę i umiejętności, jest przygotowana do dalszej nauki i prawidłowo funkcjonuje w środowisku społecznym.

Dysponujemy dużymi salami, w których wydzielono miejsce do nauki i zabawy. Sale wyposażone są w meble dostosowane do wieku i wzrostu uczniów. W czasie odpoczynku dzieci mają do dyspozycji stosowne do wieku zabawki. Zajęcia ruchowe odbywają się w pełnowymiarowej sali gimnastycznej lub na dużym, dobrze zagospodarowanym terenie przyszkolnym. Podczas sprzyjającej pogody maluchy korzystają z bezpiecznego placu zabaw i ogrodzonego, przeznaczonego specjalnie dla nich boiska. W czasie wolnym od zajęć dzieci mogą przebywać w świetlicy. Dla najmłodszych wychowanków utworzono odrębne grupy świetlicowe prowadzone przez dobrze przygotowanych nauczycieli. Na wniosek rodziców istnieje możliwość korzystania z obiadów oraz dodatkowych posiłków. W ramach innowacji pedagogicznej klasy pierwsze uczą się gry w szachy oraz korzystają z dodatkowych zajęć z języka angielskiego.

Szkoła realizuje różnorodne projekty, dzięki którym uczniowie mają możliwość rozwijać kompetencje, nadrobić zaległości, poszerzać wiedzę. Do zrealizowanych projektów zaliczamy:
 • Szkoła w centrum uwagi
 • Nasza szkoła jest fajna
 • Cyfrowa Szkoła
 • Dobre praktyki - dobrzy nauczyciele - skuteczna szkoła
 • Warszawskie Inicjatywy Edukacyjna
 • Mleko w szkole
 • Owoce w szkole

Pragniemy by nasi uczniowie potrafili chronić się przed pokusami Świata, żeby byli krytyczni wobec niektórych powszechnie prezentowanych zachowań i potrafili się im przeciwstawić.

Pragniemy aby wartości, takie jak: miłość, rodzina, szacunek zajmowały najwyższe miejsca w hierarchii wartości i ukierunkowywały działania uczniów.

Mówiąc o wychowaniu młodzieży mamy na myśli wskazywanie określonych wartości życiowych, wyznaczanie granic w zachowaniu i pomoc w wyzwalaniu potencjału uczniów, a także pomoc w budowaniu więzi ze środowiskiem szkolnym i lokalnym.

Świetlica

Świetlica to miejsce miłej zabawy, dobrego wypoczynku, zdobywania nowych umiejętności, doskonalenia już tych, które macie, nauki logicznego myślenia, treningu współpracy, treningu przyjaźni i dogadywania się z innymi ludźmi oraz zdobywania wielu innych umiejętności. Świetlica jest urządzona w taki sposób aby dzieci czuły się jak w domu, dużo miejsca do zabawy, sofy do odpoczynku.

W świetlicy organizujemy różnorodne zajęcia: sportowe, taneczne, muzyczne, gra na bębnach, plastyczne, szachy i inne gry logiczne, klocki konstrukcyjne, wizyty w bibliotece, głośne czytanie(w ramach cała Polska czyta dzieciom), zabawy na różnych przyrządach sportowych, zabawy w suchym basenie, plac zabaw na świeżym powietrzu.
Świetlicowe koła zainteresowań:
 • Teatralno-twórcze
 • Eko-plastyka
 • Sportowe
 • zajęcia sportowe
 • nauka gry na bębnach djembe
 • zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej
 • czytelniczo-plastyczne
 • szachy
 • spotkania z superbohaterami - ludzie zasłużeni dla świata
 • sztuka
 • eko-kącik
 • sportowe z elementami siatkówki
 • origami
 • zabawy z angielskim
 • Komputerowe
 • taniec, śpiew, zabawy przy muzyce

Biblioteka

Biblioteka Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 80 to wypożyczalnia i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka stanowi centrum informacyjno-kulturalne szkoły. Odbywają się tu spotkania autorskie, organizowane są wystawy, akcje głośnego czytania itp. W ICIM-ie znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. W Wypożyczalni biblioteki szkolnej znajduje się tzw. "cichy kącik" do pracy, nauki i czytania, a także stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, na które składa się: skaner, drukarka i ksero, a także drukarka "kolorowa".


Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie