Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Juliusza Verne

ul. Centralna 27, 86-005 Białe Błota
tel./fax (52) 381-40-11
www:   http://www.spbb.pl
e-mail:   szpodbb@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6887 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- oddziały przedszkolne

- przestronne i dobrze wyposażone sale
  lekcyjne

- nowoczesna biblioteka z czytelnią
- miła atmosfera, przyjazna kadra
- smaczne posiłki w szkolnej stołówce
- pracownie komputerowe
- zajęcia i opieka w świetlicy, sala zabaw
- gabinet pedagoga, psychologa, logopedy
- gabinet terapii pedagogicznej
- opieka medyczna
- sale gimnastyczne, salki gimnastyki
  korekcyjnej

- Internetowe Centrum Informacji
  Multimedialnej

- e-dziennik
- Izba Tradycji, Izba Patrona

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach leży w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. Nasza gmina Białe Błota leży tuż obok Bydgoszczy. Na naszą szkołę składają się dwa budynki: budynek A i budynek B.

Nasza Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach jest szkołą dużą. Ale to nie przeszkadza w tym, aby być szkołą otwartą i przyjazną dzieciom. Naszym nadrzędnym celem jest bezpieczny i twórczy rozwój uczniów. Działamy w oparciu o program wychowawczy i stworzony przez nas szkolny DEKALOG.

W szkole jest pielęgniarka i stomatolog. Uczniowie biorą udział w licznych akcjach profilaktycznych. Uczymy się również udzielania pierwszej pomocy. Biorąc udział w rządowym programie "Owoce w szkole" poznajemy zasady zdrowego stylu życia. W szkole powstały klasy z rozszerzonym wychowaniem fizycznym z zakresu sportów gimnastycznych.

W naszej szkole wszyscy uczniowie, którzy tego potrzebują mają dodatkowe zajęcia rozwijające ich szanse edukacyjne. Są to zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, psychoedukacyjne, z muzykoterapii, dla dzieci z dysleksją.


Opieka logopedyczna
Praca logopedyczna z dziećmi w naszej szkole obejmuje diagnozę logopedyczną, czyli rozpoznanie zaburzeń artykulacyjnych i fonacyjnych spowodowanych uszkodzeniami lub dysfunkcją obwodowych narządów mowy, logoterapię, czyli logopedię korekcyjną, a więc usunięcie zaburzeń mowy, głosu, słuchu i trudności w czytaniu i pisaniu, jak również profilaktykę logopedyczną, czyli zapobieganie zaburzeniom mowy i głosu poprzez właściwe kształtowanie mowy u dzieci przez rodziców i nauczycieli. Dzięki współpracy z panią stomatolog dzieci mające nieprawidłowości w budowie anatomicznej narządów artykulacyjnych są kierowane do lekarzy specjalistów (ortodonty, foniatry).

Bardzo ważną rolę pełnią również psychoterapia, czyli relaks i trening autogenny, jak również współpraca z rodzicami i wychowawcami, a także integrowanie z grupą rówieśniczą. Terapia przebiega w oparciu o opracowany plan pracy logopedycznej dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci.

Ważne miejsce zajmują zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania uczniów. Szkoła realizuje projekt "Dziecko i sztuka".

Dzieciom oferujemy ponad 30 kół zainteresowań, m.in:
 • plastyczne
 • taneczne
 • techniczne
 • teatralne
 • instrumentalne
 • matematyczne
 • przyrodnicze
 • dziennikarskie
 • polonistyczne
 • językowe
 • komputerowe
Działają 2 chóry szkolne – NUTKI i CHANSON, które realizują Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska".

Kilkunastu naszych uczniów realizuje indywidualny program nauki dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Bierzemy udział w wielu konkursach, zawodach, wystawach, na których zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia. Możemy pochwalić się też dobrymi wynikami na sprawdzianie po klasie VI. W ostatnich latach uczniowie osiągnęli staniny 6 i 7 (wyżej średni i wysoki).

W szkole odbywa się dużo imprez, konkursów i zabaw. Również w soboty jest gwarno i wesoło. W ramach Aktywnych Sobót odbywają się zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, muzyczne. Bardzo często są to szkolne biwaki.

Ważne miejsce w naszej szkole zajmują edukacja patriotyczna i kultywowanie tradycji. W ramach projektu historycznego odbyła się adopcja zabytku – grobu powstańca wielkopolskiego Antoniego Grygiela.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie