Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum

im. Mariana Rejewskiego

ul. Czysta 1a, 86-005 Białe Błota
tel./fax (52) 381-47-77
www:   http://www.rejewski.cominfo.pl
e-mail:   gimnazjum@bialeblota.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3386 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM

- wysoki poziom nauczania
- liczne koła zainteresowań
- psycholog, pedagog, doradca zawodowy
- stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych
- projekty unijne
- biblioteka, świetlica

O nas


Nasza szkoła posiada dużo sal lekcyjnych, w tym bibliotekę z czytelnią. W trakcie przygotowań jest izba pamięci. Przestronna aula mieści setki osób. Jest to aula z pełną klimatyzacją. Funkcjonują tu pracownie komputerowe wyposażone łącznie w stanowiska robocze z dostępem do Internetu. Z Internetu można korzystać w każdej z klasopracowni, a także w sekretariacie, bibliotece i pokoju nauczycielskim, w którym zorganizowano komputerowe stanowisko pracy własnej nauczyciela. W czytelni biblioteki szkolnej jest multimedialne centrum informacji. W ramach realizacji Programu „Uczenie się przez całe życie” - COMENIUS szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o tablice interaktywne, projektory multimedialne, laptopy. W gimnazjum od września 2005 roku działa młodzieżowa orkiestra dęta. Ponadto młodzież może rozwijać swoje uzdolnienia sportowe w Uczniowskim Klubie Sportowym „CZAPLA” (lekka atletyka, w sekcji judo) Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Gminny Klubie Sportowym „SPÓJNIA” (piłka nożna), mającym swoją siedzibę w bloku sportowym gimnazjum. Od trzech lat uczniowie mogą ćwiczyć w nowoczesnej hali sportowej. Gimnazjum posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Młodzież może korzystać ze sklepiku. Opiekę medyczną nad uczniami sprawuje pielęgniarka oddelegowana przez Gminny Ośrodek Zdrowia w Białych Błotach oraz lekarz stomatolog mający gabinet w Szkole Podstawowej. Gimnazjaliści korzystają ze stołówki w Szkole Podstawowej.

Program eTwinning

Nasza szkoła rozpoczęła swą działalność na platformie eTwinning’owej w 2006roku. Projekt pod nazwą : „Unsere verschiedenen Kulturen” był pierwszym realizowanym przez nas projektem. Tu podjęliśmy pracę ze szkołą z Węgier. Po nim przyszły kolejne projekty, ze szkołami z Niemiec, Grecji, Słowacji, Włoch, Finlandii czy Szwecji, coraz bardziej ciekawe i rozbudowane, m.in. „Freunde gehen gemeinsam”, „Brüder Grimm und Lessing treffen Äsop”, „The diary - A multilingual education - project of eTwinning”. Obecnie realizujemy dwa projekty: „Dominoeffekt Teil 2” oraz „Über sieben Brücken musst du geh’n”. Językiem roboczym każdego z projektów był język niemiecki. Mimo iż język ten w naszej szkole był językiem dodatkowym, uczniowie chętnie uczestniczyli w projektach. Jest to kolejna z wielu możliwości rozwijania umiejętności językowych nabytych podczas zajęć dydaktycznych, jaką stworzyli nauczyciele języka niemieckiego uczniom publicznego gimnazjum.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie