Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej

Pieranie 7, 88-133 Dąbrowa Biskupia
tel. (52) 351-15-21
www:   http://www.pieranie.studioproffi.pl
e-mail:   sp-pieranie@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3099 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM

- uczestnictwo w konkursach
- dostęp do Internetu
- koła zainteresowań
- wysoki poziom kształcenia
- wszechstronny rozwój ucznia

Nasza placówka

Nasza szkoła położona jest na Kujawach Zachodnich w malowniczej i zabytkowej wsi Pieranie, 16 km na wschód od Inowrocławia. We wsi znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Pierańskiej odwiedzane nie tylko przez turystów wędrujących Szlakiem Piastowski, ale i uczonych oraz pielgrzymów z Polski i zagranicy.

Uczniowie

Uczniowie naszej szkoły żyją współczesnymi problemami: uczą się obsługiwać komputer, korzystają z Internetu, z powodzeniem uczestniczą w konkursach międzyszkolnych oraz gminnych. Ponieważ Szkoła Podstawowa w Pieraniu jest szkołą wiejską, społeczność szkolna żyje sprawami najbliższego otoczenia. Bierze udział w uroczystościach lokalnych i gminnych.

Oddział przedszkolny

Pracę z sześciolatkami (czasami pięciolatkami), można określić jako przysposobienie do nauki w szkole. "0" zajmuje przestrzenną salę w dobudowanej części szkoły. Wyposażona została w nowoczesne zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Uczniowie "zerówki" przygotowują różnorodne uroczystości np. spotkania okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki i Ojca, wigilię, uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą co roku udział w Gminnym Konkursie Muzycznym "Śpiewograj", w Szkolnym oraz Gminnym Konkursie Recytatorskim, a także w Małej Olimpiadzie Wiedzy i Sportu.

Nauczanie zintegrowane

Corocznie uczniowie klas pierwszych w uroczysty sposób przyjmowani są w poczet społeczności uczniowskiej. W uroczystości biorą również udział rodzice i wychowawca oddziału przedszkolnego. Uczniowie klas młodszych uczęszczają na kółka zainteresowań, takie jak: plastyczne, teatralne, matematyczne. Biorą udział w wieku konkursach szkolnych i gminnych: ortograficznym, recytatorskim, matematycznym, zawodach sportowych. Wysokie lokaty zajmują w Gminnym Konkursie Muzycznym "Śpiewograj", konkursach matematycznych, "Małej Olimpiadzie Ortograficznej", recytatorskich.

Klasy IV-VI

Do tradycji szkoły należy uroczystość "Dzień Ucznia" oraz pożegnanie klasy VI. Pierwsza uroczystość ma bardzo miłą oprawę. Władze w szkole w tym dniu przejmują przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Jest to jedyny dzień w roku, w którym polecenia wydają uczniowie. W szkole jest wesoło i kolorowo. Dzień uroczystego pożegnania kl. VI jest wielkim przeżyciem dla absolwentów szkoły podstawowej i ich rodziców. Odchodzą oni do różnych szkół gimnazjalnych. Uroczystość oficjalną przygotowują uczniowie i wychowawcy kl. V, VI. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymują nagrody, dyplomy, wyróżnienia, a rodzice nagradzani są listami pochwalnymi. Odchodzący uczniowie składają ślubowanie i przekazują symbole uczniowskie przedstawicielom klasy piątej. Następnie uczniowie kl. V i VI żegnają się z nauczycielami oraz zapraszają na zabawę taneczną. W uroczystości uczestniczą rodzice.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie