Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Ziemi Kujawskiej

Przemystka 21, 88-200 Radziejów
tel./fax (54) 285-36-65
www:   http://www.przemystka.pl
e-mail:   sekretariat@przemystka.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 21849 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
rozszerzone przedmioty:

- język polski, języki obce, historia

LICEUM PROFILOWANE

- profil ekonomiczno - administracyjny
 

TECHNIKUM


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- mechanik - operator pojazdów i maszyn
rolniczych


SZKOŁA POLICEALNA
dla Dorosłych


ZAOCZNE TECHNIKUM ROLNICZE
dla Dorosłych


Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna ZS RCKU powstała w roku 1974, wraz z oddaniem nowego obiektu szkolnego.

Stan księgozbioru na dzisiaj to 15000 woluminów i 30 tytułów prenumerowanych czasopism. Największą ilość książek stanowi literatura piękna, z lekturami szkolnymi. Oprócz beletrystyki gromadzimy także książki popularno- naukowe, uporządkowane według działów UKD. Pośród tych książek najwięcej jest literatury rolniczej, ale staramy się, aby czytelnik znalazł literaturę na każdy interesujący go temat.

Od czerwca 1997 roku biblioteka mieści się w nowym, przestronnym lokalu. Posiada dwa pomieszczenia: wypożyczalnię i czytelnię na 40 miejsc, w której znajdują się także 2 komputery z dostępem do Internetu. Czytelnię i wypożyczalnię wyposażono w nowe meble i dzięki temu zostały stworzone bardzo dobre warunki do spokojnej, samodzielnej pracy. Czytelnicy pracujący w czytelni mają wolny dostęp do regałów z księgozbiorem podręcznym i czasopismami.

Oprócz gromadzenia, opracowywania i udostępniania księgozbioru biblioteka szkolna prowadzi pracę pedagogiczną. Nauczyciele- bibliotekarze prowadzą zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej. Współpracują w tym z innymi bibliotekami (MPBP w Radziejowie, biblioteki naukowe: Biblioteka UMK w Toruniu i ATR w Bydgoszczy). W czytelni organizowane są często wystawy książek. Biblioteka włącza się w większość imprez, jakie organizowane są w szkole. Jest także inicjatorką wielu z nich, np. obchody patrona roku (Mickiewicza, Chopina, Reymonta, Kardynała Wyszyńskiego). Dzięki ścisłej współpracy z MPBP w Radziejowie w czytelni odbywają się spotkania z literatami, ale także, młodzież naszej szkoły pod opieką bibliotekarzy uczestniczy w takich spotkaniach w bibliotece publicznej. Biblioteka szkolna jest, więc miejscem obcowania nie tylko z książką, ale także z szeroko rozumianą kulturą.

Kursy francuskiego

Nasza szkoła wspólnie ze szkołą francuską jako koordynatorem podjęła się realizacji projektu w ramach programu Sokrates-Comenius. Temat naszego projektu to: ROLNICTWO EUROPEJSKIE a PRODUKTY JAKOŚCIOWE.

Wspólnym zadaniem młodzieży francuskiej i polskiej jest porównanie produktów rolnych w Polsce i Francji oraz wypracowanie wizji rolnictwa europejskiego. Aby zrealizować program szkoły podejmują szereg działań, m. innymi odwiedzając wzajemnie swoje szkoły, by ?face to face? (?tete a tete?) podjąć rozmowy i przeprowadzić wspólne warsztaty związane z projektem.

Aby rozwijać umiejętności porozumiewania się, potrzebne także w trakcie realizacji projektu, młodzież uczestniczy nie tylko w lektoratach języka angielskiego, prowadzonych w ramach zajęć szkolnych, lecz również w kursie języka francuskiego mającego zaznajomić z podstawami tego języka i słownictwem związanym tematycznie z rolnictwem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie