Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Brzozówce

Brzozówka, ul. Szkolna 38, 87-123 Dobrzejewice
tel./fax (56) 678-67-79
www:   http://spbrzozowka.pl
http://www.przedszkole.spbrzozowka.pl
SP w Brzozówce na Facebooku
e-mail:   spbrzozowka@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8362 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

- grupy dzieci 3 oraz 4-letnich
- grupy 5-latków ("zerówka")
- język angielski (5 -latki)
- bogata oferta kół zainteresowań

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KORCZAKA W BRZOZÓWCE

- język angielski i niemiecki od klasy I
- świetlica
- UKS Start Brzozówka
- "Szkoła bez Przemocy"
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- wykwalifikowana kadra nauczycielska

Misja przedszkola: "Wychowujemy dzieci w poczuciu bezpieczeństwa z troską o jego wszechstronny rozwój"

Wizja przedszkola

Nasze przedszkole zapewnia każdemu dziecku podmiotowe i indywidualne traktowanie, bezpieczny, radosny i wszechstronny rozwój.

Program kształcenia i oddziaływań wychowawczych wzbogacony jest o działania innowacyjne nauczycieli, możliwość nauki języków obcych, wyrównywanie szans, promocję zdrowia, edukację ekologiczną oraz kultywowanie tradycji regionalnych. Wspomagamy rodzinę w wychowaniu dzieci, dobrze przygotowujemy je do podjęcia nauki w szkole.

Misja szkoły: "Miej odwagę być mądrym"

Wizja szkoły

Każdy uczeń w naszej szkole ma równe szanse harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Będzie dobrze przygotowany do dalszej nauki. Opieka i pomoc, rozkwit zainteresowań i talentów przyczynią się do sukcesu wszystkich młodych ludzi. Uczniowie naszej szkoły wyrosną na ludzi twórczych, o szerokich zainteresowaniach, różnorodnych talentach, umiejętnościach i wysokiej świadomości ekologicznej. Będziemy wspomagać rodziców w ich roli wychowawczej i opiekuńczej. Będziemy propagować pedagogikę Janusza Korczaka.

Organizacja pracy szkoły

Budynek szkoły jest piętrowy. Na parterze znajduje się gabinet dyrektora, sekretariat, sale lekcyjne, sala gimnastyczna, pokój logopedy, kuchnia, szatnie oraz sklepik szkolny. Na piętrze jest biblioteka, sale lekcyjne, pokój pedagoga, pokój nauczycielski oraz toalety.

Praca w szkole jest jednozmianowa. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 7:45, kończą najpóźniej o 16:55. Dla dzieci, które lekcje kończą wcześniej i czekają na odwóz, zorganizowane są zajęcia świetlicowe i pozalekcyjne.

W ostatniej dekadzie, liczba dzieci w naszej szkole rośnie, w przeciwieństwie do ogólnopolskich tendencji. Spowodowane jest to rozwojem budownictwa jednorodzinnego i napływem nowych mieszkańców. Każdego roku szkoła przejmuje kilkoro uczniów z innych szkół. Nadmienić tu trzeba, iż nie wszystkie dzieci zamieszkałe w rejonie szkoły realizują obowiązek szkolny w tutejszej placówce. Wiele osób decyduje się na dowóz dzieci do szkół toruńskich, często niepublicznych.

Świetlica szkolna:
 • wspomaga rozwoju umysłowego dziecka
 • kształtuje dbałości o własny rozwój fizyczny, zdrowie i higienę psychiczną
 • rozwija indywidualne zainteresowania
 • rozbudza twórcze myślenie i aktywność dziecka
 • współpracuje z rodzicami, wychowawcami klas oraz pedagogiem szkolnym

W świetlicy dzieciom zapewniamy:
 • stałą opieką wykwalifikowanej kadry
 • zajęcia plastyczne, muzyczne
 • zajęcia czytelnicze
 • pomoc w odrabianiu zadań domowych
 • zabawy, konkursy plastyczne, techniczne, recytatorskie, wokalne, taneczne

Oferta zajęć dodatkowych:
 • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
 • koło artystyczno – naukowe
 • koło j. angielskiego
 • koło matematyczne
 • CARITAS
 • Spotkania z przyrodą
 • zajęcia w ramach UKS
 • koło polonistyczne

HISTORIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Historia szkoły sięga roku 1945. Wcześniej, przed II wojną światową i w jej trakcie, w budynku tym mieścił się kościół ewangelicki oraz jedna szkolna sala. Obydwie te instytucje służyły licznej, niemieckiej społeczności lokalnej, a polskie dzieci uczęszczały do Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach. Po zakończeniu wojny Niemcy ze swoim ruchomym dobytkiem opuścili Polskę zostawiając swoje domostwa, ziemie i kościół. Ziemie i domy zostały zagospodarowane przez Polaków, a budynek kościoła przystosowano do potrzeb utworzenia Szkoły Podstawowej w Brzozówce.

W latach osiemdziesiątych wyraźnie pogorszył się stan budynku szkolnego, co zagrażało bezpieczeństwu społeczności szkolnej. Od 31 stycznia 1989 roku rozpoczął się gruntowny remont budynku, a dzieci wraz z gronem pedagogicznym dojeżdżały do Szkoły Podstawowej w Łążynie. Jednak już pod koniec lutego 1990 roku nastąpiła przeprowadzka zajęć lekcyjnych do budującej się szkoły w Brzozówce. Pomimo utrudnień w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, praca na miejscu była lepsza niż uciążliwy dowóz uczniów. W dość szybkim tempie polepszono warunki do pracy. Żeby sprostać tym zadaniom, ówczesny dyrektor szkoły zabiegał o fundusze na dokończenie budowy szkoły. Brakujące środki finansowe pozyskano dopiero po spotkaniu z wiceministrem Oświaty i Wychowania. Wystarczyło ich na wybudowanie piętra.

Powitanie roku szkolnego 1990/91 nastąpiło z kilkudniowym opóźnieniem, ale za to w nowym budynku. Ponieważ nie było oficjalnej zgody na rozbudowę, powstał on na bazie starych fundamentów, co spowodowało, iż już w chwili jego oddania sale były za ciasne, korytarze za wąskie, brakowało również sali gimnastycznej.

W miarę możliwości finansowych gminy, dzięki bardzo dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym i ofiarności sponsorów powoli, ale systematycznie szkoła bogaciła się w nowe meble, sprzęty i pomoce dydaktyczne. Korytarz na piętrze przystosowano do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Na ścianach przytwierdzono drabinki gimnastyczne, zakupiono materace. Utworzono pracownię informatyczną i pracownię biologiczno – chemiczną. Zakupiono kserokopiarkę, drukarkę do komputera, nowoczesne magnetofony, instrumenty muzyczne, sprzęt nagłaśniający i inne potrzebne do codziennej pracy pomoce.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie