Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Władysława Jagiełły w Bydgoszczy

ul. Tatrzańska 21, 85-790 Bydgoszcz
tel. (52) 348-52-50
www:   http://www.sp9.bydgoszcz.ple-mail:   spnr9@bip.oswiata.bydgoszcz.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4583 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra nauczycieli
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- bogata baza dydaktyczna
- pomoc logopedy, pedagoga, pielęgniarki
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- oddział "0"

O nas

Jesteśmy szkołą otwartą na wszelkie potrzeby naszych podopiecznych. Pracujemy innowacyjnymi i aktywnymi metodami opracowanymi w zgodzie z aktualnie obowiązującą podstawą programową. Nasza szkolna świetlica pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczą. Pod tym kątem dobierane są specyficzne formy i metody pracy. Szczególną popularnością wśród wychowanków cieszą się konkursy o różnej tematyce, zajęcia plastyczne i zajęcia origami.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po lekcjach w bezpiecznym, miłym otoczeniu oraz stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłków i odrobienia zadań domowych.

Świetlica pracuje według rocznego planu pracy opracowanego w oparciu o aktualny plan pracy szkoły. Realizowany jest on w formie tematów tygodniowych, a dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci - rodziny, szkoły, kolegów, świąt i ważnych wydarzeń, a także związane są z porą roku. Rozwijają zainteresowania przyrodnicze i kulturalne.

Zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności dzieci. Dlatego dzieci mają czas na dowolne zabawy zgodne ze swymi upodobaniami. Odpowiednio dobrane, ciekawe zabawy i gry wzbogacają wiadomości dzieci, kształtują umiejętności, wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, pamięć i wyobraźnię.

Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw. Ważne jest także rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.

W naszej bibliotece dysponujemy bogatym księgozbiorem literatury pięknej, przygodowej a także popularnonaukowej. Uczniowie szkoły korzystają ze zbioru lektur szkolnych. W czytelni dostępne są również słowniki, encyklopedie, leksykony oraz cieszące się ogromną popularnością czasopisma dla dzieci i młodzieży. Z nie mniejszym zainteresowaniem spotyka się zbiór pomocy audiowizualnych, w tym szczególnie atrakcyjny dla dzieci zbiór gier.

Cele i zadania terapii logopedycznej

W naszej placówce prowadzimy zajęcia logopedyczne, niezwykle dzisiaj potrzebne. Głównym ich zadaniem jest usprawnianie narządów mowy oraz korygowanie zaburzeń i opóźnień w rozwoju mowy, stosowanie ćwiczeń i zabaw, by wyrównać defekty i usunąć trudności w nauce szkolnej.

W ćwiczeniach tych uwzględniamy zasadę systematyczności, stopniowania trudności w doborze jakości, ilości głosek i tekstów do ćwiczeń, zasadę utrwalania, aktywnego oraz świadomego udziału dziecka oraz zasadę poglądowości (dobór interesujących dla dziecka pomocy dydaktycznych).

Ramowy program logoterapii jest dostosowywany indywidualnie do możliwości i ograniczeń uczniów oraz do ich nieprawidłowości w wymowie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie