Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

ul. Sobieskiego 11, 86-300 Grudziądz
tel./fax (56) 462-27-42
www:   http://www.zs1.net.ple-mail:   zs1@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9221 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

GIMNAZJUM PRZYSPOSABIAJĄCE DO PRACY

- stolarz, ślusarz, szwacz

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA DLA DOROSŁYCH

- mechanik - monter maszyn i urządzeń
- krawiec

Zespół Szkół Nr 1 w Grudziądzu jest szkołą publiczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Rzecz Pomocy Młodzieży „Junak”, merytorycznie podlegającą pod Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – Delegaturę w Toruniu.

W jej skład wchodzą następujące typy szkół: Gimnazjum Przysposabiające do Pracy, Gimnazjum dla Dorosłych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych.

Do Gimnazjum Przysposabiającego do Pracy przyjmowani są uczniowie, którzy po rocznym uczęszczaniu do gimnazjum i ukończeniu 15 roku życia (z dwuletnim opóźnieniem organizacyjnym) nie rokują ukończenia gimnazjum w normalnym trybie. Podlegają oni obowiązkowi szkolnemu trwającemu do 18 roku życia. Do Gimnazjum dla Dorosłych przyjmowani są kandydaci już po sześcioletniej szkole podstawowej, którzy w danym roku kalendarzowym ukończą 18 lat. Dla słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych szkoła nie prowadzi zajęć praktycznych, uczęszczają oni na zajęcia dydaktyczne 3 razy w tygodniu. Do Gimnazjum dla Dorosłych naboru już od 15 roku życia dokonuje Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, ul. Parkowa 18 i oddelegowuje ich na zajęcia do szkoły. Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych (3 letnia), na podbudowie gimnazjum, kształcąca w zawodach mechanik - monter maszyn i urządzeń oraz krawiec, umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły i kwalifikacji zawodowych po zdaniu egzaminu zawodowego. Wiek – ukończenie w roku kalendarzowym 18 lat i więcej. Szkoła zapewnia słuchaczom praktyki.

Staramy się zapewnić naszym uczniom i słuchaczom, wyrównanie szans edukacyjnych. Dla wielu z nich to ostatnia możliwość ukończenia szkoły, poszerzenie zainteresowań związanych z wybranym kierunkiem kształcenia, a także zdobycie zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Uczeń i słuchacz Zespołu Szkół Nr 1 nie ponosi żadnych opłat za pobieranie nauki.

Gimnazjum dla Dorosłych

Do Gimnazjum dla Dorosłych przyjmowani są kandydaci już po sześcioletniej szkole podstawowej, którzy w danym roku kalendarzowym ukończą 18 lat. Dla słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych szkoła nie prowadzi zajęć praktycznych, uczęszczają oni na zajęcia dydaktyczne 3 razy w tygodniu. Do Gimnazjum dla Dorosłych naboru już od 15 roku życia dokonuje Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP.

Uczestnicy OHP uczęszczają do szkoły 3 razy w tygodniu, natomiast 2 razy w tygodniu na zajęcia praktyczne w zawodach:
  • szwacz
  • stolarz
  • murarz
  • elektryk
  • kucharz małej gastronomii

Słuchacze ze szkoły otrzymują świadectwa ukończenia gimnazjum, natomiast z OHP zaświadczenia o przyuczeniu do wykonywania określonego zawodu, a po ukończeniu nauki świadectwo pracy (Gospodarstwo Pomocnicze OHP podpisuje ze słuchaczami umowę o pracę - traktowani są oni wówczas jako pracownicy młodociani)

Gimnazjum Przysposabiające do Pracy

Do Gimnazjum Przysposabiającego do Pracy przyjmowani są uczniowie, którzy po rocznym uczęszczaniu do gimnazjum i ukończeniu 15 roku życia (z dwuletnim opóźnieniem organizacyjnym) nie rokują ukończenia gimnazjum w normalnym trybie. Podlegają oni obowiązkowi szkolnemu trwającemu do 18 roku życia.

Gimnazjum przysposabia uczniów do pracy w zawodach:
  • stolarz
  • ślusarz
  • szwacz

Uczniowie uczęszczają do szkoły 5 dni w tygodniu, z czego jeden dzień przeznaczony jest na przysposobienie do pracy, które odbywa się w szkolnych pracowniach, prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną. Oceny za przysposobienie do pracy wpisuje się na świadectwach szkolnych. Uczeń kończy szkołę po zdaniu egzaminu gimnazjalnego.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych (3 letnia), na podbudowie gimnazjum, kształcąca w zawodach: mechanik - monter maszyn i urządzeń, krawiec; umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły i kwalifikacji zawodowych po zdaniu egzaminu zawodowego. Wiek – ukończenie w roku kalendarzowym 18 lat i więcej. W zawodzie monter mechanik maszyn i urządzeń szkoła zapewnia praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu, w zawodzie krawiec - w firmie Vadain International.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie