Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Uśmiechu - Prywatne Przedszkole Artystyczne

w Krakowie

ul. Śnieżna 15, 30-822 Kraków
tel. kom. 604-200-359
www:   https://www.facebook.com/AkademiaUsmiechu
e-mail:   kontakt.akademiausmiechu@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4863 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Klub Malucha "Akademia Uśmiechu"

- dla dzieci w wieku od 15 miesięcy do 2,5 lat
- w ramach zajęć: troskliwa opieka, organizacja gier i zabaw ogólnorozwojowych, zajęcia techniczno-plastyczne, język angielski, zajęcia muzyczno-ruchowe
 

PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE AKADEMIA UŚMIECHU

- oferta zajęć skierowana ukierunkowana jest pod kątem artystycznym
- bogata oferta zajęć w ramach czesnego
- własny budynek
- własny, bezpieczny ogród
- przestronne sale, wyposażone w odpowiedni sprzęt
- zabawki i pomoce dydaktyczne
- czynne od poniedziałku do piątku
- współpraca przedszkola z rodzicami
- szeroka oferta zajęć dodatkowych

O Przedszkolu
Akademia Uśmiechu to wyjątkowe prywatne, niepubliczne przedszkole w Krakowie – Bieżanowie - Prokocimiu, gdzie edukacja i opieka odbywa się według najwyższych standardów. Każdy Mały Człowiek znajdzie tu bezpieczeństwo, bezwarunkową akceptację oraz możliwość fantastycznej zabawy, nauki i rozwoju. Z założenia jesteśmy kameralnym przedszkolem o domowej atmosferze, w którym kładziemy nacisk na indywidualną pracę z dzieckiem, a naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie największą wartością jest dziecko.

Obok rodzinnej atmosfery i zabawy, integralnie ze sobą powiązane zadania z różnych obszarów edukacji efektywnie i skutecznie będą stymulować ogólny rozwój każdego dziecka, bo przecież przedszkole to właśnie początek edukacyjnej drogi. Szczęśliwy człowiek to taki, który ma swoje pasje, coś co pozwala mu się spełnić, być kimś wyjątkowym. Może będzie chciał tańczyć, malować. Może zainteresuje go teatr, literatura bądź muzyka. A może znajomość języków obcych otworzy mu okno na świat.

Atutem Akademii Uśmiechu jest jej położenie. Mieścimy się w wolno stojącym domu przy ulicy Śnieżnej 15 w Krakowie Prokocimiu, niedaleko ulicy Wielickiej i Bieżanowskiej, a jednak z dala od pośpiechu dnia codziennego, w otoczeniu parku i domów jednorodzinnych. Przedszkole posiada także własny, bezpieczny ogród, oddalony od ulicy.

Do dyspozycji wychowanków Akademii Uśmiechu zostały przygotowane dwie przestronne sale, wyposażone w odpowiedni sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne. W grupie przedszkolnej będzie pracował nauczyciel - wychowawca oraz nauczyciel wspomagający, odpowiednio przygotowani do pracy w przedszkolu, posiadający wykształcenie pedagogiczne, doświadczenie oraz pasje i umiejętności artystyczne.

Oferta edukacyjna

W ramach oferty edukacyjnej wykwalifikowani nauczyciele przedszkola realizują Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego MEN. Przygotowaliśmy również szeroką ofertę zajęć dodatkowych.

Naszym przedszkolakom w ramach czesnego zapewniamy:

"Angielskie Pogadanki" - język angielski, dwa razy w tygodniu będziemy osłuchiwać się z językiem angielskim. Poprzez formę zabawy, nauczymy się wielu rymowanek, piosenek i nowych słow.

"Gimnastyka Buzi i Języka" - zajęcia z logopedą. Raz w tygodniu proponujemy gry i zabawy logopedyczne, które mają na celu usprawnić aparat mowy. Dzięki temu zwiększamy możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka naszych przedszkolaków.

"Fantazjowanie przez malowanie" - zajęcia twórczości plastycznej. Dwa razy w tygodniu będziemy fantazjować przy pomocy plasteliny, masy solnej, papieru, farb i innych materiałów. Skupimy się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, ekspresji twórczej, sprawności manualnej, umiejętności posługiwania się różnymi przyborami. Nauczymy się współpracy w grupie. Poznamy swoje mocne strony, a może i odkryjemy talenty.

"Zajęcia umuzykalniające" - dwa razy w tygodniu proponujemy gry i zabawy umuzykalniające. Postaramy się wspólnie poznać dźwięki i różne melodie do których spróbujemy skoordynować nasze ruchy i całe ciało. Będziemy śpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary. Spróbujemy nauczyć się gry na flecie.

"Spotkanie z Teatrem" - warsztaty teatralne. Raz w tygodniu będziemy wyruszać na spotkanie z teatrem, jednocześnie rozwijając wyobraźnię i twórcze myślenie naszych małych aktorów. Popracujemy nad mimiką twarzy i plastyką ciała. Poprzez zabawę będziemy ćwiczyć emisję głosu i dykcję. Pobawimy się w pantomimę, teatr cieni i spróbujemy stworzyć własne pacynki, kukiełki i lalki.

"Żeby zdrowe ząbki mieć" - profilaktyka stomatologiczna. Nad zdrowiem ząbków naszych podopiecznych będzie czuwał stomatolog. Dowiemy się, co należy robić, aby ząbki jak najdłużej były zdrowe, jak należy je szczotkować i co jeść. Spróbujemy przekonać dzieci do tego, że wizyty u stomatologa nie są takie straszne. Pamiętamy o tym, że zdrowe ząbki mleczne to zdrowe zęby stałe.

"Gimnastyka Przedszkolaka" - wiek przedszkolny jest najlepszym okresem dla kształtowania się postawy ciała. Dlatego w naszym przedszkolu raz w tygodniu nasi podopieczni będą brać udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Gimnastyka Przedszkolaka to zajęcia ruchowe wzmacniające mięśnie, zabawy stymulujące rozwój dziecka, poznawanie świata przez ruch, zabawę i dotyk.

"Książkowe Spotkania" - codziennie będziemy rozwijać myślenie i umiejętności językowe naszych przedszkolaków, doskonalić ich pamięć i wyobraźnię, poszerzać wiedzę poprzez głośne czytanie. Pamiętajmy o tym, że głośne czytanie to znakomita metoda wychowawcza, rozwijająca dzieci umysłowo i społecznie.

"Łamigłówki Mądrej Główki" - zajęcia matematyczno - logiczne. Raz w tygodniu razem z dziećmi będziemy rozwiązywać różne łamigłówki. Poprzez zabawy i gry postaramy się przybliżyć dzieciom świat matematyki przy pomocy autorskiego programu prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej "Dziecięca Matematyka".

Oprócz zajęć codziennych w przedszkolu, będziemy uczyć się segregowania śmieci, poszanowania dla przyrody, tolerancji. Bezpiecznych zachowań będą nas uczyć policjanci, o zwierzątkach opowie weterynarz, a jak dbać o ząbki podpowie stomatolog. Będziemy spotykać się z ciekawymi ludźmi, prezentującymi różne zawody. Codziennie (w miarę możliwości pogodowych) będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu, spacerując po pobliskim parku bądź bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Wspólnie będziemy świętować urodziny naszych kolegów i koleżanek.

Posiłki
Pamiętamy również o tym, że wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To, co dzieci jedzą, wpływa bezpośrednio na ich samopoczucie, ważne czynności organizmu oraz zdolności poznawcze. Mając to na uwadze w naszym przedszkolu posiłki będą dostarczane przez sprawdzoną firmę cateringową, która dba o to, aby przyrządzane posiłki były smaczne, różnorodne i zrównoważone odżywczo, oparte o produkty jak najmniej przetworzone - naturalne i wysokiej jakości.
Posiłki będą podawane dzieciom na ceramicznych naczyniach. Zapewniamy dzieciom 3 posiłki dziennie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek). Dla dzieci pozostających w przedszkolu po godzinie 16 został przewidziany II podwieczorek.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie