Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Deszcznie

ul. Lubuska 61, 66-446 Deszczno
tel./fax (95) 728-76-66
www:   http://www.zsdeszczno.pl
SP na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zsdeszczno.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16855 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- oddział przedszkolny
- język angielski
- bogata baza dydaktyczno-sportowa
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- opieka w świetlicy
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach szkolnych

- udział w projektach oraz programach
  edukacyjnych i profilaktycznych

- pomoc logopedy

O Nas

W 2015 roku przypada 70 rocznica utworzenia Szkoły w Deszcznie. Szkoła wprowadza uczniów w świat wiedzy naukowej; wdraża ich do samodzielności i pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji i przygotowuje do aktywnego udziału w życiu społecznym. Grono pedagogiczne to osoby wykwalifikowane, pełne zapału i chęci do najlepszego wykształcenia uczniów.

Uczniowie odnoszą liczne sukcesy: finalista Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, finalistka Konkursu dla uczniów Gimnazjów Województwa Lubuskiego „CZYTANIE WARTE ZACHODU”, laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, laureat Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, finalistka konkursu z fizyki, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego im. Majki Ostrowskiej. Najbardziej prestiżowy sukces uczniowski, na który, bez wątpienia, składają się talent i pasja, ale także bardzo ciężka praca pod bacznym okiem opiekuna. Mimo, iż jesteśmy szkołą ze środowiska wiejskiego to wiele miejskich szkół przegrało z nami rywalizację.

Szkoła Podstawowa
 • zapewnia pełne poczucie bezpieczeństwa
 • rozwija zdolności i umiejętności
 • zapewnia pełną i rzetelną wiedzę
 • zapewnia różnorodne formy pracy
 • zapewnia szeroki zakres działań pozalekcyjnych

To szkoła, w której szanuje się każdego człowieka, kształci umysł i osobowość, uczy jak żyć w zmieniającym się świecie i pielęgnuje wartości nieprzemijające. Zespół Szkół w Deszcznie od kilku lat należy do sieci szkół Promujących Zdrowie. Szkoła od 2009 roku bierze udział w kolejnych edycjach "Sprzątania Świata" w ramach programu edukacji ekologicznej - "Dbajmy o Środowisko".Współpraca z niemiecką szkołą Reuterstädter Gesamtschule z Stavenhagen.

Pierwsze kontakty z Gesamtschule zostały nawiązane wiosną 2005r. Wiosną 2006 roku przybyła do naszej szkoły delegacja niemiecka w celu podpisania umowy o współpracy międzyszkolnej. Spotkanie to było również okazją do wymiany doświadczeń dot. wymiany międzyszkolnej, ustalenia głównych jej celów i przeanalizowania aspektów organizacyjno-prawnych.

Program wymiany międzyszkolnej zakłada czterodniowy pobytu w Polsce lub w Niemczech i ma charakter edukacyjno-turystyczny. Celem współpracy jest integracja młodzieży obu szkół. Poprzez projekt młodzi ludzie poznają się i doświadczają życia codziennego w kraju sąsiada. Takie przeżycia prowadzą często do przedłużenia znajomości po wspólnym projekcie - np. do prywatnych odwiedzin, korespondencji mailowej. Wymiana młodzieży jest jednocześnie motywacją do nauki języka niemieckiego i angielskiego.Uczestnicy wymiany biorą czynny udział w warsztatach, grach integracyjnych, zajęciach sportowych, w wycieczkach po bliższej i dalszej okolicy. W ramach wymiany odbyły się wycieczki krajoznawcze do: Biskupina, Ostrowa Lednickiego, Poznania, Międzyrzecza, Rostocku, Waren- Muritz, Ivenack Pokazuję język. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, tak więc mają doskonałą okazję do wzajemnego poznania się. W trakcie realizacji wymiany, jak również po spotkaniu, można zaobserwować szereg pozytywnych zjawisk: uczestnicy pozyskali wiedzę na temat życia codziennego rówieśników, mogli porównać tradycje i obyczaje w Niemczech i w Polsce, wyższa jest ich samoocena,poczucie własnej wartości.
Spotkanie odbywają się dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) oraz Urząd Gminy Deszczno.

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę, rozwijać swoje umiejętności i zdolności uczestnicząc w szeregu kół zainteresowań, jak i w projektach unijnych.

Biblioteka

Biblioteka składa się z:
 • wypożyczalni - w której można wypożyczyć książki, skorzystać z katalogów i kartotek oraz komputerów z dostępem do Internetu
 • czytelni - zawierającej ciekawy księgozbiór podręczny, czasopisma pedagogiczne i popularnonaukowe oraz komputery z dostępem do Internetu oraz możliwością skanowania i drukowania
 • magazynu

Posiadamy książki:
 • beletrystyczne - lektury dla każdego poziomu edukacyjnego, powieści (przygodowe, obyczajowe, historyczne, fantastycznonaukowe, przyrodnicze, bajki dla najmłodszych)
 • popularnonaukowe - z wielu dziedzin poszerzających wiedzę szkolną oraz zainteresowania prywatne
 • pedagogiczne - w tym podręczniki, które można wypożyczyć na cały rok szkolny, programy do nauczania, poradniki metodyczne do poszczególnych przedmiotów, akty prawne ogólnooświatowe oraz wewnątrzszkolne.

Akcje ekologiczne

Szkoła Podstawowa w Deszcznie jest placówką, w której uczniowie zdobywają wiedzę oraz umiejętności ekologiczne nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale również biorą udział w akcjach, uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne takie jak kółko biologiczno – ekologiczne. Mogą też sprawdzić siebie podczas konkursów tematycznych, porównując swoje wiadomości i umiejętności z innymi rówieśnikami, miło i pożytecznie spędzić czas. Uczniowie zbierają surowce wtórne takie jak nakrętki czy baterie.

Cele akcji:
 • uwrażliwienie na krzywdę innych
 • wdrażanie do udzielania pomocy ludziom potrzebującym
 • kształtowanie nawyku odpowiedzialności za drugiego człowieka
 • edukacyjne i wychowawcze oddziaływanie na uczniów

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie