Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21, 66-600 Krosno Odrzańskie
tel./fax (68) 383-51-78
www:   http://www.sp1krosno.edupage.org
e-mail:   sp1krosno@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3304 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

- przyjazna atmosfera
- fachowa, wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- ciekawe zajęcia dodatkowe
- kształtowanie charakterów
- bogata baza szkoły
- programy i projekty

Misja szkoły

Jesteśmy Szkołą Podstawową nr 1 im. Marii Skłodowskie- Curie w Krośnie Odrzańskim z ponad 60 - letnią tradycją. Istniejemy po to, aby pomagać dzieciom w rozwoju, efektem, którego jest przygotowanie ucznia do dalszej nauki na górnej granic jego potencjalnych możliwości. Zapewniamy naszym wychowankom edukację w klimacie dialogu: uczeń - nauczyciel - rodzic. W myśl słów Patrona Szkoły: "Trzeba mieć wiarę i nadzieję w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba" fachowa kadra odkrywa, rozwija i pomnaża indywidualne talenty i uzdolnienia uczniów.

W pracy wychowawczej dążymy do tego, aby dziecko poznało wartości nieprzemijające i ponadczasowe i aby pragnęło je urzeczywistnić, co jest wpisane w program wychowawczy szkoły. Pragniemy, aby nasz wychowanek znał swoje korzenie, dziedzictwo kulturowe regionu, w którym żyje. Wierzymy, że dzięki temu w dorosłym życiu będzie człowiekiem wiernym swojej Ziemi w Europie Ojczyzn.

Działalność szkoły

Uczeń jest osobą względem której szkoła spełnia funkcję służebną. Zatem jego przyszłość jest ważnym uwarunkowaniem kierunku rozwoju szkoły. Pragniemy, aby absolwent SP 1 był człowiekiem kulturalnym w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego zasadniczym elementem pracy jest kształtowanie charakterów, systemu wartości ponadczasowych i uniwersalnych, które ułatwiają rozumienie ludzi i świata oraz odnalezienie się w nim.

Absolwent SP 1:
  • ma szacunek dla siebie samego i bliźnich,
  • nawiązuje zdrowe relacje międzyludzkie,
  • przyjmuje postawy godności, uczciwości, wrażliwości to fundamentalne aspekty oddziaływa wychowawczych,
  • zna swoje predyspozycje, słabe i mocne strony, uzdolnienia, umie sobie radzić w sytuacjach stresujących i potrafi powiedzieć "nie", wierzy w siebie, chce sięgać wyżej i rozwijać swoje talenty,
  • szanuje dom rodzinny, zna korzenie swojej małej ojczyzny i dziedzictwo kulturowe regionu w którym żyje, nie jest mu obcy dorobek kulturowy Narodu,
  • wyposażony jest w wiedzę i umiejętności na górnej granicy swoich możliwości, które zapewniają mu kontynuowanie nauki w gimnazjum z dużym powodzeniem,
  • umie korzystać ze zdobytej wiedzy,
  • jest samodzielny w organizowaniu swojej pracy i nauki.
W szkole uczy wykwalifikowana kadra pedagogiczna, pracująca na rzecz jakości edukacji, posiadająca wiedzę merytoryczną i pedagogiczną, podnosząca ustawicznie swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe. Nauczyciele mają dobry kontakt z uczniem i są na niego otwarci, wspierają młodego człowieka w rozwoju, stawiając wymagania odpowiednio do możliwości, tak aby stworzyć sytuacje, w której uczeń ma poczucie swojego sukcesu.

Rodzice są zaangażowani w działania na rzecz szkoły, chętnie współuczestniczą w wypracowywaniu i realizacji zamierzeń szkoły. Budynek szkoły odpowiada podstawowym zasadom higieny i bezpieczeństwa ucznia. Baza szkoły umożliwia organizowanie zróżnicowanych form pracy dziecka. Gabinety są wyposażone w pomoce dydaktyczne, środki audiowizualne. W szkole jest pracownia informatyczna, bogaty księgozbiór biblioteczny oraz sprzęt sportowy.

Dodatkowe aktywności szkolne

Jesteśmy placówką aktywną, w której motywujemy dzieci do podejmowania różnorodnych działań pozalekcyjnych. Staramy się urozmaicić im edukację, dlatego realizujemy różnego rodzaju programy i projekty. W naszej szkole realizowane są na przykład program profilaktyczny „Trzymaj formę” czy Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka Szkolna".

W trosce o urozmaicenie czasu wolnego uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia i obchody, w czym chętnie pomagają nam nasi wychowankowie. Świetnie bawimy się wspólnie podczas Święta Szkoły, festynów i pasjonujących wycieczek. Nasi wychowankowie biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie