Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia

im. Stanisława Moniuszki

ul. Wojska Polskiego 142, 69-100 Słubice
tel./fax (95) 758-66-18
www:   http://www.psmslubice.pl
PSM I stopnia na Facebooku
e-mail:   szkolamuzycznaslubice@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12745 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I STOPNIA

- 6-letni cykl kształcenia dla kandydatów
  w wieku 7 - 10 lat

- 4-letni cykl kształcenia dla kandydatów
  w wieku 11 - 16 lat

- uczymy gry na:
 • instrumentach klawiszowych (fortepian, akordeon)
 • instrumentach smyczkowych (skrzypce, gitara, wiolonczela)
 • instrumentach dętych (flet, klarnet, saksofon, instrumenty perkusyjne)


Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach jest szkołą publiczną. Jest to publiczna szkoła artystyczna bez pionu ogólnokształcącego. Uczniowie realizują naukę równolegle w dwóch szkołach. Absolwenci mogą kontynuować edukację muzyczną w szkołach II stopnia. Celem szkoły jest zainteresowanie ucznia muzyką, rozbudzanie zamiłowania do niej oraz rozwijanie uzdolnień muzycznych. Zajęcia odbywają się w trybie popołudniowym od poniedziałku do piątku.


Nauka w naszej szkole przebiega w następujących cyklach:
  
 • cykl 6-letni
 • cykl 4-letni

Uczniowie kształcą się w następujących sekcjach:
 • instrumentów klawiszowych (fortepian, akordeon)
 • instrumentów smyczkowych i gitary (skrzypce, gitara)
 • instrumentów dętych i perkusji (flet, klarnet, saksofon, instrumenty perkusyjne)

Realizowany przez Szkołę program kształcenia artystycznego obejmuje następujące obowiązkowe zajęcia edukacyjne:
 • przedmiot instrument główny: akordeon, flet, fortepian, gitara, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce
 • fortepian dodatkowy
 • zajęcia ogólnomuzyczne – kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika
 • zespół kameralny oraz chór

Tryb pracy w szkole, w którym główną rolę odgrywają indywidualne lekcje z nauczycielem instrumentu sprzyja stworzeniu silnej więzi, porozumienia pomiędzy dojrzałym a początkującym, młodym artystą. Oprócz lekcji indywidualnych, uczniowie szkoły uczestniczą w zajęciach zbiorowych z teorii muzyki oraz kształcą się w zakresie muzykowania zespołowego, poprzez grę w zespołach i śpiew w chórze. Dzięki temu, nauka w szkole to także wpajanie zasad współegzystowania w grupie, kształtowanie postawy odpowiedzialności i szacunku wobec drugiego człowieka.

Zajęcia w szkole odbywają się w trybie popołudniowym od poniedziałku do piątku. Oprócz zajęć indywidualnych i ogólnomuzycznych uczniowie naszej szkoły mają możliwość wspólnego muzykowania w ramach chóru, zespołu smyczkowego, akordeonowego, gitarowego, perkusyjnego. Nauczyciele oprócz solidnego przekazywania wiedzy i umiejętności, starają się rozbudzać zamiłowanie do muzyki, rozwijać uzdolnienia muzyczne swoich wychowanków, wpływać na rozwój ich osobowości, dostarczać radość i satysfakcję, poprzez obcowanie z muzyką.

Nauka w szkole to wspaniała przygoda z muzyką, której zadaniem jest dostarczać uczniom wiele satysfakcji i radości. Placówka stara się rozwijać uczniów, uskrzydlać ich, motywować do pracy i tym sposobem wpływać na rozwój ich osobowości. Istotnym elementem nauczania jest tryb zajęć, w którym główną rolę odgrywają lekcje indywidualne z pedagogiem oraz grupowe z zakresu teorii muzyki. Współpraca ucznia z nauczycielami ma zawsze charakter przyjazny, partnerski i pozwala na stworzenie silnej więzi porozumienia między nimi.

Innym zadaniem szkoły jest uczenie trudnej umiejętności muzykowania zespołowego. Prócz ważnego doświadczenia artystycznego, jest to także wpajanie młodym ludziom zasad współegzystowania w grupie, odpowiedzialności, koncentracji, zwracania uwagi na innych członków zespołu. Szkoła kładzie duży nacisk na muzykowanie kameralne a także śpiewanie w chórze.

Szkoła aktywnie uczestniczy w życiu środowiska lokalnego. Jest organizatorem szeregu koncertów, odbywających się na terenie miasta i poza granicami naszego kraju (Niemcy - Frankfurt nad Odrą, Heilbronn), przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, kościołach, parku (Dzień Dziecka). Występy dla zróżnicowanej publiczności, wpływają na kształtowanie artystycznej postawy uczniów, natomiast sama szkoła dzięki temu poszerza swą dydaktyczną misję daleko poza własnych wychowanków.Proces rekrutacji
Badanie przydatności kandydatów polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie, ze szczególnym uwzględnieniem słuchu wysokościowego, harmonicznego, pamięci muzycznej, poczucia rytmu oraz warunków psychofizycznych kandydata. Sposób i zakres badania przydatności kandydatów ustala komisja. Kwestionariusze do odbioru w sekretariacie szkoły.Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie