Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1

Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Władysława IV 1, 65-229 Zielona Góra
tel. (68) 321-29-60, tel. kom. 509-661-051
www:   http://ssp1zielonagora.pl
e-mail:   ssp1sto@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9005 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 1

- nauka j. angielskiego od klasy I
- j. niemiecki jako drugi język obcy

- działania metodą dramy prowadzone przez
  specjalistę trenera psychologa

- nauka pływania od pierwszej klasy
- aktywne metody pracy
- w klasach IV-VI zajęcia pozalekcyjne
  prowadzone są metodą projektu
  uczniowskiego

- zajęcia świetlicowe
- jasne, przestronne sale lekcyjne
- białe i zielone szkoły
- wysoki poziom nauki
- dziennik elektroniczny
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

O szkole
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO powstała w roku 1989 pod egidą Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Organem prowadzącym szkołę jest Samodzielne Koła Terenowe nr 156 Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Lubuski Kurator Oświaty.

Szkoła jest niewielką, kameralną placówką. Wpływa to na dobrą atmosferę i właściwe relacje między uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Wszyscy dobrze się znają, nikt nie jest anonimowy. Od 2003r. szkoła funkcjonuje w nowym budynku, gdzie na dobre się zaaklimatyzowała.

Oferujemy:
 • naukę w kameralnych zespołach klasowych
 • nowoczesne nauczanie wspomagane multimediami
 • atmosferę sprzyjająca uczeniu się i kształtowaniu własnych postaw
 • zajęcia prowadzone metodą dramy
 • zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodą projektu uczniowskiego
 • codziennie naukę języków obcych
 • naukę pływania od pierwszej do szóstej klasy
 • obok tradycyjnych zajęć na sali gimnastycznej, alternatywne formy wychowania fizycznego
 • "Białe Szkoły" i "Zielone Szkoły"
 • projekty międzynarodowe dla uczniów od klasy I
 • dziennik elektroniczny dla Rodzica i Ucznia.

Co nas wyróżnia
W naszej szkole uczniowie są wszechstronnie kształceni podczas zajęć obowiązkowych i nieobowiązkowych, co owocuje wysokimi wynikami na sprawdzianie końcowym po VI klasie. Nasi uczniowie osiągają wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych oraz czołowe miejsca w sprawdzianie osiągnięć szóstoklasisty. Nasi absolwenci doskonale radzą sobie w kolejnych etapach edukacji.

Wspierając działania wychowawcze realizujemy w zespołach klasowych działania metodą dramy prowadzone przez specjalistę trenera psychologa.

Efektywnie realizujemy nauczanie przedmiotów szkolnych zwiększając wymiar podstawy programowej zgodnie z oczekiwaniami uczniów i ich rodziców (więcej godzin historii, matematyki, informatyki, języków obcych).

Organizujemy liczne wyjścia i wyjazdy o charakterze dydaktycznym: spotkania z autorami literatury dziecięcej, spotkania z przedstawicielami lokalnej społeczności, kilkudniowe wyjazdy dydaktyczne. Uczymy naszych uczniów od klasy pierwszej samodzielności i odpowiedzialności. Organizujemy również liczne imprezy integracyjne dla naszych uczniów ze wszystkich klas – wspólne nocowanie w szkole, wyjazdy integracyjne, działania na rzecz szkoły.

Jesteśmy współorganizatorem przedsięwzięć takich jak: Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing is fun” dla szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Prowadzimy współpracę międzynarodową w ramach unijnych projektów. Partnerzy: Heimvolkshochschule Lubmin e.v., Jenaplanhaus Schule Lübbenau.

Realizujemy projekty edukacyjne finansowane z funduszy europejskich i krajowych. Realizujemy projekt „Multi-kulti” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z placówek zielonogórskich (projekt realizowany w partnerstwie z Punktem Europe Direct Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego).

Dysponujemy:
 • fachową i profesjonalną kadrą pedagogiczną
 • bazą wyposażoną w nowoczesne pomoce dydaktyczne
 • salami dydaktycznymi wyposażonymi w multimedia i łącze internetowe
 • pracownią komputerową z zestawami programów multimedialnych
 • pracownią zajęć praktyczno-technicznych
 • dwoma świetlicami: zabawową i do odrabiania lekcji

W październiku 2003 roku Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO w Zielonej Górze uzyskała tytuł "Szkoła z klasą" - program pod patronatem Prezydenta RP.

Zajęcia pozalekcyjne
Uczniowie swoje zainteresowania i pasje mogą rozwijać na zajęciach dodatkowych. Każdy, uczęszczając na nie, może realizować swoje marzenia, rozwijać pasje, pogłębiać umiejętności, zdobywać wiedzę. Uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia mogą liczyć w szkole na pomoc i życzliwe zainteresowanie nauczycieli. W ramach konsultacji mogą oni znaleźć nie tylko wsparcie, ale i rady, dotyczące ich zainteresowań.

Do stałej oferty szkolnych kółek zaliczają się: zajęcia praktyczno-techniczne prowadzone w zorganizowanej dzięki wsparciu rodziców profesjonalnej pracowni oraz zajęcia logicznego myślenia „Łamigłowa” i zajęcia plastyczne. Szkoła jest otwarta na ofertę zajęć pozalekcyjnych dodatkowo płatnych. Prowadzone są zajęcia gry w szachy, zajęcia z robotyki oraz konwersacje z języka angielskiego z native speakerem.

Świetlica szkolna
Świetlica szkolna pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:30. Ze świetlicy korzystają uczniowie, którzy skończyli lekcje. Świetlica działa w dwóch pomieszczeniach. Sala cicha przeznaczona jest dla uczniów, którzy odrabiają lekcje i chcą skorzystać z fachowej pomocy nauczyciela. W sali zabawowej przebywają dzieci, które chcą spędzić czas na wspólnej zabawie - posiadamy zabawki, gry planszowe. Dzieci mogą wykonywać różne prace plastyczne, oglądają filmy. W okresie letnim uczniowie przebywają na boisku szkolnym i placu zabaw, korzystając ze sprzętu sportowego.

Nauka języka angielskiego
Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zielonej Górze rozpoczynają naukę języka angielskiego w klasie pierwszej. Planując zajęcia języka angielskiego w naszej szkole staramy się dołożyć wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom rodziców, oczekiwaniom dzieci. Rozszerzony program nauczania w wymiarze 5 godzin tygodniowo kontynuowany jest do klasy szóstej.

Na etapie klas I-III nauczyciel wykorzystuje piosenki, rymowanki, historyjki, wycinanki, naklejki i zadania ruchowe z elementami TPR, dzieci spontanicznie uczą się nowych słów i struktur gramatycznych. Atmosfera zabawy pozwala dzieciom komunikować się w języku obcym bez stresu. Dodatkowo nauczyciel wykorzystuje pacynki, karty obrazkowe, plakaty, kasety audio i video. Poza nauczaniem języka angielskiego dbamy również o wszechstronny rozwój uczniów naszej szkoły, dlatego też integrujemy naukę języka z wiedzą z innych przedmiotów.

W klasach starszych (IV-VI) wprowadzane są gry i zabawy, które oprócz elementu rozrywkowego zawierają konkretne cele kulturowo - językowe i uczą zachowań i współpracy w grupie. Dzieci zachęcane są do nauki języka dzięki opowiadaniom angielskich rówieśników, dowcipnym komiksom, niezwykłym opowieściom w odcinkach. Wprowadzany jest również język niezbędny w sytuacjach życia codziennego, tzw. "everyday English".

Piosenki, rymowanki, gry, zabawy językowe, ćwiczenia z wykorzystaniem naklejek pozwalają rozwijać sprawności językowe oraz angażować wszystkich uczniów w proces efektywnego uczenia się. Włączane są zagadnienia kulturowe - uczniowie pomagają nauczycielowi w przygotowywaniu lekcji okolicznościowych (np. Halloween, Valentine`s Day, Christmas, Easter).

Dążymy do tego, aby tworzona przez nas szkoła zyskała miano nowoczesnej organizacji uczącej się.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie