Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Miejskie Nr 12

ul. Powstańców Warszawy 6, 22-100 Chełm
tel. (82) 565-75-29
www:   http://www.pm12chelm.szkolnastrona.ple-mail:   pm12.chelm@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4536 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE Nr 12

- wysoka jakość kształcenia
- atrakcyjne formy i metody pracy z dziećmi
- wszechstronny rozwój każdego dziecka
- bezpieczne i higieniczne warunki nauki
 i zabawy

- optymalne przygotowanie dziecka do nauki
 w szkole i odnoszenia sukcesów

- opieka w przedszkolu od 6.30 do 17.00

Przedszkole Miejskie nr 12 w Chełmie powstało w 1980 roku. Usytuowane jest na osiedlu XXX-lecia w bezpośrednim sąsiedztwie parku rekreacji i wypoczynku. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze realizuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Placówka posiada bardzo dobre warunki lokalowe, jest kompleksowo wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Nowo wybudowana zatoka umożliwia rodzicom bezpieczne dowożenie dzieci do przedszkola. Obiekt jest monitorowany.

W jednopiętrowym budynku znajduje się 5 sal zajęć, przy każdej jest łazienka dla dzieci. Słoneczne, przestronne sale są wyposażone w kolorowe meble, bogate kąciki zainteresowań.

Bogaty w różnorodne gatunki drzew i krzewów ogród zachęca do bezpośredniej obserwacji przyrody w różnych porach roku. Na placu przedszkolnym znajdują się piaskownice i bezpieczne urządzenia terenowe zapewniające dzieciom atrakcyjny pobyt na powietrzu.

Placówka gwarantuje dzieciom smaczne, urozmaicone, domowe posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni: śniadanie, obiad z dwóch dań i podwieczorek. Uwzględniane są potrzeby żywienia dzieci alergicznych.

Przedszkole zapewnia:
 • warunki do wszechstronnego rozwoju każdego dziecka poprzez różnorodne, atrakcyjne formy i metody pracy z dziećmi
 • ciepłą, serdeczną atmosferę w stosunku do każdego dziecka
 • systematyczną realizację podstawy programowej oraz przyjętych programów wychowania przedszkolnego
 • różnorodne formy współpracy z rodziną dziecka sprzyjające rzetelnej wymianie informacji oraz ujednolicenia oddziaływań wychowawczo - dydaktycznych w domu i wp rzedszkolu
 • doradczą i wspierającą funkcję wobec rodziny w działaniach wychowawczych oraz współdecydowania we wszystkich obszarach działalności przedszkola
 • pełne bezpieczeństwo podczas pobytu w przedszkolu
 • wspomaganie rozwoju dzieci poprzez tworzenie i realizowanie indywidualnych programów dostosowanych do ich możliwości
 • terapię logopedyczną prowadzoną w przedszkolu przez logopedę dla dzieci z zaburzeniami mowy
 • kompetentną zawodowo kadrę pedagogiczną
 • popołudniowe zabawy z rodzicami dla nowoprzyjętych dzieci w miesiącu czerwcu


Współpraca z rodzicami pozwala na rzetelną wymianę informacji o dziecku i pracy przedszkola, budując właściwe stosunki interpersonalne w relacji dziecko – rodzic – przedszkole. Tradycją naszego przedszkola jest partnerstwo rodziców we współdecydowaniu o działalności placówki. W Przedszkolu działa Rada Rodziców. Szeroko rozumiana współpraca z rodzicami prowadzona jest poprzez różnorodne formy.

Placówka od wielu lat skutecznie współpracuje ze środowiskiem lokalnym umożliwiając dzieciom poznawanie najbliższego otoczenia oraz aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta. Umożliwiamy dzieciom udział w konkursach, imprezach, przeglądach, zawodach sportowych, prezentując ich osiągnięcia, umiejętności i uzdolnienia teatralne, muzyczne, plastyczne, wokalne, taneczne i inne.

Osiągnięcia Przedszkola

Od wielu lat nasze przedszkole podejmuje szerokie i systematyczne działania dostosowując formy i metody pracy dla rozwoju indywidualnych potrzeb, możliwości, zainteresowań i uzdolnień dzieci. Efekty tej pracy to uzyskany tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" przyznany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przedszkole stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, które będą atrakcyjne dla dzieci. Aktywnie włącza się do realizacji ogólnopolskich programów i projektów. Kształtując postawy proekologiczne, realizujemy program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Efektem działań edukacyjnych z dziećmi są uzyskane certyfikaty "Kubusiowi Przyjaciele Natury".


Od 2004 roku Przedszkole Miejskie nr 12 przystąpiło do projektu Szkoły Promującej Zdrowie. W ramach realizacji projektu nauczyciele opracowują własne programy dla dzieci z zakresu edukacji zdrowotnej, proekologicznej, które są systematycznie realizowane wspólnie z rodzicami i środowiskiem. Efektami tych działań jest uzyskanie certyfikatu Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pod patronatem Prezydenta Miasta Chełm.

Przedszkole Miejskie nr 12 przystąpiło do ogólnopolskiej akcji "Akademia Zdrowego Przedszkolaka", która stanowi cykl działań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Patronem merytorycznym akcji jest Zakład Dietetyki SGGW. Celem akcji jest edukacja prozdrowotna dzieci. Akademia jest cyklem kilku modułów tematycznych, które nasze przedszkole systematycznie realizuje. Efektem tych działań jest otrzymanie certyfikatu "Akademia Zdrowego Przedszkolaka".

Zajęcia dodatkowe:
 • zajęcia rytmiczno-umuzykalniające
 • język angielski
 • gimnastyka korekcyjna z elementami pływania
 • katecheza
 • zajęcia logopedyczne dla dzieci 3-6 letnich w przedszkolu

Koła zainteresowań prowadzone przez nauczycieli:
 • plastyczne
 • teatralne
 • matematyczne

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie