Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

Sitnik 46, 21-500 Biała Podlaska
tel. (83) 341-09-91
www:   http://www.spsitnik.ple-mail:   spsitnik@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2195 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom nauczania
- dogodne warunki nauki
- bezpieczeństwo, opieka, troska
- koła zainteresowań
- miła atmosfera
- sala gimnastyczna, boisko
- biblioteka, świetlica, stołówka
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Szkoła w Sitniku stwarza dobre warunki do pracy i nauki. Nauczyciele i uczniowie mają szeroki dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Sale lekcyjne są estetyczne i dobrze wyposażone w sprzęt szkolny.

Szkoła Podstawowa w Sitniku to „dobra szkoła” z osiągnięciami na miarę możliwości uczniów i szkoły. Uczniowie naszej placówki biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty osiągając sukcesy na miarę swoich możliwości w postaci systematycznego, corocznego awansu do etapu rejonowego. Dzieci uzdolnione matematycznie biorą udział w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur” i „Kangurek”. Ponadto podopieczni biorą udział w ogólnopolskich, międzyszkolnych konkursach tematycznych. Uczniowie uzdolnieni ruchowo starują w zawodach sportowych osiągając sukcesy przede wszystkim w sportach indywidualnych: biegach przełajowych i ulicznych oraz tenisie stołowym.

Szkoła przywiązuje dużą wagę do edukacji ekologicznej. W akcjach ekologicznych na rzecz ochrony środowiska zaangażowane jest całe środowisko szkolne. Systematycznie odbywają się akcje zbiórki makulatury i innych surowców wtórnych. W zależności od pory roku w zielonej sali dydaktycznej odbywają się zajęcia edukacyjne i imprezy okolicznościowe dla uczniów. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Jako wolontariusze zbierają pieniądze w corocznych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz w akcji „Góra Grosza”. W celu poznania tradycji, zabytków kultury i historii różnych stron Polski corocznie organizowane są kilkudniowe wycieczki turystyczno – krajoznawcze.

Od wielu lat w szkole działa amatorski teatrzyk prowadzony przez Krystynę Jasak. W zajęciach biorą udział uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Teatrzyk uczy dzieci odpowiedzialności, wrażliwości, pomaga w odkrywaniu własnych talentów. Piękne kostiumy do przedstawień teatralnych szyją rodzice młodych aktorów. Swoimi przedstawieniami teatrzyk uświetnia uroczystości m.in. z okazji Dnia Matki, czy Dnia Babci i Dziadka.

Nasza szkołą to miejsce, w którym panuje życzliwa i pełna wzajemnego szacunku atmosfera. Nie ma przemocy i nałogów. Dzieci czują się bezpiecznie. Uczniowie mają stworzone optymalne warunki do rozwoju intelektualnego i zdrowotnego poprzez naukę w niezbyt licznych klasach, prowadzoną przez wysoko kwalifikowaną, doświadczoną kadrę pedagogiczną. Absolwentów naszej szkoły można spotkać na różnych stanowiskach. Są wśród nich księża, pracownicy naukowi, lekarze, nauczyciele, inżynierowie, pielęgniarki, siostry zakonne.

Od listopada 2010 roku klasa pierwsza uczestniczy w realizacji projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Praca z dziećmi prowadzona jest podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz dodatkowych zajęciach w wymiarze 3 godz. tygodniowo. Realizacja zajęć dodatkowych opiera się o własny autorski pomysł pod hasłem "Uczymy się bawiąc". Projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dzieci, kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Rozwija umiejętności uczniów, podnosi ich wiedzę, dostarcza elementarnej wiedzy o świecie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie