Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Mieczysława Romanowskiego

ul. Górnicza 21, 23-460 Józefów
tel. (84) 687-80-79
www:   http://www.spjozefow.hekko.ple-mail:   spjozefow@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2535 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIECZYSŁAWA ROMANOWSKIEGO

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- miła atmosfera
- biblioteka
- różnorodność zajęć pozalekcyjnych
- Szkoła bez Przemocy
- pomoc psychologiczno-pedagogiczna
- realizacja projektów edukacyjnych
- nauka języków obcych (angielski, rosyjski)

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie jest placówką, która realizuje program kształcenia młodych ludzi w klasach I - VI.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie zajmowali czołowe miejsca w olimpiadach przedmiotowych i konkursach, wyróżniali się w sporcie na wszystkich szczeblach włącznie z ogólnopolskim. W dalszym ciągu dzięki zaangażowaniu uczniów i pracy nauczycieli, którzy rozwijają zainteresowania i zdolności ucznia, organizując różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne, wychowankowie godnie reprezentują szkołę.

Wieloletnie tradycje
Do najważniejszych z nich należy Dzień Patrona Szkoły - Mieczysława Romanowskiego, obchodzony co roku w kwietniu. Z tej okazji organizowane są okolicznościowe akademie przygotowywane przez nauczycieli oraz konkursy. Uczniowie wykazują się w nich bardzo dobrą znajomością życia i twórczości naszego Patrona. Izba pamięci M. Romanowskiego mieszcząca się w naszej szkole odgrywa ważną rolę w kształtowaniu uczuć i postaw patriotycznych uczniów.

Od wielu lat współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie, gdzie organizowane są różnego rodzaju imprezy kulturalne z udziałem uczniów naszej szkoły. Dużą popularnością cieszą konkursy recytatorskie. Do tych konkursów przygotowują uczniów nauczyciele języka polskiego oraz kształcenia zintegrowanego.

Wszyscy nauczyciele naszej szkoły kształtują u uczniów postawy ekologiczne poprzez udział w akcji „Sprzątanie Świata", porządkowanie terenu najbliższej okolicy, organizowanie konkursów plastyczno-technicznych, wycieczek i rajdów turystyczno-krajoznawczo-ekologicznych. Przykładem do naśladowania jest akcja dokarmiania zwierząt w okresie zimy. Systematycznie, odkąd istnieje szkoła, uczniowie opiekują się Miejscami Pamięci Narodowej, a szczególnie dbają o grób i obelisk Mieczysława Romanowskiego.

Tradycją szkoły stały się również organizowane przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego uroczystości ślubowania klas pierwszych oraz akademie z okazji Dnia Matki. Cieszą się one dużym uznaniem wśród rodziców. Pierwszego dnia wiosny kultywowana jest tradycja ludowa związana z obrzędem pożegnania zimy i powitania wiosny - "Topienie Marzanny". Uczniowie klas młodszych barwnym korowodem udają się nad rzekę Nepryszkę, aby tam pożegnać zimę.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie