Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Łukowie

ul. Żelechowska 21, 21-400 Łuków
tel./fax (25) 798-13-73, kom. 884-819-145
www:   http://www.rszlukow.ns48.pl
RZS na Facebooku
e-mail:   rzszz@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16394 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA
I STOPNIA

O Nas

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Łukowie posiada uprawnienia szkoły publicznej i przygotowu­je uczniów do egzaminu czeladniczego oraz egzami­nów zawodowych. Kształcenie jest bezpłatne. Szkoła została wyróżniona prestiżowym certyfikatem CIRF Innowacyjna i Rzetelna Firma 2013.

Szkoła posiada bardzo kameralny charakter oraz jest w pełni monitorowana tym samym zapew­nia uczniom wysokie poczucie bezpieczeństwa. Posiadamy dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną w postaci klasopracowni, pracowni kompu­terowej (20 stanowisk), boisk sportowych. Zapewniamy bezpieczne warunki nauki, szkoła jest w pełni monitorowana (monitoring wizyjny).

Atuty szkoły


  
 • uczniowie praktyki zawodowe odbywają w zakładach rzemieślniczych, a nie w pracowniach przedmiotowych
 • uczniowie odbywają kursy zawodowe I, II i III stopnia w szkole, bez konieczności wyjazdu do ośrodków szkoleniowych - w związku z tym nie ponoszą kosztów finansowych (np: nocleg, wyżywienie)
 • szkoła organizuje i w całości finansuje, kursy przygotowujące do egzaminu czeladniczego


Absolwenci naszej szkoły bez przeszkód znaj­dują zatrudnienie bezpośrednio po zakończeniu szko­ły.


Wizją rozwoju szkoły jest ukształtowanie dojrzałego absolwenta o właściwej postawie moralno - społecznej, o właściwie zbudowanej tożsamości indywidualnej, narodowej i ponadnarodowej.

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Łukowie jest szkołą kształtującą wszechstronnie osobowość młodego człowieka, otwartego na otaczającą go rzeczywistość, aktywnego w środowisku lokalnym, kreatywnego i odpowiedzialnego za siebie i innych. Mobilizuje do projektowania i osiągania realnych celów osobistych, podejmowania odpowiedzialnych decyzji zawodowych.

Wpaja w uczniów poczucie estetyki, w trosce o właściwy wizerunek w miejscu pracy i miejsca pracy. Zachęca do nowatorskich postaw wobec wykonywanych zadań oraz do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i uzupełniania wiedzy, identyfikowanie swoich talentów, przystosowanie ich do życia w społeczeństwie.

Szkoła w swojej roli wychowawczej wspierając w tym zakresie obowiązki rodzica, zapewnia uczniom właściwe warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego (w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym), rozwoju w sobie dociekliwości poznawczych, ukierunkowanych na poszukiwanie wartości moralnych, dokonywania wyborów i hierarchizacji wartości - możliwości ciągłego doskonalenia się w rozwoju indywidualnym i socjalizacji czyli uspołecznieniu.


Doceniając rosnącą rolę technologii informatycznej we współczesnym świecie, zarówno z perspektywy potrzeb pojedynczego człowieka, jak i wymagań społecznych, szkoła poprzez stworzenie pracowni komputerowej daje uczniom możliwość nie tylko uczenia się, myślenia, poszukiwania, ale też doskonalenia się w sposób ciągły, usprawnia ich organizację pracy (ułatwia posługiwanie się wieloma technikami i narzędziami pracy). Rozwija też umiejętności uczniów w zakresie komunikowania się (dostarcza środków do indywidualnych i grupowych prezentacji, sprzyja kontaktom międzyludzkim bez barier i uprzedzeń), współpracy (ułatwia pracę w grupie w skali lokalnej i globalnej).

Dokumenty wymagane od kandydata:
 • podanie o przyjęcie w danym zawodzie pobrane w elektronicznym systemie rekrutacji
 • wypełnione i podpisane przez kandydata i jego rodziców lub prawnych opiekunów
 • 3 zdjęcia
 • świadectwo ukończenia gimnazjum
 • zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego
 • zaświadczenie o przyjęciu na praktykę
 • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w danym zawodzie zaświadczenie/zaświadczenia o uzyskaniu
 • tytułu laureata lub finalisty konkursów

GALERIASerdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie